Jesteśmy przekonane, że skoro czytacie ten artykuł, to korzystacie (albo korzystałyście) z Tindera. Pisałyście kiedyś z chłopakiem, który wyglądał tak dobrze na zdjęciu profilowym, że zastanawiałyście się, czy nie znalazł tej fotki w sieci? Powiedzmy sobie szczerze: większość z nas znalazła się w takiej lub podobnej sytuacji przynajmniej raz w życiu. Co robić w takim wypadku? Jak bronić się przed ewentualnymi oszustami, aby nie stracić zbyt dużo czasu na konwersację z nimi? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów. Oto one!

Jak sprawdzić, czy profil chłopaka, z którym piszemy na Tinderze jest fejkiem?

Jeżeli macie wątpliwości, czy zdjęcie chłopaka, z którym piszecie na Tinderze, jest prawdziwe, możecie wrzucić je w wyszukiwarkę Google Grafika. Być może wśród wyników wyszukiwania znajdzie się jego profil na Facebooku czy Instagramie, a na nim więcej zdjęć. Albo wręcz przeciwnie. Na forach internetowych i popularnych grupach często pojawiają się wątki, w których dziewczyny (i nie tylko) piszą, że wrzuciły zdjęcie do wyszukiwarki i wtedy okazało się, że pochodzi ono z kampanii marki odzieżowej lub profilu zagranicznego modela. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości możecie również poprosić swojego rozmówcę o podanie nicku na Instagramie – to dobra opcja dla tych osób, które chciałyby, aby ich relacja weszła na nieco wyższy poziom. Oczywiście istnieje także nieco bardzo szalony, ale niezwykle skuteczny sposób, dzięki któremu sprawdzicie, czy dany profil jest fejkiem. Chodzi o pewien rodzaj challenge’u. Poproście chłopaka, z którym piszecie, o wysłanie fotki z chusteczką higieniczną na głowie, zdjęcie z pralką w tle, widelcem w dłoni lub w jakiejkolwiek innej – abstrakcyjnej sytuacji. Oczywiście jego twarz musi być widoczna na zdjęciu. Czemu to ma służyć? Tego typu zdjęcia niezwykle trudno jest znaleźć w sieci. Szczególnie, gdy wasza „zabawa” trwa w najlepsze i nie ma czasu na przeglądanie Google Grafika czy scrollowanie Instagramu.

Warto również wspomnieć, że istnieje grupa na Facebooku, której członkinie przestrzegają przed oszustami na Tinderze. Warto dołączyć Tinderlove DWW i śledzić poszczególne wątki na bieżąco, jeśli na co dzień korzystacie z popularnej aplikacji randkowej.

 

Ta nowa aplikacja randkowa łączy ze sobą ludzi, którzy nienawidzą tych samych rzeczy! >>>