Jak odzyskać konto na Snapie, jeśli nie pamiętam hasła? 

Chcesz zalogować się na swój Snapchatowy profil, ale nie pamiętasz hasła? Nie martw się. Aplikacja pozwala nam w prosty i szybki sposób je zresetować. Musisz jedynie pamiętać adres e-mail lub numer telefonu, pod które zostało podpięte twoje konto w momencie zakładania, oraz mieć do nich dostęp. 

Jak odzyskać konto na Snapie bez hasła? Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku. 

Jak odzyskać hasło do konta na Snapchacie – instrukcja krok po kroku

 1. Uruchom aplikację Snapchat na swoim smartfonie lub tablecie i kliknij opcję logowania. 
 2. Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika przypisaną do konta, a następnie wybierz opcję „Nie pamiętasz hasła?, która powinna znajdować się trochę niżej. 
 3. Wybierz, czy chcesz odzyskać hasło używając numeru telefonu, czy adresu e-mail. 
 4. W następnym kroku wprowadź w odpowiednim miejscu swój e-mail lub numer telefonu i kliknij przycisk Prześlij”. 
 5. Jeśli wybrałaś opcję odzyskiwania hasła przez numer telefonu, zdecyduj się, czy wolisz zrobić to przez wiadomość SMS czy połączenie głosowe (naszym zdaniem pierwsza opcja jest wygodniejsza). 
 6. Po uzupełnieniu danych Snapchat wyśle ci maila lub SMSa z linkiem. Kliknij w niego, aby zresetować poprzednie hasło i ustawić nowe. 
 7. Gotowe. Możesz już zalogować się do swojego profilu używając nowego hasła. 

Jak odzyskać konto na Snapie, jeśli nie pamiętam adresu e-mail/nazwy użytkownika? 

Czasami zdarza się, że po dłuższej przerwie chcemy wrócić do korzystania ze Snapa, ale nie pamiętamy adresu e-mail lub nazwy użytkownika, którą nadaliśmy przy zakładaniu konta w aplikacji. Co zrobić w tego typu sytuacji? 

Niestety, nie ma na to magicznego sposobu. Jedyną metodą będzie zapisanie na kartce lub w notatniku wszystkich adresów e-mail, które mogłeś użyć do założenia profilu. Następnie musisz wpisać każdy z nich, po kolei, w okienko pojawiające się na ekranie aplikacji po wybraniu opcji „Nie pamiętam hasła”. 

Jeśli wpiszesz adres e-mail, który nie jest powiązany z żadnym kontem, aplikacja wyświetli komunikat Adres e-mail jest nieprawidłowy. Kiedy uda ci się trafić z emailem przypisanym do twojego profilu, będziesz w stanie zresetować hasło i ponownie się do niego zalogować. 

Jak odzyskać konto na Snapie, które zostało zablokowane? 

Czy da się odzyskać konto na Snapie, które zostało zablokowane? Tak, aplikacja udostępnia nam taką możliwość. Musisz jednak pamiętać, że blokada profilu nastąpiła najprawdopodobniej z konkretnego powodu. Ważne, aby dowiedzieć się, z jakiego i nie popełniać tych samych błędów przy korzystaniu ze Snapchata w późniejszym czasie. 

Jak odzyskać zablokowane konto na Snapchacie? 

Zobacz także:

Krok 1: Sprawdź powód blokady

Zacznij od znalezienia powodu, dla którego aplikacja założyła blokadę na twój profil. Snapchat może zrobić to z wielu różnych powodów, na przykład za naruszanie zasad regulaminu korzystania z platformy, za niewłaściwe zachowanie, za spamowanie albo za publikowanie nieodpowiednich treści. 

Najczęściej zdarza się, że Snapchat wysyła e-mail do użytkownika, którego konto zostaje zablokowane. W wiadomości powinny znajdować się wszystkie niezbędne informacje na temat blokady. 

