Zmywacz do lakieru hybrydowego z acetonem?

Niemal każdy zmywacz do hybryd posiada w sobie aceton. Jest to środek będący w stanie lekko zmiękczyć lakier, dzięki czemu ściągnięcie go za pomocą drewnianego lub metalowego patyczka staje się bardzo proste. Aceton można znaleźć również w klasycznych zmywaczach do paznokci, jednak w tym przypadku istnieje duża różnorodność. Do usunięcia klasycznego lakieru nie potrzeba bowiem acetonu, wystarczy zmywacz na bazie alkoholu.

Hybryda ma jednak zupełnie inne właściwości, przez co może utrzymywać się nawet 2-3 tygodnie zamiast 2-3 dni. Z tego powodu jej zdejmowanie wygląda zupełnie inaczej niż przetarcie płytki wacikiem nasączonym zmywaczem do paznokci. Warto jednak wiedzieć, że zbyt częste używanie acetonu zmiękcza płytkę, przez co staje się ona łamliwa i krucha. Z tego powodu dobrą opcją jest zapoznanie się z innymi sposobami na ściągnięcie hybrydy.

Zmywacz do hybryd bez acetonu?

Istnieją specjalne produkty do robienia manicure hybrydowego, dzięki którym można usunąć stary efekt bez konieczności używania acetonu. Są to wszelkiego rodzaju lakiery o takim składzie, który umożliwia zastosowanie klasycznych zmywaczy z alkoholem, jednocześnie cechując się imponującą trwałością. Takie produkty są jednak znacznie droższe niż ich klasyczne hybrydowe odpowiedniki, dlatego dobrym pomysłem może być zastanowienie się również nad innymi metodami usuwania takiego lakieru.

Jak ściągnąć hybrydę zmywaczem?

W jaki sposób ściągnąć hybrydę zmywaczem? Proces ten wygląda zupełnie inaczej niż w przypadku klasycznych lakierów, które można przetrzeć wacikiem, a cały proces trwa zaledwie kilka sekund. Paznokcie hybrydowe wymagają usunięcia górnej warstwy zabezpieczającej za pomocą pilniczka lub bloczka polerskiego. Następnie konieczne jest solidne namoczenie wacika w zmywaczu do hybryd i przyłożenie go do paznokcia. Całość owija się zwykłą folią aluminiową i pozostawia na 5-10 minut. Po zdjęciu folii i wacika lakier hybrydowy powinien stać się znacznie miększy, a w niektórych przypadkach również delikatnie kruchy. Wówczas możliwe jest ściągnięcie go z użyciem patyczka lub metalowej szpatułki. Pierwsza opcja jest jednak znacznie bezpieczniejsza ze względu na fakt, że drewno nie jest w stanie przypadkowo uszkodzić płytki, tak jak może mieć to miejsce podczas używania metalowego przyrządu.

Jak ściągnąć hybrydę zmywaczem krok po kroku? Oto prosta instrukcja:

  1. Spiłuj top za pomocą pilnika.
  2. Namocz wacik zmywaczem i przyłóż do paznokcia.
  3. Otocz całość folią aluminiową lub specjalnym klipsem, który przytrzyma wacik przez kilka minut.
  4. Odczekaj około 10 minut.
  5. Zdejmij wacik, a zmiękczony lakier usuń za pomocą drewnianego patyczka.
  6. Pozostałości usuń bloczkiem polerskim lub pilnikiem.

Ściąganie hybrydy krok po kroku  – opinie kobiet

Zmywacz do hybryd z acetonem to nie jedyna opcja na usunięcie lakieru. Coraz więcej osób rezygnuje z tej metody przez fakt, że jej częste powtarzanie prowadzi do znacznego zmiękczenia całej płytki paznokcia. Rosnącą popularnością cieszą się zatem różne inne, głównie mechaniczne sposoby na szybkie usunięcie lakieru hybrydowego.

Pierwszym z nich jest specjalna frezarka do paznokci lub zwykły pilniczek o ziarnistości 100-180. Frezarka ma jednak to do siebie, że pozwala na usuwanie lakieru w sposób znacznie szybszy i bez konieczności wykonywania setek ruchów ręką. Stosując taką metodę należy pamiętać o pozostawieniu cienkiej warstwy bazy, która została nałożona na paznokieć przed wykonaniem poprzedniego manicure. W innym przypadku tak inwazyjne zdejmowanie lakieru może bowiem skończyć się przepiłowaniem płytki, co jest nie tylko bolesne, lecz także bardzo problematyczne w późniejszym czasie. Pozostawioną bazę można następnie usunąć za pomocą nieco delikatniejszego bloczka polerskiego lub uzupełnić nową warstwą. Ogromną zaletą takiej metody jest fakt, że nie rozmiękcza ona paznokci, jak robi to zmywacz do hybryd z acetonem.

Zobacz także:

Jeśli masz uczulenie na aceton lub nie chcesz dopuścić do zmiękczenia twojej naturalnej płytki, istnieje także inna, błyskawiczna metoda na zdejmowanie, a w zasadzie malowanie paznokci. W wielu drogeriach i innych sklepach tego typu znaleźć można specjalne naklejki, które umieszcza się na paznokciu jeszcze przed nałożeniem lakieru. Dopiero potem pokrywa się je wybranym kolorem. Aby zdjąć hybrydę, wystarczy jedynie podważyć naklejkę i usunąć ją razem z wszystkimi warstwami. Jest to najmniej inwazyjna metoda, jednak może ona nieco skracać trwałość lakieru poprzez przypadkowe podważanie w trakcie wykonywania różnych czynności.