Jesienią ten temat wraca jak bumerang. I to niezależnie od formy i tego co akurat najmodniejsze w tematach fitness czy aktywności w ogóle. Po prostu, po wakacjach, mając przed sobą widmo zimy i kilka nadplanowych kilo jakp pamiątkę letniej beztroski, trzeba ułożyć priorytety na nowo. I nawet nie chodzi tylko o powrót do formy czy jej utrzymanie. Bardziej o zapewnienie sobie aktywności, która poprawi nastrój na tyle, że będzie się do niej wracało z przyjemnością. Jak zacząć ćwiczyć, żeby ten zwyczaj wszedł nam w krew i stał się przyjemnością?

Strój na siłownię – oto najmodniejsze ubrania na trening, które zmotywują Was do ćwiczeń

Jak zacząć ćwiczyć

Pierwsza rzecz to rozmowa z samym sobą i szczera odpowiedz na pytanie, po co w ogóle chcemy się za to zabrać. Jeśli dlatego, że tak robią wszyscy, odpuśćmy na starcie – z góry wiadomo, że nic z tego nie wyjdzie. Warunkiem sukcesu będzie przede wszystkim solidna motywacja oparta na naszych własnych potrzebach. A jeśli chodzi o ambicję – mierzcie siły na zamiary. Jeśli sformułujecie sobie cel niemożliwy do osiągnięcia (np. zbyt duża utrata wagi albo doskonała forma w zbyt  krótkim czasie) szanse powodzenia znacznie maleją.

Jak zacząć ćwiczyć - metoda małych kroków

Zacznijcie delikatnie. Warto pomyśleć o tym, na co realnie na stać. Dwa razy w tygodniu – brzmi mało ambitnie? Jeśli dotąd nie ćwiczyliście wcale, tyle w zupełności wystarczy. Zdziwicie się, ale to naprawdę wyzwanie. Nie tylko czasowe, ale tez jeśli chodzi o formę. Niech to stanie się mantrą, a organizm sam da sygnał jak nabierze gotowości i chęci na więcej.

Jak zacząć ćwiczyć na siłowni albo w domu

Zanim wcielicie swój plan treningowy w życie, zróbcie listę wszystkich potencjalnych przeszkód i przeszkadzaczy (kryzys przyjdzie szybciej niż myślicie). Jeśli dobrze się przygotujecie, łatwiej będzie oprzeć się argumentom typu „nie chce się”, „nie najlepiej się czuję” czy po prostu chęci, by ulec pokusie wybrania lampki wina i obejrzenia serialu w miejsce treningu.

Od czego zacząć ćwiczenia - wsparcie

Tak jak wiele innych aktywności, także ta lepiej wychodzi w duecie. Z przyjaciółką nie tylko łatwiej będzie się zmotywować do wyjścia na trening, ale też są dużo większe szanse na to, że razem uda się wam dobrnąć do jego końca i podjąć kolejne wyzwania.

Aplikacje do ćwiczeń

Aplikacje na telefon czy gadżety w stylu Iwatcha to coś więcej, niż tylko trend. Badania jasno wskazują, że mogą być realnym wsparciem – nic tak nie motywuje i nie rozbudza apetytu na więcej, jak monitorowanie własnych postępów.

Wybór odpowiedniej aktywności

Pamiętajcie żeby wybrać taką aktywność, którą naprawdę lubicie. Nie najmodniejszą i nie tę, na która namawia was przyjaciółka - tylko coś, w czym naprawdę dobrze się czujecie, co jest zgodne z waszym temperamentem i po prostu - kojarzy się z przyjemnością, a nie kolejnym obowiązkiem, ma szanse przynieść efekty niezależnie od tego, czego oczekujecie.

Nagrody

Tak, system nagród to całkiem dobry pomysł. I nie musi to być odzież sportowa, ale jeśli nowy najmodniejszy zestaw na siłownię miałby podziałać mobilizująco to czemu nie. Perfumy - też całkiem zrozumiały wybór.

Dzięki temu treningowi Vanessa Hudgens bez wysiłku schudła 10 kg!