Jeśli dzielisz łóżko ze swoim partnerem lub partnerką, techniką wartą wypróbowania jest skandynawska metoda spania. Dzięki niej będziesz cieszyć się lepszym snem.

Ci, którzy śpią z drugą osobą z pewnością znają takie sytuacje, jak zabieranie sobie pościeli, ruszanie się czy gadanie przez sen. Przyczyny mogą być różne – stres czy niesprzyjające odpoczynkowi miejsce, np. w którym jest zbyt dużo światła.

Na czym polega skandynawska metoda na lepszy sen?

Ta metoda przyciąga uwagę wielu ludzi na całym świecie i jest zaskakująco prosta. Każda osoba w łóżku ma swoją własną kołdrę. Tak, to tyle. Kluczem jest to, aby posiadanie swojej kołdry minimalizowało wzajemny dyskomfort. Technika ta sprzyja spokojniejszemu snu i budzeniu się bardziej wypoczętym.

Skandynawska metoda na lepszy sen we dwoje

Zmieniając dużą kołdrę na dwie pojedyncze, nie tylko poprawisz jakość swojego odpoczynku, ale także zyskasz na swoim związku. Nauka mówi, że ludzie, którzy mają dobry i spokojny sen, są zwykle bardziej zbalansowani i szczęśliwi. Technika ta zapewnia każdej osobie w parze własną przestrzeń i prywatność. A jeśli będziecie chcieli się przytulić? Po prostu przykryjcie się jednym kocem.

Ten sposób ma jeszcze jedną zaletę, która również pozytywnie wpływa na jakość naszego snu – podczas odpoczynku każdy dostaje to, czego potrzebuje. W końcu wszyscy mamy inne wymagania, jeśli chodzi o kołdry. Jedna osoba woli cieplejszą, druga cieńszą itd. Jeśli ty i twój partner/ka śpicie pod dwiema różnymi kołdrami, są one idealnie dostosowane do waszych indywidualnych potrzeb.

Czy skandynawska metoda na lepszy sen jest nieromantyczna?

Pomysł używania dwóch różnych kołder często budzi pytania: Czy nie wpływa to na związek? Czy nie będziemy się od siebie dystansować? Odpowiedź brzmi: nie! Nadal śpicie w końcu w tym samym łóżku i jesteście blisko siebie.

Wskazówki na lepszy sen

Oprócz skandynawskiej metody spania, która skupia się na korzystaniu z dwóch kołder, możesz stosować także następujące praktyki poprawiające jakość twojego snu (niezależnie od tego, czy jesteś w związku, czy jesteś singielką/singlem).

Zobacz także:

  • Ustal regularne pory chodzenia spać.
  • Stwórz sobie komfortowe środowisko do spania. Dostosuj temperaturę i poziom ciemności w pomieszczeniu.
  • Unikaj używania urządzeń elektronicznych w sypialni.
  • Skorzystaj z technik relaksacyjnych – joga, medytacja. Pomogą zmniejszyć poziom stresu przed snem.
  • Stosuj zdrową i zbilansowaną dietę. Zadbaj o odpowiednią ilość ćwiczeń w ciągu dnia.
  • Powstrzymaj się od spożywania alkoholu przynajmniej dwie godziny przed pójściem spać.
  • Unikaj uprawiania sportu na krótko przed pójściem spać.

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.mx