Oczyszczanie twarzy to podstawowy krok w pielęgnacji twarzy – od niego powinnyśmy zaczynać codzienny rytuał. Prawidłowe mycie skóry pozwala nie tylko pozbyć się resztek makijażu i innych zanieczyszczeń, które zgromadziły się na twarzy podczas całego dnia, ale działa także długofalowo. Dzięki regularnemu oczyszczaniu skóra jest jędrna, promienna, dłużej zachowuje młody wygląd, a na skórze nie powstają wągry, podrażnienia i inne zmiany, np. wypryski. Wiele osób w celu dokładnego oczyszczenia używa specjalnych przyrządów do mycia twarzy. Zwolennicy takich gadżetów chwalą ich działanie, wymieniając szereg zalet. Wśród tych najczęstszych jest to, że urządzenia docierają w trudno dostępne miejsca (np. skrzydełka nosa), usuwają martwy naskórek i przygotowują skórę do dalszych etapów pielęgnacji, zapewniając lepszą wchłanialność kosmetyków. Częścią codziennego użytkowania przyrządów do mycia twarzy jest również ich czyszczenie. Absolutnie podstawową rzeczą jest utrzymanie odpowiedniej higieny sonicznych szczoteczek, myjek i innych urządzeń, ponieważ w wypadku, gdy o to nie zadbamy, wyrządzą naszej skórze więcej szkód niż korzyści. Jak czyścić poszczególne myjki? Sprawdźcie poniżej. 

FOREO – jak czyścić soniczną szczoteczkę do mycia twarzy?

Soniczna szczoteczka marki FOREO ma wielu zwolenników, którzy chwalą jej działanie. Urządzenie nie tylko oczyszcza z makijażu, zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, ale również delikatnie peelinguje, wykonuje łagodny masaż i pomaga uporać się z problemami skórnymi, takimi jak np. zaskórniki. W ofercie szwedzkiej marki znajdziecie kilka rodzajów, m.in. LUNA Mini, LUNA 3 lub LUNA Play, przeznaczone do każdego rodzaju skóry. Istnieje możliwość regulacji intensywności pulsacji oraz doboru szczoteczki zgodnie z wymaganiami skóry.  Ale o każdą szczoteczkę soniczną trzeba dbać, żeby korzystać z niej jak najdłużej. A to oznacza czyszczenie jej po każdym użyciu. W jaki sposób to zrobić? To bardzo proste. FOREO należy umyć wodą i mydłem (najlepiej spłukać ciepłą wodą), a następnie osuszyć ręcznikiem i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. To bardzo ważne, ponieważ jeśli tego nie zrobicie, na szczoteczce pozostaną zanieczyszczenia, które potem przeniosą się na twarz. A stąd już niedaleko do zaczerwienień, podrażnień i wyprysków.

Jak rozpoznać oryginalną szczoteczkę FOREO i dlaczego nie warto kupować tańszych zamienników? Wyjaśniamy! >>>

Gąbka konjac – jak ją czyścić?

Gąbka konjac to ulubiony gadżet do mycia twarzy osób, które chcą być jak najbardziej eko, nawet jeśli chodzi o pielęgnację. Jest niezbyt przyjemna w dotyku, ale po kontakcie z wodą staje się miękka i delikatna. Oczyszcza twarz, złuszcza martwy naskórek, zwęża widoczność porów i usuwa zaskórniki. Dodatkowo unikalna struktura gąbki poprawia krążenie, stymulując mikrocyrkulację krwi i wspomagając odnowę komórek. Jest przeznaczona do każdego rodzaju cery, nadaje się również do wrażliwej skóry, ponieważ jest bardzo delikatna i nie uszkadza naskórka. Gąbka jest wielokrotnego użytku, a stosowana codziennie wystarcza na około 3 miesiące. Tak jak w przypadku innych gadżetów, należy ją czyścić po każdym użyciu. Jak to zrobić? Wypłukać gąbkę letnią lub zimną wodą, a następnie wycisnąć (ale nie za mocno, żeby jej nie uszkodzić) nadmiar wody. Następnie należy powiesić ją do wyschnięcia w ciemnym pomieszczeniu (nigdy na słońcu)

Rękawiczka GLOV – jak ją czyścić?

Rękawiczka do mycia GLOV podbiła serca dziewczyn, które cenią sobie szybki i wygodny demakijaż. Do oczyszczenia twarzy za pomocą tego gadżetu potrzeba tylko wody! Poza tym to również bardzo ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ rękawica służy około 3 miesiące. Jest przyjemna w dotyku, nie podrażnia twarzy i radzi sobie nawet z ciężkimi kosmetykami. W jaki sposób czyścić rękawicę GLOV? Po zmyciu makijażu i oczyszczeniu twarzy, należy dokładnie ją spłukać pod wodą. Można dodatkowo użyć delikatnego, nawet szarego mydła, które pomoże usunąć resztki kosmetyków z rękawicy. Następnie należy ją powiesić do wyschnięcia.

Szczoteczka obrotowa – jak ją czyścić?

Szczoteczka obrotowa to kolejna alternatywa dla oczyszczania twarzy. Ten gadżet stosuje się około 1-2 razy w tygodniu, aby głęboko oczyścić skórę twarzy – nie tylko z powierzchni, ale również z głębszych warstw naskórka. Poza tym pobudza mikrokrążenie, usuwa martwy naskórek oraz nadmiar sebum z porów. Dzięki wygodnym głowicom dociera w każdy zakamarek na twarzy. Czyszczenie szczoteczki obrotowej jest banalnie proste. Należy ją po prostu dobrze spłukać pod wodą i upewnić się, że nie zostały na niej resztki zanieczyszczeń. Kolejny krok to pozostawienie urządzenia do całkowitego wyschnięcia.