Izabela Małysz to postać, której zdecydowanie nie trzeba przedstawiać wiernym fanom sportów zimowych. Żona słynnego skoczka narciarskiego, wielokrotnego mistrza świata i czterokrotnego medalisty igrzysk olimpijskich, Adama Małysza, będzie jednak miała wkrótce okazję zaprezentować się znacznie szerszemu gronu. Nazwisko tej bizneswoman i menedżerki znalazło się bowiem na liście dziesięciu osobistości, które tej jesieni walczą o Kryształową Kulę i czek o wartości 100 tysięcy złotych w kolejnym sezonie cieszącego się niegasnącą popularnością programu Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami

Ile ma lat? Skąd pochodzi? Jakie ma wykształcenie? Czym się dziś zajmuje na co dzień? Odpowiedzi na te i inne pytania na temat Izy Małysz znajdziecie poniżej.

Izabela Małysz – wiek, pochodzenie, wyznanie

Izabela Małysz przyszła na świat 4 grudnia 1978 roku, a więc pod koniec tego roku skończy 43 lata. Jest dumną ze swojego pochodzenia góralką. Podobnie jak jej sławny mąż, pochodzi z Wisły, czyli jednego z najważniejszych i najatrakcyjniejszych ośrodków sportowych, wypoczynkowych i turystycznych w Beskidzie Śląskim.

Swego czasu w mediach sporo mówiło się o tym, że Małyszowie są małżeństwem ekumenicznym – Iza jest bowiem katoliczką, a jej wybranek wychował się w tradycji luterańskiej.

Izabela Małysz – małżeństwo, córka, plotki o romansie

Izabela Małysz, z domu Polok, wyszła za mąż za legendę polskich sportów zimowych 16 czerwca 1997 roku. Uroczysta ceremonia zaślubin miała miejsce w ewangelicko-augsburskim Kościele Apostołów Piotra i Pawła w Wiśle. 31 października tego samego roku na świecie pojawiło się pierwsze i jak dotąd jedyne dziecko pary, córka Karolina Małysz.

Iza Małysz nie ukrywa, że gigantyczna sława jej męża, oprócz blasków, swego czasu miała niestety także swoje cienie.

Kiedy studiowałam, musiałam się uczyć dwa razy więcej od innych, a i tak szeptali po kątach: „Małyszowej jest łatwiej za nazwisko”. Plotkowano, że mam romans z dziekanem. Ileż się nasłuchałam o kryzysach naszego małżeństwa. Ploty pojawiały się zwykle pod koniec sezonu, kiedy kończyły się tematy sportowe - mówiła w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.

Izabela Małysz – wykształcenie, kariera zawodowa

Izabela Małysz jest absolwentką największej uczelni niepublicznej w Małopolsce, czyli Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Może się pochwalić tytułem magistra i ukończeniem dość prestiżowego kierunku, a mianowicie administracji publicznej.

Zobacz także:

Zdobytą wiedzę wykorzystuje obecnie w praktyce, zajmując się rodzinnym biznesem. Razem ze swoim mężem prowadzi w Wiśle nieduży dom wczasowy o nazwie Apartamenty u Małyszów. To nie lada gratka dla fanów. Jak udało nam się ustalić, pensjonat jest bowiem zlokalizowany w ich byłym domu.

Izabela Małysz – Instagram, Facebook 

Jak przystało na uczestniczkę jednego z najpopularniejszych formatów telewizyjnych w Polsce, Izabela Małysz aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Co prawda nie posiada własnego fan page'a na Facebooku, ale za to regularnie aktualizuje swój oficjalny profil na Instagramie (@izamalysz), który obserwuje na ten moment już przeszło 25 tysięcy użytkowników serwisu.

Izabela Małysz – „Taniec z Gwiazdami”

Izabela Małysz zdecydowała się przyjąć ofertę Telewizji Polsat do udziału w dwunastym sezonie celebryckiego show Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami, zaplanowanym na jesień tego roku. Partnerem i zarazem trenerem Izy w programie został ulubieniec widzów, Stefano Terrazzino.

Dzięki temu, że żona Adama Małysza została sparowana z tym doświadczonym włoskim tancerzem, z marszu została obwołana jedną z głównych faworytek do zwycięstwa w tej edycji show. Przypomnijmy, że urodzony w niemieckim Mannheim syn Sycylijczyków już czterokrotnie wygrał show: z Kingą RusinAgatą Kuleszą, Anetą Zajac i Agnieszką Sienkiewicz. W ostatnim sezonie programu, w którym występował u boku Julii Wieniawy, dotarł do ścisłego finału.

Izabela Małysz – kiedyś i dziś

Polska poznała Izę Małysz pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Od tamtego czasu styl małżonki „Orła z Wisły” uległ ogromnej zmianie, przez co w mediach dość często wspomina się o jej spektakularnej metamorfozie. Kojarzona przez lata z króciutką fryzurą i sportowym ubiorem pani Małysz nosi się dziś zupełnie inaczej. Sięgające ramion włosy, kobiecie, kobiecie sukienki i delikatny makijaż – obecnie to właśnie w takim wydaniu pokazuje się najczęściej.

Ewolucję stylu Izy Małysz możecie prześledzić w naszej galerii.