Serial Netfliksa „Wednesday” z Jenną Ortegą bije rekordy oglądalności. Uwielbiamy go i oglądamy ponownie. Choć wiele z nas kochało Christinę Ricci jako Wednesday Addams, okazuje się, że mimo wszystko znalazło się miejsce w naszych sercach także dla Jenny. Idealnej do tej roli, patrząc nie tylko na to, co pokazała w nowym serialu Netfliksa, lecz także na jej wcześniejsze role, np. w horrorach. Albo w innym naszym ulubionym tytule Netfliksa, czyli drugim sezonie „You”, gdzie zagrała sąsiadkę Joe Goldberga granego przez Penna Badgleya. Poza tym Jenna zahipnotyzowała nas swoim tańcem, który stał się viralem na TikToku (trendowi uległa nawet córka Kim Kardashian, North West) i do którego fanek należy m.in. Lady Gaga! Wtedy przepadłyśmy bez reszty.

I choć wokół serialu w reżyserii Tima Burtona nie brakuje również kontrowersji, m.in. oskarżeń o rasizm, to my chcemy wciąż więcej i więcej wiedzieć o postaciach i odgrywających je aktorkach i aktorach. Skąd ich znamy? Ile mają lat w serialu, a ile w rzeczywistości (zwłaszcza że na ekranie uczennice i uczniowie Nevermore wyglądają bardzo młodo)? Czy Tyler w ogóle coś czuł do Wednesday? A Xavier? Czy może zostać naszym crushem, skoro jest, cóż, dość namolny wobec głównej bohaterki? Jak zrobić makijaż w stylu Wednesday? Gdzie zdobyć ubrania, które chętnie założymy nie tylko w Halloween, lecz także na randkę czy nawet… na świąteczne spotkanie, by w dodatku spojrzeć spod byka na wścibską ciotkę czy wujka pytających, gdzie nasz chłopak czy coś w tym stylu. Spojrzymy, zabijemy wzrokiem, i nie odpowiemy ani słowa. Albo tak, że im w pięty pójdzie!

Ile lat ma serialowa Wednesday Addams a ile Jenna Ortega, która wciela się w jej rolę?

Choć uczennice i uczniowie Nevermore Academy są w wieku licealnym, to grające ich aktorki i aktorzy już niekoniecznie. Jak wiemy Jenna Ortega ma za sobą już trochę ról w filmach i serialach. Oczywiście zaczynała dość wcześnie swoją przygodę z show-biznesem, ale... obecnie ma 20 lat.

fot. materiały prasowe Netflix

A jej bohaterka? Cóż, jest w trudnym wieku, kiedy nie może się dogadać z rodzicami i ma 16 lat. Czy to wielka różnica jak na standardy filmowego świata? Nie tak bardzo. Zwłaszcza że Jenna w serialu faktycznie wygląda bardzo młodo. Zapewne sprzyja temu też jej niewielki wzrost. Aktorka mierzy 1,55 m.

Ile lat naprawdę mają uczennice i uczniowie Nevermore, czyli wiek bohaterek i bohaterów serialu „Wednesday” i wcielających się w nich aktorów

Zacznijmy od Enid, czyli pochodzącej z rodziny wilkołaków współlokatorki Wednesday, która próbuje zostać jej przyjaciółką. Na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe, bo bohaterki wiele dzieli. Enid choćby kocha kolory i tryska radością. A Wednesday? Jej ulubiony kolor to czerń... W Enid w serialu „Wednesday” wciela się Emma Myers, która podobnie jak Jenna Ortega ma w realu 20 lat. A ile lat ma serialowa Enid? Zapewne również 16, maksymalnie 17 lat.

fot. materiały prasowe Netflix
Zapewne w podobnym wieku, czyli około 16 lat jest Ajax, czyli crush Enid. Gra go aktor Georgie Farmer, który ma także 20 lat.  

Zobacz także:

fot. materiały prasowe Netflix

A co z Xavierem Thorpem, czyli obdarzonym parapsychologicznymi zdolnościami i talentem malarskim chłopakiem, którego Wednesday spotkała kilka lat wcześniej na rodzinnym pogrzebie? Xavier ma słabość do głównej bohaterki i stara się ją sobą zauroczyć. Są z Wednesday w jednej klasie, więc też są w podobnym wieku. W Xaviera wciela się Percy Hynes White i ma 21 lat. Swoją karierę zaczynał już jako dziecko, grając głównie w kanadyjskich produkcjach.

Byłą dziewczynę Xaviera i początkowo wroginię Wednesday, syrenę Biancę Barclay, w serialu Netfliksa zagrała Joy Sunday. Aktorka ostatnio dołączyła do Channinga Tatuma na planie filmu „Dog”. Wcieli się w doktor Gray. Wróćmy jednak do serialu Netfliksa. Sunday gra w nim 17-latkę, a tak naprawdę ma 27 lat. Więc to już spora różnica wieku.

fot. materiały prasowe Netflix

Najmłodszy wśród obsady jest Moosa Mostafa, który gra młodszego od Wednesday i większości bohaterek i bohaterów Eugene'a. Młody aktor ma dopiero 13 lat. Podobnie jak Isaac Ordonez wcielający się w młodszego brata Wednesday, czyli Pugsleya. Nic zatem dziwnego, że Eugene tak bardzo przypomina głównej bohaterce brata, z którym rozłączyła się z powodu pobytu w Nevermore.

fot. materiały prasowe Netflix

Ile lat ma Tyler z serialu „Wednesday”?

Tyler Galpin, czyli barista z lokalnej kawiarni w Jericho, który zawrócił w głowie zdawałoby się odpornej na uczucia Wednesday, został zagrany przez 28-letniego Huntera Doohana.

fot. materiały prasowe Netflix

Wygląda na to, że Tyler jest nieco starszy od uczniów i uczennic Nevermore, bo nie chodzi do żadnej szkoły i na co dzień można go spotkać właśnie w kawiarni. Wydaje się przy tym, że to póki co jego pierwsza praca.