Z powodu pandemii koronawirusa wszyscy zostajemy w domu, ale wirus nie rozprzestrzeniał się. Kwarantannę można wykorzystać na wiele sposobów, oprócz organizacji pracy i nauki oczywiście. Nadrabianie zaległości książkowych, serialowych i filmowych to tylko niektóre z nich. My uczymy się piec ciasta, robimy domowe porządki i staramy się zachować spokój w tym trudnym dla wszystkich czasie. Jednym ze sposobów na odstresowanie jest domowe SPA. Musimy sobie jakoś radzić, ponieważ salony kosmetyczne w najbliższym czasie będą zamknięte! Dlatego oprócz domowych maseczek na twarz, peelingów do ciała i innych mikstur, zgłębiamy temat manicure - a dokładnie tego, jak ściągnąć hybrydę w domu. Cóż, jeżeli borykacie się z kilkucentymetrowym odrostem, najwyższy czas się tym zająć. Podpowiadamy, jak to zrobić. 

Jak bezpiecznie ściągnąć hybrydę w domu? Tłumaczymy krok po kroku

Lakier hybrydowy powinno się usuwać w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jednak jeżeli zastosujecie się do kilku zasad, możecie zrobić to również w domu. Przygotujcie najpierw miejsce, w którym to zrobicie - biurko, stół lub blat. Połóżcie ręcznik - zwykły lub papierowy i upewnijcie się, że macie wystarczające światło. Aby zdjąć lakier hybrydowy, potrzebujecie pod ręką kilku narzędzi. Przede wszystkim: drewniany patyczek, pilnik o gradacji 180 (ostrzejszy może skaleczyć płytkę paznokcia), czysty aceton lub zmywacz, który zawiera aceton i jest przeznaczony do rozpuszczania lakieru hybrydowego, waciki kosmetyczne (warto pociąć je na cztery mniejsze części, będzie zdecydowanie wygodniej) oraz folia aluminiowa, również podzielona na mniejsze kwadraty. Tak uzbrojone możecie zacząć proces ściągania hybrydy w domu.

Jak ściągnąć hybrydę - krok pierwszy

Pierwszy i bardzo ważny krok w ściąganiu hybrydy samemu to zmatowienie płytki pilnikiem. Należy dokładnie spiłować błyszczącą część, żeby pozbyć się topu. To etap, którego nie możecie pominąć. Upewnijcie się, że każdy paznokieć jest matowy - jeżeli zostawicie chociaż trochę błyszczącej powierzchni, nie usuniecie jej potem acetonem.

Modne kolory paznokci na wiosnę 2020 - musicie je przetestować! >>>

Jak ściągnąć hybrydę - krok drugi

Krok drugi to nasączenie acetonem wacików kosmetycznych, a raczej ich części. Następnie przyłóżcie wacik do paznokcia i owińcie go szczelnie folią aluminiową. Upewnijcie się, że wacik nasączony zmywaczem w całości pokrywa płytkę paznokcia i przylega do niej na całej powierzchni. Odczekajcie około 5 minut

Jak ściągnąć hybrydę - krok trzeci

Po ściągnięciu wacików, usuńcie lakier hybrydowy za pomocą drewnianego patyczka. Nie naciskajcie mocno, ponieważ możecie uszkodzić płytkę paznokcia. Jeżeli lakier nie schodzi, potrzymajcie go dłużej pod wacikiem z acetonem. Na sam koniec możecie wypolerować płytkę za pomocą specjalnie przeznaczonej do tego miękkiej polerki (opcjonalnie). Gotowe! Teraz już wiecie, jak bezpiecznie ściągnąć hybrydę w domu.