Jednym z największych wrogów związków jest monotonia. Jednak trzymanie się danej wieczornej rutyny w parze może być skuteczną praktyką wzmacniającą związek. Zapewni wam dodatkowy czas razem i pozwoli się zrelaksować. Oto 6 rzeczy, które powinniście wprowadzić do swojej wieczornej rutyny, aby jeszcze bardziej wzmocnić wasz związek.

Porozmawiajcie o swoim dniu

Jak wzmocnić związek? Jednym z cudowniejszych uczuć jest opowiedzenie swojej ukochanej osobie o wszystkim, co wydarzyło się danego dnia. Praca, osiągnięcia (duże i małe), problemy czy nawet najmniejsze szczegóły, które warte są wspomnienia. To naprawdę potrafi przynieść radość. Oczywiście działa to w dwie strony. Gdy skończysz opowiadać o swoim dniu, wysłuchaj swojego partnera. Ważne jest żebyście oboje czerpali przyjemność zarówno z mówienia, jak i słuchania.

Nie poruszajcie drażliwych tematów

W wieczornych rozmowach warto jest unikać drażliwych tematów. Mogą one wywołać kłótnie lub złe samopoczucie przed pójściem spać. To naprawdę słabe uczucie. Oto tematy, których nie warto poruszać wieczorami:

  • Kwestie finansowe – Długi, pensje, składki. Wszystko, co dotyczy pieniędzy zostawcie na inną porę dnia.
  • Problemy z rodziną/przyjaciółmi partnera – Jeśli masz problem ze swoją teściową lub przyjacielem twojego ukochanego, nie wspominaj o tym wieczorem. Porozmawiajcie o tym w ciągu dnia, a nie przed snem.
  • Dawne traumy – Nie obwiniaj się za rzeczy, które wydarzyły się pół roku temu, miesiąc temu lub nawet wczoraj. Zostaw te tematy na porę, gdy będziesz gotowa o nich rozmawiać.
  • Klasyki – Tematy związane z polityką czy na przykład religią nie powinny być omawiane przy stole. Również w łóżku.

Zróbcie szybki porządek

Posprzątajcie nieco w mieszkaniu w ramach wspólnych wieczornych zajęć. Nie zostawiajcie zagraconej przestrzeni, przygotujcie ją razem na następny dzień. Jeśli w ciągu dnia nie macie zbyt dużo okazji do rozmowy, możecie wykorzystać ten czas, aby nadrobić zaległości.

Dbajcie o siebie

Nawet jeśli wasz związek jest już stabilny i jesteście ze sobą bardzo długo, nadal nie można zapominać o dbaniu o siebie i odpowiedniej higienie przed snem. W końcu nikt nie lubi kontaktów intymnych z osobą niezadbaną, nawet jeśli jest się w niej zakochanym.

Spróbujcie łóżkowego rozwodu

Cudownym zwyczajem dla par jest dzielenie pokoju i łóżka. Jednak dla osób o różnym stylu życia może to być przytłaczające. Być może jedno z was wstaje do pracy bardzo wcześnie i budzi drugą osobę, chociaż nie jest to potrzebne? A może maci inne potrzeby przed snem i nie możecie się dogadać? Jeśli więc zajdzie taka potrzeba nie bójcie się spać oddzielnie. Przeprowadzka ze wspólnej sypialni do innego pokoju może być dość drastyczna, więc na początku możecie spróbować spania w różnych łóżkach. Wiele par bardzo ceni sobie łóżkowy rozwód. Oczywiście nie wpływa to dobrze na wszystkich. Najważniejsze, żebyście czuli się komfortowo.

Mówcie sobie „dobranoc”

Niezależnie od tego, gdzie i jak śpicie, spróbujcie kończyć swoją wspólną wieczorną rutynę właśnie tym. Nie rezygnujcie z tych kilku sekund, kiedy żegnacie się pocałunkiem lub przytuleniem i życzycie sobie dobrej nocy. Choć może wcale się nie wydaje, to jest to bardzo skuteczny sposób na utrzymanie intymności między zakochanymi.

Zobacz także:

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.mx