Chcesz spożytkować czas, który musisz spędzić w domu? A może po prostu szukasz sprawdzonego (i nieoczywistego) sposobu na nudę? Jeśli twoja odpowiedź na przynajmniej jedno z tych pytań brzmi „tak”, mamy dla ciebie całkiem dobrą wiadomość. Istnieje kilka sposobów na to, aby spędzić efektywnie czas, a przy okazji… trochę sobie dorobić. Jak zarabiać w domu? Sprawdź poniżej.

Jak zarabiać w domu? Sprzedaj stare ubrania i nieużywane sprzęty

Zacznij od zrobienia porządku w całym domu. Sprzątając w szafkach, odkładaj rzeczy, których już nie używasz. Dotyczy to zarówno ubrań, jak i sprzętu elektronicznego. Ciężko rozstać ci się z niektórymi rzeczami? Jeśli nie użyłaś lub nie użyłeś jej przez ostatni rok, istnieje minimalne prawdopodobieństwo, że zrobisz to w przyszłości. Gwarantujemy! Następnie zastanów się, ile chciałabyś czy chciałbyś zarobić na poszczególnych przedmiotach (weź pod uwagę ewentualne koszty wysyłki). Kolejny krok to stworzenie konta na platformie umożliwiającej sprzedawanie ubrań i innych rzeczy. Pamiętaj, że nie musisz się ograniczać. Możesz dołączyć od razu do kilku platform. Wtedy prawdopodobieństwo sprzedaży poszczególnych przedmiotów automatycznie wzrasta. Do dzieła!

 

Jak zarabiać w domu? Udzielaj korepetycji online

Wielu uczniów i studentów potrzebuje teraz pomocy korepetytora. Jeśli mówisz biegle po angielsku albo znasz inne języki, jesteś mistrzem z matmy lub w innej dziedzinie, możesz śmiało udzielać korepetycji przez internet. Do komunikacji najczęściej wybiera się Skype’a lub Messengera, czyli platform, z których na co dzień korzysta absolutna większość z nas. Ale na samym początku świat musi się dowiedzie o twoich umiejętnościach i kompetencjach. Jak to zrobić? Najłatwiej za pośrednictwem Facebooka. Odwiedź np. grupy zrzeszające studentów.

Jak zarabiać w domu? Sprzedaj stare notatki

Regularnie chodzisz na wykłady na uczelni i skrupulatnie notujesz? Świetnie! Jeśli zaliczyłaś bądź zaliczyłeś egzaminy podczas minionej sesji, notatki nie będą ci już do niczego potrzebne. Ale studentom niższych roczników oraz tak zwanym spadochroniarzom owszem. Właśnie dlatego jesteśmy przekonane, że chętnie je od ciebie odkupią. Coraz częściej zdarza się, że „skupowaniem notatek” zajmują się samorządy studenckie. Kto wie, może na twojej uczelni wyszedł z podobną inicjatywą.

Jak zarabiać w domu? Wypełniaj ankiety online

To odpowiednie zajęcie dla osób, które chcą zrobić coś pożytecznego, a przy okazji sobie dorobić (nie na odwrót). Ankiety internetowe pochłaniają sporo czasu. Wypełnienie jednej zajmuje od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu minut. Jednak nie jest to zbyt opłacalne zajęcie. Aby zarobić około 300 złotych, musisz spędzić przed komputerem przynajmniej kilka godzin.

Jak zarabiać w domu? Załóż kanał na YouTube

Tym razem zwracamy uwagę na działanie długofalowe. To znaczy, że nie przyniesie ono pieniędzy od razu. Jak powszechnie wiadomo, popularne youtuberki oraz youtuberzy nie mogą narzekać na niskie zarobki. Jeżeli myślałaś / myślałeś kiedyś o założeniu kanału na platformie YouTube, teraz masz do tego idealną okazję! Po pierwsze, masz odpowiednio dużo czasu na zaplanowanie contentu. Co więcej, twoi znajomi, czyli prawdopodobnie pierwsi widzowie, w większości spędzają teraz czas w domu, a więc mają chwilę na obejrzenie wideo, które wrzucisz w sieci. Kto wie? Być może to właśnie twój czas. Powodzenia!

Zobacz także:

 

7 sposobów na dorobienie sobie, kiedy nie masz kasy >>>

Warto dodać, że nie dotyczy to jedynie serwisu YouTube, ale również innych aplikacji czy platform. Jeśli chcielibyście zyskać popularność w social mediach, musicie przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość i znaleźć tak zwany pomysł na siebie. Użytkownicy Instagramu czy TikToka doceniają bowiem oryginalność i unikatowy content. No dobra. Zaangażowanie to jedno. Ale jak nawiązać kontakt z markami i zdobywać współprace, które pozwoliłyby nam zarobić? Spieszymy z odpowiedzią! Pomocy możecie szukać na platformach zrzeszających influencerów. Jedną z nich jest Bdigital. Rejestracja na tej platformie jest całkowicie darmowa. Dołączając do tej platformy, szybko znajdziecie kampanie dopasowane do waszych profili, a także treści, które chcecie przekazywać. To co? Do dzieła!