Sezon festiwalowych ogłoszeń trwa w najlepsze. Pod koniec listopada kolejne efekty swoich wielomiesięcznych starań rozpoczęli ujawniać organizatorzy Open'er Festival, czyli jednego z najpopularniejszych festiwali muzycznych w tej części Europy. Kogo i kiedy dokładnie zobaczymy w przyszłym roku w Gdyni? Sprawdźcie, co już wiemy na temat Open'er Festival 2023.

Open'er Festival 2023 – data i miejsce

Open'er Festival tradycyjnie potrwa cztery dni. Przyszłoroczna edycja wydarzenia rozpocznie się w środę 28 czerwca i zakończy się w sobotę 1 lipca. Lokalizacja festiwalu pozostaje bez zmian – miasteczko festiwalowe po raz kolejny powstanie na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo.

Open'er Festival 2023 – line-up

Przypomnijmy, że organizatorzy rozpoczęli swoje ogłoszenia od mocnego, rockowego uderzenia. Pierwszym headlinerem Open'er Festival 2023 został bowiem brytyjski zespół Arctic Monkeys. Autorzy hitu „Do I Wanna Know”, którzy niedawno wydali swój siódmy studyjny album pt. „The Car”, będą głównymi gwiazdami trzeciego dnia festiwalu – pojawią się na Main Stage w piątek, 30 czerwca. Fani i fanki nie kryją ekscytacji.

Nie wierzę, kocham was

Chyba wrócę na Open'era po 12 latach

Prze cu dow ny headliner

Boomerzy i milenialsi w ekstazie, dzięki Open'er

Zobacz także:

Swoją obecność na przyszłorocznym koncercie Arctic Monkeys zapowiedziała już nawet... Daria Zawiałow.

Jestem – tak polska piosenkarka skomentowała post z ogłoszeniem na oficjalnym profilu Open'era na Facebooku.

Po niecałym miesiącu poznaliśmy w końcu kolejną gwiazdę przyszłorocznej imprezy. Wszyscy się chyba jednak zgodzą, że na takie ogłoszenie warto było trochę poczekać. Headlinerką pierwszego dnia festiwalu została bowiem Lizzo.

Charyzmatyczna autorka megahitów „Good As Hell”, „Truth Hurts” i „About Damn Time” oraz laureatka trzech nagród Grammy wystąpi w Gdyni w środę, 28 czerwca 2023 roku. Internauci jak zwykle nie zawiedli. Oto tylko kilka entuzjastycznych komentarzy, które znaleźliśmy pod postami na oficjalnych profilach festiwalu w social mediach:

MEGA SLAY

Open'er, ale mi zrobiliście dzień

Ale mocno się zaczyna

To jednak nie wszystko. Poza Lizzo, 28 czerwca na Open'erze wystąpi amerykański zespół OneRepublic, który kilkunastu lat podbija szczyty list przebojów na całym świecie. Spośród największych hitów amerykańskiej grupy, której liderem jest utalentowany wokalista Ryan Tedder, warto wymienić chociażby takie utwory jak „Apologize”, „Stop and Stare”, „Counting Stars” i „If I Loose Myself”.

Organizatorzy Open'era nie zapominają także o miłośnikach mocnego grania. 30 czerwca na Main Stage zaprezentuje się amerykańska formacja Queens of the Stone Age. Giganci rocka najprawdopodobniej wykonają w Gdyni piosenki ze swojego długo wyczekiwanego przez fanów ósmego albumu studyjnego.

Do line-upu dołączył również zespół Nothing But Thieves. Z oficjalnych profilów wydarzenia dowiadujemy się, że Brytyjczycy zagrają podczas drugiego dnia festiwalu, czyli 29 czerwca.

Open'er Festival 2023 – bilety

Bilety na Open'er Festival 2023 są już w sprzedaży. Jeszcze tylko przez kilka dni dostępne będą wejściówki z najtańszej kategorii Early Bird – po 28 listopada lub po wyczerpaniu puli ceny wzrosną. Uwaga: pula karnetów jest ograniczona. Na ten moment ceny przedstawiają się następująco:

  • karnet 4 dni: 739 zł
  • karnet weekendowy (piątek, sobota): 529 zł
  • bilety jednodniowe: 349 zł
  • karnet 4 dni + pole namiotowe: 979 zł
  • karnet weekendowy (piątek, sobota) + pole namiotowe: 689 zł

Bilety i karnety można nabyć za pośrednictwem bileterii internetowej eBilet oraz na stronie Altersklep.pl.

Widzimy się pod sceną?