Skandynawski minimalizm kojarzy się z prostymi formami i powściągliwą kolorystyką. To podejście najlepiej reprezentują stylizacje Szwedek i Norweżek. Na tym jednak nie koniec. Dunki mają bowiem odmienne spojrzenie na modę, która ich zdaniem powinna być przede wszystkim kolorowa. Jak połączyć oba spojrzenia? Najlepiej znaleźć złoty środek. Wystarczy bowiem jeden barwny akcent, żeby podrasować cały zestaw i dodać mu charakteru. Ta rola może przypaść rozmaitym elementom garderoby. Czasami wystarczy jeden wyrazisty dodatek, innym razem to zadanie można zrealizować z pomocą ubrania. Instagramowe konta skandynawskich fashionistek pękają w szwach od inspiracji, które z powodzeniem można przenieść do własnych stylizacji. Jeżeli zastanawiasz się, jak Skandynawki noszą kolory, to mamy 7 inspirujących zestawów, które pokazują, że Skandynawkom niestraszne są kolory i świetnie potrafią je okiełznać.

Jak Skandynawki noszą kolory – Kolorowa koszula

Szafa kapsułowa Skandynawek to 7 bazowych ubrań, które są obecne w ich zestawach w każdym sezonie. Mocną pozycję na tej liście ma biała koszula, a także lekko wyłamujący się ze schematu model w niebieskim kolorze. Jego obecność nie jest przypadkowa. Świetnie pokazuje, że Skandynawki mają słabość do kolorów, a koszula to świetny sposób, żeby przemycić je do stylizacji. W grę wchodzą oczywiście także inne warianty. Koszule różowe, zielone, czerwone lub w innych kolorach. Do tego Skandynawki nie noszą ich tylko w tradycyjny sposób. Rozpięte nakładają na inne góry lub narzucają je na ramiona z przewiązanymi z przodu rękawami. Ostatnia opcja aż się prosi o wyrazisty kolor.

 

 

Jak Skandynawki noszą kolory – Kolorowa torebka

Łatwym sposobem na dodanie kolorowego akcentu do stylizacji jest po prostu postawienie na barwny dodatek. Opcji jest kilka. Pierwszym wyborem wydaje się jednak kolorowa torebka. Nawet jeżeli wydaje się, że to nie jest dodatek dla Skandynawek, to jednak zdjęcia ich stylizacji mówią coś zupełnie innego. Brązowe i czarne torebki często ustępują miejsca zaskakującym kolorom – pudrowemu różowi, soczystej pomarańczy, wyrazistej fuksji, ognistej czerwieni, przygaszonej szałwii i wielu innym. Chcąc je naśladować w tym temacie ma się zatem dowolność. Nie trzeba skupiać się na konkretnej odsłonie. Sami najlepiej przecież wiemy, jaki kolor torebki najlepiej do nas pasuje.

 

 

Zobacz także:

Jak Skandynawki noszą kolory – Kolorowe spodnie

Ulubione spodnie Skandynawek kojarzą się z kolorowym modelem. Chodzi bowiem o niebieskie jeansy. Zamiłowanie do denimu w różnych odcieniach tego koloru jest jednak tak powszechne, że w ogóle wykluczyliśmy go z zestawienia barwnych akcentów w ich stylizacjach. W ich przypadku to taki sam klasyk jak czarna marynarka i biała koszula. Nie oznacza to jednak, że Skandynawki w ogóle nie noszą kolorowych spodni. Widać to już na przykładzie samych jeansów, które mogą być uszyte chociażby z zielonego denimu. Słabość do różnych odcieni tego kolory widać także na przykładzie skórzanych spodni i modeli garniturowych. Najważniejsze jest jednak podążanie za kolorem, który najbardziej lubimy i w którym najlepiej się czujemy.

 

 

Jak Skandynawki noszą kolory – Kolorowe buty

Torebka jest dobrym sposobem na dodanie koloru i ożywienie stylizacji, ale nie jedynym. Ta rola może przypaść także obuwiu. Kolorowe buty mogą połączyć się właściwie z każdą parą z listy ulubionych modeli Skandynawek. Nie mamy jednak wątpliwości, że najczęściej ta możliwość przypada sportowym modelem. Kolorowe sneakersy i trampki to świetny dodatek do jeansów, garniturów, sukienek i wielu innych elementów garderoby, do których słabość mają Skandynawki. Tym sposobem być może wcale nie trzeba się decydować na wielką metamorfozę. Wystarczy tylko sięgnąć po nową parę butów marki Converse, ale tym razem już nie w bieli lub czarni, a w wersji czerwonej albo fioletowej. Podobna zasada może dotyczyć popularnego modelu adidas Gazelle. Wiele gwiazd już potwierdziło, że świetnie wyglądają w kolorze.

 

 

Jak Skandynawki noszą kolory – Kolorowa marynarka

Kolorowe marynarki nie brzmią jak nieodłączny element skandynawskiego stylu, ale zdjęcia tamtejszych it-girls jasno wskazują, że warto zmienić myślenie. Ten element garderoby można znaleźć w ich szafach właściwie w każdym kolorze tęczy. Barwna marynarka to przede wszystkim sposób na ożywienie zdominowanych przez czerń stylizacji, ale nie tylko. Sprawdzi się również w połączeniu z jeansami i wieloma innymi rzeczami. Pomysłów na kolejne zestawienia, w których przypadnie jej główna rola, z pewnością nie zabraknie. Gdyby tak się jednak stało, to inspiracji zawsze można szukać u fashionistek ze Skandynawii.

 

 

Jak Skandynawki noszą kolory – Kolorowy sweter

Kolor do stylizacji można wprowadzić z pomocą dowolnego elementu garderoby. Skandynawki w tym celu często stawiają na swetry. Nie ma tu znaczenia, czy wybór padnie na pulower, golf czy kardigan. Każdy z nich daje wiele możliwości. Warto bowiem pamiętać, że w ostatnich sezonach wszystkie z wymienionych są noszone nie tylko w klasyczny sposób. Wiele fashionistek nosi je nawet w duecie. Jeden założony tradycyjnie, a drugi narzucony na ramiona z przewiązanymi z przodu rękawami. W takiej parze aż się prosi, żeby ten drugi był kolorowym akcentem, który dodatkowo zwróci uwagę na modny trik stylizacyjny.

 

 

Jak Skandynawki noszą kolory – Kolorowy płaszcz

Płaszcz to element garderoby, który musi być uniwersalny i pasować do rozmaitych stylizacji przez cały sezon. W przypadku szafy, która bazuje na neutralnej kolorystyce takie warunki spełniają nie tylko najbardziej bezpieczne rozwiązania. Kolorowy płaszcz także wchodzi w grę. Pozostaje jedynie wybrać odpowiedni kolor. Stonowany odcień niebieskiego, cukierkowy róż, elektryzująca zieleń – każdy z nich ma szansę. Wszystko bowiem zależy od osoby, w której stylizacjach będzie numerem jeden. Skandynawskie it-girls też nie są wierne tylko jednemu kolorowi. Każda może mieć inny pomysł i każdy będzie równie dobry.