Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów twórczości J.K. Rowling! Autorka bestsellerowych książek o małym czarodzieju i jego przyjaciołach właśnie napisała kolejną powieść. Jak sama przyznała, Ickabog różni się od jej poprzednich publikacji – tym razem nie pisze o magii i nie nawiązuje do Harry’ego Pottera. J.K. Rowling poinformowała za pośrednictwem Twittera, że pomysł na książkę zrodził się ponad dekadę temu. Wtedy też powstały pierwsze szkice tej opowieści. Natomiast sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmotywowała ją do skończenia i opublikowania Ickabog. Uwaga, teraz najlepsza informacja: książka jest dostępna całkowicie za darmo. Sprawdźcie poniżej, gdzie można ją przeczytać.

Ickabog to nowa książka dla dzieci autorstwa J.K. Rowling. Możecie przeczytać ją całkowicie za darmo!

J.K. Rowling przyznała, że ponad dekadę temu czytała Ickabog swoim dzieciom przed snem. Domowa izolacja zmotywowała pisarkę do tego, by odnaleźć stare pudło z zapiskami, szkicami powieści, nieco ją odświeżyć i nareszcie opublikować. Ickabog to opowieść o prawdzie i nadużywaniu władzy na przykładzie fikcyjnego królestwa Cornucopia. Autorka zaznacza, że książka może pomóc dzieciom przetrwać te dziwne czasy. Chcąc umilić im czas spędzany w izolacji, postanowiła udostępnić książkę w sieci. Do tego całkowicie za darmo. Kolejne fragmenty Ickabogbędą ukazywać się codziennie na oficjalnej stronie internetowej powieści - TheIckabog.com. Na razie dostępne są dwa rozdziały. Co ważne, ostatni zostanie opublikowany 10 lipca 2020 roku. Mimo tego, że jest dedykowana najmłodszym czytelnikom, jesteśmy przekonani, że może się spodobać także tym nieco starszym fanom J.K. Rowling.

To nie wszystko! Autorka zachęca swoich fanów do tworzenia ilustracji inspirowanych Ickabog. Najfajniejsze mają zostać nagrodzone – zostaną opublikowane wraz z kolejnymi rozdziałami książki na oficjalnej stronie internetowej. Na razie swoje prace mogą przesyłać mieszkańcy Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Indii, Nowej Zelandii, Australii oraz Irlandii. J.K. Rowling zapewnia jednak, że już wkrótce do zabawy będą mogły dołączyć również dzieci i dorośli z innych części świata.

Daniel Radcliffe przeczyta wam „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”! Spotify wypuszcza niezwykłe audiobooki >>>