To, jaki mamy zarost, jest uwarunkowane genetycznie i nic na to nie poradzimy. Jeśli jednak przeszkadzają Wam włoski w miejscach, w których nie chcecie ich widzieć, istnieją metody, za pomocą których można je usunąć. Dotyczy to również tak delikatnych obszarów jak twarz. Co więcej, włosków z tych okolic możecie pozbyć się same, w domowym zaciszu. Najważniejsze to dobrać odpowiednią opcję, dopasowaną do rodzaju cery. Zajrzałyśmy na niezawodną grupę urodową na Facebooku, Quality MakeUp, na której dziewczyny polecają najskuteczniejsze metody na pozbycie się włosków z twarzy.

Jak pozbyć się włosków z twarzy – trymer

Najbardziej problematycznym miejscem (ze względów estetycznych) jest wąsik, czyli miejsce nad ustami. Jeśli chcecie pozbyć się włosków z twarzy, jedną z najpopularniejszych i bezpiecznych opcji jest trymer, czyli urządzenie przeznaczone do usuwania zbędnego owłosienia, szczególnie z tak delikatnych okolic jak twarz. Ceny trymera wahają się w przedziale od 100 do 600 złotych.

Depilacja twarzy plastrami z woskiem

U kosmetyczki wykonacie profesjonalny zabieg i usuniecie włoski z twarzy za pomocą ciepłego włosku. Istnieje również możliwości wykonania podobnego zabiegu w domu – alternatywą są plastry z woskiem na zimno, dostępne w każdej popularnej drogerii. Na opakowaniu znajdziecie dokładną instrukcję, według której należy postępować, aby skutecznie usunąć owłosienie. To skuteczna metoda, która sprawia, że skóra pozostaje gładka nawet do 6 tygodni. Ta opcja usuwania włosków z twarzy nie jest jednak zalecana osobom z wrażliwą cerą, ponieważ może ją widocznie podrażnić.

Depilacja woskiem – na czym polega i czy jest skuteczna? Zapytałyśmy eksperta >>>

Usuwanie włosków kremem do depilacji

To najdelikatniejsza metoda na pozbycie się włosków z twarzy, jest łatwa i zupełnie bezbolesna. Preparaty, które znajdziecie w sklepach z kosmetykami i drogeriach, rozpuszczają keratynową strukturę włosków. Po nałożeniu kremu w miejsca, z których chcemy usunąć włoski, po kilku minutach nie ma po nich śladu.

Pasta cukrowa do depilacji: jak krok po kroku wykonać depilację pastą cukrową? >>>

Usuwanie włosków z twarzy nożykiem

Brzmi przerażająco, ale to jedna z szybkim i nieinwazyjnych, a co najważniejsze również bezbolesnych metod na pozbycie się włosków z twarzy, którą stosowała m.in. Audrey Hepburn. Za pomocą specjalnego nożyka do brwi usuniecie nawet najmniej widoczne i cienkie włoski z twarzy. Skórę należy najpierw napiąć i przyłożyć nożyk pod kątem 45 stopni, usuwając włoski krótkimi posunięciami. Głównym minusem tej metody jest to, że włoski szybko odrastają, ponieważ są jedynie przycinane.

Zobacz także: