Jakość relacji zależy od wielu rzeczy, a dobrze funkcjonująca dla każdego oznacza coś innego. Nie ma recepty na wieczną miłość, jednak istnieją pewne rodzaje relacji, które zapewnią ci szczęście i w większości przypadków sprawdzą się w praktyce. Jak zbudować zdrowy związek?

Praktyczny i marzycielski

To naprawdę może być idealne połączenie. Do tego typu relacji zalicza się na przykład związek biznesmana i artystki, albo troskliwej kobiety, która planuje wszystko z wyprzedzeniem i jej rozproszonego partnera, który zapomniałby o większości rzeczy, gdyby nie jego ukochana. Jedna osoba jest pod wrażeniem kreatywności, zapału i wyjątkowego sposobu myślenia swojego partnera/partnerki, a druga jest wdzięczna za przyszłościowe myślenie, produktywność i utrzymywanie wszystkiego pod kontrolą.

Intelektualny i emocjonalny

Często zdarza się tak, że jedna osoba w związku jest bardzo inteligentna, „zna odpowiedź na wszystko”, a druga ma niesamowitą łatwość w nawiązywaniu kontaktu i więzi z ludźmi. W takiej relacji realizm i logika łączą się ze słuchaniem serca i intuicji. I to świetnie się uzupełnia.

Wrażliwy i imprezowy

Przeciwieństwa się przyciągają? Istnieją też związki, w których jedna strona jest bardziej wrażliwa i romantyczna, a druga imprezowa i mniej emocjonalna. Uwaga: taka relacja dobrze działa, jeśli strona mniej emocjonalna będzie mimo wszystko bardzo zaangażowana. Będzie pokazywać, jak bardzo zależy jej na drugiej osobie i jak ją kocha. W takich związkach trzeba bardzo uważać, aby nie zaniedbać osoby bardziej romantycznej. Nawet, jeśli wydawałoby się, że nie potrzebuje tyle atencji. 

Najlepsi przyjaciele

Taka para lubi dokładnie te same rzeczy, ma tę samą grupę przyjaciół i zazwyczaj bardzo rzadko się kłóci. Kiedy osoby w tego typu relacji są razem, cieszą się swoim towarzystwem, jak dzieci. Ich związek jest harmonijny i szczęśliwy, jednak często zdarza się, że brakuje w nim pasji i romantyzmu. Takie relacje są najpopularniejsze wśród tych, którzy poznali się w młodym wieku i są razem od lat.

Para zwycięzców

W tym związku osoby odnoszą sukcesy zarówno indywidualnie, jak i razem, czego wiele osób im zazdrości. Zakochani są z siebie bardzo dumni i chwalą się sobą nawzajem przed innymi. Lubią wspólnie działać i wspierać się, aby osiągnąć to, czego od zawsze pragnęli. Niebezpieczeństwo może pojawić się wtedy, gdy zbyt bardzo skupiają się na pozorach, a mniej uwagi poświęcają sobie.

Stworzeni dla siebie

Taki typ relacji to na przykład mężczyzna, który kiedyś cały czas imprezował i pił, ale z obecną partnerką prowadzi spokojny, zdrowy tryb życia. Albo kobieta, która od zawsze wchodziła w toksyczne związki i w końcu znalazła odpowiednią dla siebie osobę. To po prostu dwójka zagubionych ludzi, którzy znaleźli w sobie przystań. Sekret ich związku polega na tym, że jedna strona jest ogromnie wdzięczna drugiej za „uratowanie” go/jej. Druga strona za to, jest szczęśliwa, że mogła pomóc komuś w jego przemianie.

Zobacz także:

Namiętna para

To typ „włoskiego małżeństwa”, które głośno się kłóci, ale jeszcze głośniej wyraża swoją miłość do siebie. Tak, namiętnie się kłócą, ale jeszcze bardziej namiętnie się godzą. Mogłoby się wydawać, że wiele ich kłótni poskutkuje rozstaniem, jednak po krótkim czasie osoby w takim związku są w sobie jeszcze bardziej zakochane. Ich życie to prawdziwy emocjonalny rollercoaster, ale im to pasuje. Cieszą się tym.

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.hu