Każda z nas chociaż raz na kilka miesięcy wpada na pomysł, by radykalnie skrócić swoje włosy. Krótkie fryzury mają wiele zalet, ale przed wizytą u fryzjera warto się przygotować. Źle obcięte włosy to zmora - źle się układają, wywijają na wszystkie strony, a w najgorszym wypadku puszą lub wyglądają na wiecznie oklapnięte. Istnieją jednak sposoby, by dopasować do krótkich włosów fryzurę, którą pokochacie.

 

Krótka fryzura dla kręconych włosów

Jeśli marzycie o krótkiej fryzurze, ale macie kręcone lub falowane włosy, uważajcie na zbyt radykalne cięcia. Włosy mogą zmienić skręt lub zacząć się puszyć, ale doświadczony fryzjer poradzi sobie z oceną włosów i dobierze odpowiednią fryzurę. Zanim zdecydujecie się zupełnie skrócić włosy, przetestujcie fryzurę, którą nosi wiele gwiazd - lob, czyli przedłużony bob, sięgający do wysokości szyi, niemal do linii ramion. Na bazie tej fryzury można później wypracować krótkie uczesanie, stopniowo skracając ją na całej długości. 

 

Krótkie i proste włosy

Krótkie włosy, których nie trzeba traktować prostownicą, świetnie nadają się do geometrycznych cięć. Można sobie pozwolić w ich wypadku na fryzury w stylu lat 20., na przykład sięgające nad linię żuchwy boby. Proste włosy poradzą sobie także z symetryczną, prostą grzywką, która na pewno nie zmieni swojego kształtu. Należy jednak uważać, by grzywka nie była zbyt rzadka - może wtedy wyglądać na oklapniętą. Proste włosy wymagają dodatkowej objętości. Można ją uzyskać za pomocą lakieru nakładanego u nasady lub specjalnego spray'u unoszącego pasma u nasady.

Zobacz także:

 

Jak dopasować fryzurę dla okrągłej, kwadratowej i trójkątnej twarzy?

Jeśli macie podłużną, owalną twarz, jesteście w dobrej sytuacji - do takiego kształtu pasuje właściwie każda fryzura. Jeśli proporcje twarzy są zaburzone, dobrze dobrane cięcie może to zamaskować. Jeśli macie okrągłą twarz, celem będzie wydłużenie jej optycznie. Zrezygnujcie z prostych, ciętych od linijki grzywek, które jeszcze mocniej skrócą twarz. Zamiast tego lepiej sprawdzi się lekka, rozchodząca się na boki grzywka lub asymetryczne cięcie. Większa objętość u nasady sprawi, że twarz nabierze smuklejszego wyglądu. Dla kwadratowej twarzy z mocno zarysowaną szczęką pasują fryzury z falami, lokami i asymetrycznymi cięciami. Wszystko, co nie jest geometryczne i idealnie równe, nadaje twarzy delikatności i subtelności. Masz trójkątną twarz, zwaną także czasem kształtem serca? Idealny będzie dla ciebie bob, którego przez kilka miesięcy nosiła m.in. Karlie Kloss. Dobrym pomysłem jest także krótka fryzura, czyli pixie - to odważne rozwiązanie, ale dla efektu warto zaryzykować.