Krok 2: Skontaktuj się z obsługą techniczną Snapa

Jeśli uważasz, że twoje konto zostało zablokowane przez pomyłkę lub nie masz pewności, dlaczego to się stało, skontaktuj się z obsługą techniczną Snapchata. Możesz skorzystać z opcji „Kontakt” na stronie aplikacji lub użyć formularza kontaktowego. Opisz dokładnie całą sytuację i poproś obsługę użytkowników o pomoc w odblokowaniu konta. Upewnij się, że podałeś poprawny numer telefonu lub adres e-mail, który jest powiązany z twoim profilem na Snapie.

Krok 3: Spróbuj zresetować hasło

Jeśli twoje konto zostało zablokowane ze względu na problem z hasłem, spróbuj najpierw je zresetować. Aby to zrobić, przejdź do strony logowania w aplikacji i wybierz opcję „Nie pamiętasz hasła?”. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, albo zerknij do instrukcji krok po kroku, którą wrzuciliśmy w jednym z akapitów powyżej. 

Krok 4: Spróbuj zalogować się na swoje konto z innego urządzenia

Czasami zdarza się, że konto na Snapchacie zostaje zablokowane z powodu problemów technicznych, po stronie aplikacji lub twojego smartfona czy tableta. Spróbuj zalogować się na swój profil z innego urządzenia elektronicznego lub usunąć aplikację i zainstalować ją na nowo. Czasem najprostsze czynności mogą najskuteczniej pomóc w rozwiązaniu problemu. 

Krok 5: Czekaj na odpowiedź

Po wysłaniu zgłoszenia do obsługi technicznej Snapa pozostaje ci tylko czekać na odpowiedź, która powinna pojawić się w ciągu kilku dni roboczych. Jeśli twoja prośba o odblokowanie konta zostanie rozpatrzona pozytywnie, otrzymasz e-mail z dalszymi instrukcjami dotyczącymi procesu zdjęcia blokady z twojego profilu. 

Dlaczego dostęp do konta na Snapie może zostać zablokowany? 

Twoje konto na Snapie zostało zablokowane i nie masz do niego dostępu? Zacznij od sprawdzenia, z jakiego powodu serwis ograniczył ci możliwość korzystania z aplikacji. 

Co może sprawić, że nie będziemy mogli zalogować się na swój profil? Przede wszystkim działania takie jak: 

 • naruszanie zasad korzystania z aplikacji - regulamin Snapchata wyraźnie określa, jakie zachowania są zabronione na platformie; może to obejmować publikowanie nieodpowiednich lub obraźliwych treści, nadużywanie niektórych dostępnych funkcji, stosowanie nieetycznych działań (warto dokładnie przeczytać regulamin aplikacji, ponieważ jeśli naruszysz którykolwiek z jego punktów, twoje konto może zostać zablokowane)
 • nieprawidłowe logowanie - jeśli próbujesz wejść na swoje konto na Snapie z nieznanego urządzenia lub niestandardowego miejsca, aplikacja może zablokować dostęp do twojego profilu w celu ochrony twoich danych 
 • korzystanie z zewnętrznych aplikacji – jeśli przy używaniu Snapa używasz zewnętrznych aplikacji, które pozwalają na manipulację treściami publikowanymi w platformie, możesz naruszyć jeden z punktów regulaminu i co za tym idzie, doprowadzić do blokady swojego konta 
 • spamowanie - publikowanie bardzo dużej ilości kontentu lub wysyłanie wiadomości do użytkowników, którzy nie wyrazili na to zgody, może być uważane za spamowanie i prowadzić do zablokowania twojego konta
 • działania niezgodne z prawem - jeśli na Snapie publikujesz treści, które są nielegalne lub naruszają prawa innych użytkowników, woje konto może zostać zablokowane, a twoje dane mogą zostać przekazane organom ścigania

Warto pamiętać, że blokada konta na Snapie może być zarówno tymczasowa, jak i trwała.