Skandynawski minimalizm to nie tylko proste formy i stonowana kolorystka, ale również konkretne ubrania, które go reprezentują. Widać je w stylizacjach w każdym sezonie, a bieżące trendy nie wywierają na nie żadnego wpływu. Ich pozycja jest niezagrożona, bo to one składają się na szafę kapsułową Skandynawek. Świetnie wyglądają mieszane ze sobą lub w połączeniu z innymi elementami garderoby. Uznanie Skandynawek dla ich potencjału nie wzięło się znikąd. To efekt wieloletnich obserwacji i testów. Warto zatem pójść w ich ślady i ułatwić sobie codzienne kompletowanie stylizacji przez dodanie do swojej garderoby 7 ubrań. Szafa kapsułowa Skandynawek to recepta na udane zestawy w każdym sezonie.

Szafa kapsułowa Skandynawek – Golf

Skandynawki mają ogromną słabość do dzianinowych elementów garderoby. Widać to na przykładzie różnych ubrań i dodatków, ale numerem jeden są swetry. Pulower, kardigan i golf to absolutna podstawa. Jeżeli jednak mamy wytypować jednego ulubieńca, to będzie nim sweter z kołnierzem. Golfy w różnych odsłonach często noszą w połączeniu z innymi rzeczami ze swojej szafy kapsułowej. Na tym jednak nie koniec. Połączenie z jeansami lub spodniami garniturowymi wcale nie wyczerpuje drzemiącego w nich potencjału i za to właśnie Skandynawki tak sobie je cenią. Golf z powodzeniem może być dodatkiem do innych spodni, spódnic lub nawet sukienek. Wystarczy kierować się własnym wyczuciem.

Szafa kapsułowa Skandynawek – Marynarka

W szafie Skandynawki honorowe miejsce zajmuje marynarka. To jedno ubranie daje im tyle możliwości, że nie są sobie w stanie wyobrazić, że mogłoby go zabraknąć. Najbardziej oczywiste wydaje się połączenie ze spodniami od garnituru i faktycznie taki duet nie jest wykluczony. Garnitury to jeden z pewniaków Skandynawek, który sprawdza się nie tylko do pracy, ale również na co dzień. Na tym jednak nie koniec. Możliwości, które daje marynarka, jest znacznie więcej. Może być zestawiona z uwielbianymi przez Skandynawki jeansami, narzucana na sukienki, łączona ze spódnicami i wieloma innymi ubraniami. Zadanie ułatwi wybór klasyka. Czarna marynarka o prostym fasonie lub model oversize nigdy nie zawodzą.

Szafa kapsułowa Skandynawek – Jeansy

Jeansy to międzynarodowy przebój. Model z amerykańskim rodowodem z uwielbieniem noszą od lat Europejki. Wielokrotnie wspominaliśmy o nich w kontekście stylu Francuzek, ale na nich wcale nie koniec. Denimowe spodnie to także podstawa garderoby Skandynawek. W ich stylizacjach jeansy często są łączone z innymi klasykami wyjętymi z ich szafy kapsułowej. Mogą być punktem wyjścia do stworzenia zestawu z golfem, pasiakiem, koszulą i marynarką. Na tym jednak nie koniec. Denim to na tyle wdzięczny materiał, że w połączeniu z prostym fasonem spodni pasuje właściwie do wszystkiego. Dzięki temu ulubiona para jeansów może być noszona w kółko i nigdy się nie znudzi. Skandynawskie stylizacje przypominają o tym na każdym kroku.

Szafa kapsułowa Skandynawek – Pasiak

Pasiak kojarzy nam się z szafą kapsułową Francuzek, ale nie tylko fashionistki znad Sekwany cenią drzemiący w nim potencjał. Longsleeve, bluza, T-shirt, sweter lub inna góra w paski to także mocny punkt stylizacji Skandynawek. Kiedy nie mają pomysłu na zestaw, to wiedzą, że mogą postawić właśnie na ten basic. Niezależnie od modelu można połączyć go z jeansami, spodniami garniturowymi i wieloma innymi dołami. W ten sposób zyskujemy idealny zestaw na co dzień. Jest niezobowiązujący, a do tego robi wrażenie w każdym sezonie. Jeżeli patrząc na stylizacje Skandynawek mieliście właśnie takie odczucia i zastanawialiście się, jak one to robią, to właśnie poznaliście jeden z ich sekretów.

Szafa kapsułowa Skandynawek – Mała czarna

Mała czarna może i jest sukienką z francuskim rodowodem, ale to międzynarodowy przebój, który stanowi bazę stylizacji w wielu krajach. Szwecja, Norwegia i Dania nie są tu wyjątkiem. Na liście ulubionych sukienek Skandynawek mała czarna ma mocną pozycję. Co dokładnie kryje się w ich szafach pod tym pojęciem? Nie ma jednej recepty na najlepszą sukienkę w czarnym kolorze dla Skandynawek. Może to być mini, midi lub maxi. W grę wchodzą modele z rękawami różnej długości i na ramiączkach. Spore pole do popisuje dają też tkaniny. Dzianinowe sukienki, satynowe, welurowe i w wielu innych odsłonach. Dzięki temu sugerując się minimalistycznym stylem Skandynawek, możemy równocześnie pozostać przy swoim własnym.

Szafa kapsułowa Skandynawek – Spodnie garniturowe

Spodnie garniturowe to w szafach Skandynawek nie tylko świetna alternatywa dla jeansów i idealna para dla marynarki, ale znacznie więcej. Tego typu modele noszą w wielu odsłonach i na różne okazje. Wystarczy prosta para w uniwersalnym kolorze i o nic więcej nie trzeba się martwić. Łączą je ze sneakersami i bluzami, koszulami i szpilkami oraz swetrami i loafersami. Pójście w ich ślady nie oznacza zatem powielania konkretnych schematów, ale pełną dowolność, którą daje jedna para dobrze dobranych spodni. Pomimo że stylizacje, które prezentują na Instagramie, mogłyby stanowić tu inspirację, to w ogóle nie trzeba ich szukać. I bez tego nie ma opcji, żeby stworzyć nieudany zestaw z garniturowym modelem.

Zobacz także:

Szafa kapsułowa Skandynawek – Koszula

Koszula w szafach Skandynawek wydaje się wręcz obowiązkową pozycją. Fashionistki z Północy noszą je nieustannie w różnych wersjach. Numerem jeden wydaje się biała koszula, ale po piętach depcze jej model w niebieskiej wersji, który także warto wziąć pod uwagę. To bardzo neutralny sposób na przemycenie koloru do stylizacji. Do tego warto pamiętać, że koszula może być noszona nie tylko w jeden najbardziej oczywisty sposób. Skandynawki z tego elementu garderoby wyciskają maksimum. Robią z niego rozpięte narzutki lub narzucają na ramiona z zawiązanymi z przodu rękawami, choć w tej roli w ostatnich sezonach prym wiodą swetry. Niezależenie jednak od tego, czy ma się chęci na modowe eksperymenty, to warto mieć chociaż jedną koszulę w swojej szafie.