Podczas pandemii warto pamiętać o ruchu. To, że siedzimy w domu nie oznacza, że nie możemy wprowadzić do naszej codzienności fizycznej aktywności. Ta nie tylko pozytywnie wpływa na nasze zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Jednym ze sposobów na bycie aktywną podczas kwarantanny jest także sprzątanie, choć nie to nasuwa nam się do głowy jako pierwsze, kiedy myślimy o sposobach na ruch. A jednak! Tego typu aktywność poleca także Marta, trenerka personalna, instruktorka fitness oraz autorka bloga Codziennie Fit, czyli jednego z najpopularniejszych blogów fitness w Polsce.

Ile kalorii spala sprzątanie? Sprawdziła to Marta z Codziennie Fit! 

Marta podpowiada, że 20 minut sprzątania to automatycznie 20 minut ruchu więcej. Może mniej intensywnego, ale efektywnego w skutkach. Podwójnie! Bo nie dość, że wysprzątamy sobie pokój, łazienkę, kuchnię czy balkon, to jeszcze poprawimy swoje samopoczucie oraz zrobimy dobrze naszemu układowi krążenia. Co istotne, na tego typu aktywność może pozwolić sobie naprawdę każdy.

Tabata – trening idealny. O co w tym chodzi? Tłumaczy Marta z Codziennie Fit >>>

Marta postanowiła sprawdzić na swoim przykładzie, ile kalorii spala sprzątania. Oczywiście wyraźnie zaznacza, że jest to kwestia indywidualna i będzie różnić się w zależności od wieku, wzrostu, wagi czy poziomu masy mięśniowej. Ale efekty dostrzeże każdy. Marta nagrała wideo, podczas którego rejestrowała swój wysiłek paskiem do mierzenia tętna połączonym z programem w zegarku, aby uzyskać jak najdokładniejszy pomiar. Efekty? Wycieranie kurzy zajęło Marcie 35 minut i w tym czasie spaliła 115 kalorii. Z kolei podczas 20-minutowego odkurzania (wiemy, też tego nie znosimy) spaliła 121 kalorii (ale warto, jak widać!). Natomiast mycie podłóg przez 25 minut to ponad 130 spalonych kalorii. Więcej szczegółów znajdziecie w wideo poniżej. I nie wiemy jak wy, ale my zamierzamy jutro wypucować nasze mieszkania na błysk!

Ćwiczenia na brzuch – jak poprawić wygląd brzucha? Radzi Marta z Codziennie Fit >>>