Nie ma wątpliwości, że sen to najlepszy kosmetyk, a według niektórych nawet lek. O jego zbawiennych właściwościach często wspominają gwiazdy, które opowiadają o ulubionych rytuałach pielęgnacyjnych i zdradzają, w czym tkwi sekret ich naturalnego piękna. Właśnie dlatego warto zadbać nie tylko o odpowiednią ilość snu, ale również o jego jakość. Jak to zrobić? Istnieje kilka sposobów na dobry i spokojny sen. Są również takie rzeczy, o które należy zadbać, zanim położysz się do łózka – oto one. Zainspiruj się.

Jak się wyspać? Odpowiednio przygotuj swoją sypialnię

Odpowiednia temperatura i światło

Na chwilę przed położeniem się do łóżka dokładnie przewietrz swoją sypialnię. Gwarantujemy, że wymiana powietrza zbawiennie wpłynie na jakość twojego snu. Eksperci nie mają wątpliwości, że najlepsza temperatura do spania, to 18 stopni Celsjusza. Jeśli nie masz termometru w swoim domu, warto zainwestować w ten gadżet. Okazuje się, że bardzo ważne jest również światło, które pada w naszej sypialni. Nie powinno być ono zbyt mocne, ale delikatne i ciepłe – wręcz otulające do snu.

Porządek w sypialni

Porządek w sypialni to jeden z gwarantów dobrego snu. Jeśli zabierzesz ubrania z krzesła (powiedzmy sobie szczerze – każda z nas ma takie krzesło lub fotel, na którym zawsze znajdują się jakieś ubrania i dodatki), poukładasz je i schowasz do szafy lub wrzucisz do kosza na pranie, ogarniesz wszelkie dokumenty czy pościerasz kurze, to automatycznie poczujesz się lepiej. Badania naukowe mówią same za siebie – dbając o porządek wokół nas, dbamy o porządek w naszej głowie.

Jak się wyspać? Świeża pościel to podstawa

Powiedzmy sobie szczerze: nie ma nic przyjemniejszego niż zasypianie w pięknej, świeżej, cudownie pachnącej pościeli (i budzenie się w niej następnego poranka). Dlatego tak ważne jest to, jakich produktów używamy do prania, a także jak często zmieniamy prześcieradła, poszewki na kołdry i poduszki. W ofercie marki Lenor znajdziecie wyjątkowe płyny do płukania tkanin, które dzięki nowej technologii świeżości gwarantują trwały zapach nawet przez tydzień. Jak to możliwe? Marka Lenor opracowała nośnik zapachu w formie złożonych kapsułek. Dzięki niemu aromat jest uwalniany stopniowo, a świeżość utrzymuje się zdecydowanie dłużej. Produkty, przy których tworzeniu wykorzystano nową technologię, oznaczono specjalną naklejką w odcieniu różu. Wśród nich znalazły się płyny do płukania tkanin z kolekcji Lenor Codzienna Świeżość – idealnej dla fanek i fanów świeżych, lekkich, a zarazem bardzo trwałych zapachów, Lenor Parfumelle inspirowanej francuskimi perfumami, jak również Lenor Inspired by Nature, czyli wyjątkowej linii, która zabiera nas w aromatyczną podróż w stronę natury – na łąkę, do lasu, z dala od miejskiego zgiełku. Jesteśmy pewne, że znajdziesz produkt dopasowany do swoich potrzeb.

Jak się wyspać? Zadbaj o siebie, zrelaksuj się

Rytuały pielęgnacyjne i odprężające

To bardzo ważny punkt, nie można go lekceważyć. Nie zapominaj o własnych potrzebach – zanim położysz się do łóżka, weź długą kąpiel, zrób peeling całego ciała albo nałóż ulubioną maseczkę na twarz. Świetnym (i szybkim!) sposobem na relaks jest również masaż twarzy. Możesz wykonać go własnymi rękami lub za pomocą profesjonalnego rollera z kamieniem.

Odpowiednia dieta i aktywność fizyczna

Zwróć również uwagę na swoją dietę i aktywność fizyczną. Zrezygnuj z ciężkich potraw przed pójściem spać, porozciągaj się, poćwicz jogę albo przespaceruj się po okolicy. Oczywiście o dobrych nawykach warto pamiętać nie tylko wieczorami, ale codziennie – o każdej porze. Dieta, którą stosujesz i odpowiednia dawka ruchu mają ogromny wpływ na nasz organizm, a tym samym na jakość naszego snu, serio. Pamiętaj, że dbać o siebie należy także od środka.

Zobacz także:

Jak się wyspać? Oto najlepsze porady na dobry sen, które same stosujemy! >>>

Tekst powstał we współpracy z marką Lenor