Instagram bez przerwy stara się, aby korzystanie z aplikacji było dla milionów jej użytkowników coraz bardziej przyjemne, wygodne i... wciągające. Każdy, kto oglądał dostępny na Netflixie głośny film dokumentalny The Social Dilemma z 2020 roku już z pewnością doskonale wie, że serwisy społecznościowe niestety umyślnie projektowane są w taki sposób, aby były jak najmocniej uzależniające. W obecnych czasach jednak niewielu z nas może pozwolić sobie na luksus, jakim jest kompletna rezygnacja z social mediów. W rezultacie często spędzamy przed ekranem komputera, tabletu lub smartfona o wiele więcej czasu, niż byśmy sobie tego życzyli.

Warto jednak zaznaczyć, że Instagram i inne tego typu serwisy, wykorzystywane w racjonalny sposób, potrafią także przynieść wiele dobrego. Rozwój własnego biznesu, pozyskiwanie cennych informacji i znajomości czy możliwość regularnego kontaktu z rozsianymi po całym świecie bliskimi osobami to tylko kilka pierwszych z brzegu przykładów. Nie jest tajemnicą, że media społecznościowe stały się też obecnie dla wielu ludzi, podobnie jak niegdyś radio i telewizja, swoistym oknem na świat. Od teraz będzie to jeszcze prostsze!

Nowa funkcja na Insta Stories

21 lipca 2021 Instagram wprowadził funkcję, na którą wielu użytkowników czekało już od bardzo dawna. Serwis postanowił bowiem znacznie ułatwić twórcom docieranie do zagranicznej widowni, a zwykłym użytkownikom zrozumienie treści w językach obcych. Mowa o... automatycznym tłumaczeniu napisów na Stories!

Tłumaczenie Insta Stories – jak to działa?

Nowa opcja na Insta Stories dostępna jest na starcie już w ponad 90 językach, w tym w języku polskim. Aby skorzystać z automatycznego tłumaczenia napisu wystarczy przycisnąć znajdujący się w lewym górnym rogu przycisk "Wyświetl tłumaczenie". Przetłumaczony tekst wraz z oryginalną wersją wyświetli się następnie u dołu ekranu.

Macie zamiar korzystać z tej opcji?