Z powodu pandemii koronawirusa pojawiają się kolejne obostrzenia. Zdrowie jest w końcu najważniejsze i za wszelką cenę trzeba powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Co zatem zrobić, kiedy salony fryzjerskie, kosmetyczne i manicure są zamknięte? Obcinanie grzywki na własną rękę, ściąganie hybrydy? Tak, to można zrobić jak najbardziej w domu. Część z nas ma już nawet zapewne w tym wprawę. Tym z was, które i którzy nie wiedzą, jak ściągnąć hybrydę w domu, podpowiadamy, jak to zrobić. 

Jak bezpiecznie ściągnąć hybrydę w domu? Tłumaczymy krok po kroku

Lakier hybrydowy powinno się usuwać w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jednak jeżeli zastosujecie się do kilku zasad, możecie zrobić to również w domu. Przygotujcie najpierw miejsce, w którym to zrobicie - biurko, stół lub blat. Połóżcie ręcznik - zwykły lub papierowy i upewnijcie się, że macie wystarczające światło. Aby zdjąć lakier hybrydowy, potrzebujecie pod ręką kilku narzędzi. Przede wszystkim: drewniany patyczek, pilnik o gradacji 180 (ostrzejszy może skaleczyć płytkę paznokcia), czysty aceton lub zmywacz, który zawiera aceton i jest przeznaczony do rozpuszczania lakieru hybrydowego, waciki kosmetyczne (warto pociąć je na cztery mniejsze części, będzie zdecydowanie wygodniej) oraz folia aluminiowa, również podzielona na mniejsze kwadraty. Tak uzbrojone możecie zacząć proces ściągania hybrydy w domu.

fot. Getty Images

Jak ściągnąć hybrydę - krok pierwszy

Pierwszy i bardzo ważny krok w ściąganiu hybrydy samemu to zmatowienie płytki pilnikiem. Należy dokładnie spiłować błyszczącą część, żeby pozbyć się topu. To etap, którego nie możecie pominąć. Upewnijcie się, że każdy paznokieć jest matowy - jeżeli zostawicie chociaż trochę błyszczącej powierzchni, nie usuniecie jej potem acetonem.

Jak ściągnąć hybrydę - krok drugi

Krok drugi to nasączenie acetonem wacików kosmetycznych, a raczej ich części. Następnie przyłóżcie wacik do paznokcia i owińcie go szczelnie folią aluminiową. Upewnijcie się, że wacik nasączony zmywaczem w całości pokrywa płytkę paznokcia i przylega do niej na całej powierzchni. Odczekajcie około 5 minut

Jak ściągnąć hybrydę - krok trzeci

Po ściągnięciu wacików, usuńcie lakier hybrydowy za pomocą drewnianego patyczka. Nie naciskajcie mocno, ponieważ możecie uszkodzić płytkę paznokcia. Jeżeli lakier nie schodzi, potrzymajcie go dłużej pod wacikiem z acetonem. Na sam koniec możecie wypolerować płytkę za pomocą specjalnie przeznaczonej do tego miękkiej polerki (opcjonalnie). Gotowe! Teraz już wiecie, jak bezpiecznie ściągnąć hybrydę w domu.

 

Zobacz także: