Po raz kolejny przekonałyśmy się o tym, że buty EMU Australia czy UGG to jedne z najwygodniejszych butów na zimę! Przechodziłyśmy w nich wszystkie chłodne dni, które – patrząc za okno – odeszły już chyba w niepamięć. Obuwie w tym stylu zostało stworzone z myślą o ociepleniu stóp surferów, by zapewnić im komfort po długich i męczących treningach. Jednak moda na noszenie tych butów szybko się rozpowszechniła i wiele z nas ma choć jeden model EMU w swojej szafie. Oczywiście, ten typ obuwia ma również wielu przeciwników, którym nie podoba się ich kształt, jednak jedno jest pewne – tym, którzy je noszą te buty dają wiele ciepła! Niestety, jeśli odpowiednio o nie nie dbamy, mogą szybko stracić swój pierwotny kształt i nie wyglądać tak dobrze jak na początku. Jak w takim razie pielęgnować buty EMU żebyśmy mogły przechodzić w nich kolejną zimę?

Zobacz także: Jak utrzymać porządek w torebce? Oto nasze niezawodne triki i porady, dzięki którym pożegnasz bałagan raz na zawsze

Jak pielęgnować zamsz w butach EMU? Pamiętaj – jest delikatny!

Materiał, z którego wykonane są EMU jest wbrew pozorom bardzo delikatny. Pierwszym krokiem do oczyszczenia butów jest usunięcie z nich soli i innych suchych zabrudzeń. Najlepiej zrobić to za pomocą ręcznika papierowego bądź chusteczki. Następnie trzeba opłukać je wodą (absolutnie nie gorącą) i za pomocą gąbeczki do naczyń lub specjalnej szczoteczki do butów delikatnie czyścić zewnętrzną powierzchnię. Gdy już wyschną po czyszczeniu (nie używajcie do tego suszarki!), możemy użyć szczoteczki do czesania wełny, która nada im puszysty wygląd. Pamiętaj również, by regularnie impregnować EMU. Takie preparaty warto kupić od firm, które się w tym sepecjalizują jak EMU czy UGG, by mieć pewność, że będą one skuteczne i nie zniszczą naszych butów.
 

Pranie EMU w pralce – prawda czy mit?

Cóż, zdania na ten temat są podzielone. W Internecie znajdziesz mnóstwo informacji, które kategorycznie zakazują prania EMU w pralce. Jednak z drugiej strony, jeśli dodamy do pralki delikatny płyn do prania i nastawimy program specjalny dla wełny, to podobno nic nie powinno się stać. Sorry, ale same tego nie próbowałyśmy! Jednak jeśli się obawiacie (wiadomo przecież, że nie są to najtańsze buty) to dla własnego komfortu psychicznego nie korzystajcie z tej możliwości.
 

Jak dbać o to, żeby nie straciły swojego pierwotnego kształtu i jak przechować je do kolejnej zimy?

Niestety do butów takich jak EMU Australia czy UGG nie powinno się wkładać prawideł, które zwykle najszybciej rozwiązują problem odkształconych butów. Zamiast nich możemy delikatnie wypchać je kulkami papieru np. ze starych gazet. A dodatkowo, jeśli boicie się, że Wasze EMU szybko się zniszczą – unikajcie noszenia ich w trakcie deszczu i nie chodźcie w nich po błocie.

Jeśli zdecydowałyście się na zakup oryginalnych EMU bądź UGG, które mają swoją cenę, możecie być pewne, że spokojnie przetrwają kilka sezonów. Pod warunkiem, że o nie zadbacie. Oprócz odpowiedniej pielęgnacji czy impregnacji ważne jest także ich przechowywanie. Za chwilę znów włożycie je do pudełek i schowacie w szafie. Nim to jednak zrobicie, upewnijcie się, że buty są czyste, zaimpregnowane i nie są wilgotne po myciu. Wypchajcie je papierem i najlepiej jeżeli zamkniecie je w kartonowym pudełku lub schowacie do bawełnianych woreczków. Przez te kilka miesięcy nie będą zbierać kurzu i gdy przyjdą pierwsze mrozy, gotowe będą na zimę 2019.

Jak czyścić EMU i przechowywać tego typu obuwie to jedno, ale jak w ogóle dbać o buty zimą? Oto porady i triki jak je pielęgnować:

Zobacz także:

Jak dbać o buty zimą? Oto porady i triki jak je czyścić i pielęgnować, dzięki którym już zawsze będą wyglądały perfekcyjnie >>>