Randki mogą być czymś prostym dla introwertyczek i introwertyków

Czasami szukanie „swojej osoby” wśród wielu innych może być wyczerpujące. Szczególnie introwertyczki i introwertycy odczuwają presję społeczną, aby randkować - także online. Niestety boją się oni tego. Wcale nie musi tak być! Aplikacja randkowa Tinder we współpracy z psycholożką, przygotowała prosty przewodnik dla wszystkich introwertyczek i introwertyków, którzy chcieliby spróbować odnaleźć miłość w internecie. Od razu zaznaczamy, że nie chodzi tu o to, aby być „mniej introwertycznym” (nie chcemy tego zmieniać, bo jest to cecha osobowości), ale o pracę nad sobą i swoim lękiem. Nikt nie powinien bać się randek.

Jak rozpoznać introwertyczki i introwertyków w aplikacjach randkowych?

Po pierwsze – można znaleźć to w opisie czyjegoś profilu. Według Tindera termin „introwertyk” występuje w bio aż trzy razy częściej niż „ekstrawertyk”. Psycholożka Viviane Hähne mówi, że wielu introwertyków chciałoby, żeby ich cechy były bardziej widoczne. Jeśli określą to w swoim opisie mogą czuć się bezpieczniej i uniknąć nieporozumień.

Drugi sygnał, że znalazłaś/eś introwertyka/czkę w aplikacji randkowej? Ta osoba najpewniej szuka przyjaźni. Hähne potwierdza, że introwertycy potrzebują więcej czasu na nawiązanie więzi z innymi ludźmi. Przyjaźń jest często dobrą podstawą do długotrwałego związku.

Osoba introwertyczna będzie również preferowała długie rozmowy, ale przez wiadomości, niekoniecznie (od razu) na żywo. Introwertycy wolą pisać. Zanim wybiorą się na randkę (przez co muszą wyjść z domu), chcą sprawdzić, czy jest warto. Ekstrawertycy za to wolą spotykać się w prawdziwym życiu i rozmawiać przez telefon czy FaceTime.  

Rady dla introwertyczek i introwertyków w aplikacjach randkowych – zawsze bądź sobą

Może to brzmieć jak frazes, ale jednak jest to pewniak. Łatwo ukryć się w internecie – nikt nas w końcu nie widzi – a media społecznościowe wydają się pokazywać tylko te najlepsze momenty. Jeśli nie lubisz imprez, klubów czy festiwali nie powinnaś tego ukrywać. Jest ktoś, kto czuje tak samo i dla niego zawsze będziesz mogła być sobą.

Rady dla introwertyczek i introwertyków w aplikacjach randkowych – ustal granice

Jako introwertyczka zapewne masz dużo określonych granic, których inni wcale nie muszą być świadomi (ponieważ na przykład odchodzą od jakichś norm). Jeśli nie chcesz iść na pierwszą randkę do zatłoczonego baru, od razu powinnaś to zakomunikować. To naprawdę najlepsze rozwiązanie. Jeśli masz pójść na randkę, na której już wiesz, że nie będziesz się czuć komfortowo, to najprawdopodobniej odwołasz ją w ostatniej sekundzie. A to prowadzi właśnie do kolejnej wskazówki.

Rady dla introwertyczek i introwertyków w aplikacjach randkowych – nie odwołuj spotkań w ostatniej chwili

Dla nieśmiałej osoby na pewno trudno jest się przemóc, wyjść z domu i poznać kogoś nowego, ale naprawdę warto. Jeśli zrezygnujesz tylko spotęguje to twój lęk. Im częściej będziesz chodziła na randki, przełamywała się i wychodziła ze strefy własnego komfortu, tym będzie ci łatwiej. Jesteśmy pewne, że nie będzie tak źle, jak sobie to wyobrażałaś przed.

Zobacz także:

Rady dla introwertyczek i introwertyków w aplikacjach randkowych – unikaj „small talku”

Jednym z największych lęków introwertyków jest niezręczna cisza. Zaraz po niej następuje tak zwany small talk. Najlepszym sposobem na uniknięcie obu tych sytuacji jest wcześniejsze przygotowanie się do rozmowy – wymyślenie tematów i pytań. Przejrzyj profil osoby, z którą idziesz na randkę. Zobacz, czy są tam jakieś wspólne tematy, pasje, zainteresowania, o których moglibyście porozmawiać.

Rady dla introwertyczek i introwertyków w aplikacjach randkowych – wyciągaj wnioski z przeszłości

Spójrz wstecz na swoje poprzednie randki i przemyśl je. Co ci się podobało, a co nie? Czasami to, jak przebiegnie spotkanie nie zależy wcale od osoby, a od środowiska, tego, co robiliście, czy poruszanych przez was tematów. Jeśli to będzie twoja pierwsza randka i nie masz jeszcze doświadczenia, pomyśl sobie o spotkaniach z przyjaciółmi. Co robiłaś? W jakim otoczeniu czułaś się dobrze itd. Wykorzystaj te informacje i zastanów się, jak sprawić, żeby twoja następna randka była tą najlepszą!

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.de