Na TikToku znajdziecie nie tylko wideo, na których młodzi internauci tańczą i po prostu dobrze się bawią, ale również modowe czy urodowe tutoriale. Jak (bez mierzenia) sprawdzić, czy jeansy będą pasowały? Jak namalować idealną kreskę? Jak blendować cienie? Niektóre life hacki okazują się naprawdę przydatne, warto je wcielić w życie. Niespełna dwa miesiące temu jedna z użytkowniczek chińskiej aplikacji Danielle Elizabeth (@thedaniellelife) opublikowała filmik, na którym opowiada o pielęgnacji włosów. Okazuje się, że przez całe życie zajmowała się nimi w niewłaściwy sposób, przez co puszyły się i elektryzowały. Dopiero TikTok (a właściwie inne dziewczyny, które nagrywają filmy o pielęgnacji włosów) uświadomiły jej, że coś jest nie tak. W rzeczywistości Danielle jest posiadaczką przepięknych blond loków.

Użytkowniczka TikToka odkryła, że ma piękne i naturalne loki, ale niewłaściwie dbała o swoje włosy

Opublikowane przez Danielle wideo na TikToku ma ponad 12 milionów wyświetleń. Natomiast jej oryginalny dźwięk został wykorzystany już 2100 razy przez dziewczyny, które odkryły, że (podobnie jak ona) mają kręcone włosy, ale dotąd niewłaściwie o nie dbały. Jeśli wy również borykacie się z puszącymi się, niesfornymi kosmykami, to koniecznie wypróbujcie tan rodzaj pielęgnacji. Cały „proces” nie jest skomplikowany, ale wymaga od was cierpliwości – musicie poświęcić bowiem około dwie godziny, aby uzyskać upragniony efekt.

 

@thedaniellelife

Wait ‘til the end I- ##curls ##miraclecurl ##curlygirlmethod

original sound - danielllebellle

Jak dbać o kręcone włosy? Ta rutyna pielęgnacyjna z TikToka podbija sieć

Na wideo widzimy, że Danielle myje swoje włosy szamponem, nakłada odżywkę, a następnie rozczesuje je za pomocą szczotki. Użytkowniczka TikToka przyznała, że przez wiele lat rozczesywała swoje włosy „na sucho”. To błąd. Kolejny krok to serum do włosów kręconych, które nie wymaga spłukiwania. Po nałożeniu tego produktu Danielle zawija swoje włosy w t-shirt – podkreśla, że warto użyć bawełnianej koszulki zamiast tradycyjnego ręcznika. Efekty widać już po godzinie! Danielle, która wylansowała ten trend pielęgnacyjny na TikToku, pochwaliła się pięknymi, zdrowo wyglądającymi lokami. Wow!

Mycie włosów odżywką: jak to robić prawidłowo? Jakie daje efekty? >>>