Jaskółka, czyli kreska na powiece to już klasyka w makijażu! Nigdy nie wychodzi z mody i regularnie bywa na absolutnym topie. Tak jest właśnie i teraz, kiedy powróciła na fali popularności stylu z lat 60. Jak zrobić kreskę eyelinerem? – 3 proste sposoby zdradziliśmy już jakiś czas temu. Teraz chcielibyśmy dodać, jak zrobić to niebanalnie. Oprócz tradycyjnej jaskółki, którą na sezon jesień-zima 2021/22 na światowych wybiegach lansował słynny włoski duet Dolce & Gabbana, a pokochały Zendaya czy influencerka Sydney Sweeney, modna jest bowiem delikatniejsza wersja kreski – kitten eye, która jest o wiele łatwiejsza do wykonania. Ale nie tylko. Oryginalną i bardzo efektowną wersję zaprezentowała ostatnio Rihanna! Jak narysować jaskółkę na oku w stylu Barbadoski? Przychodzimy z pomocą.

Jaskółka na oku w stylu Rihanny – Jak zrobić?

Gwiazda nie byłaby sobą, gdyby nie wykazała się odrobiną przekory, dlatego zamiast klasycznej kreski postawiła na jaskółkę odwróconą (inaczej: reverse cat eye, czyli odwrócone kocie oko). Co w praktyce oznacza, że kreska zamiast na górnej powiece narysowana jest na tej dolnej, a na górną jedynie nachodzi. Jak zrobić jaskółkę na oku w stylu Rihanny? Najlepiej wie ona sama. Dlatego ucieszyliśmy się, że gwiazda filmikiem instruktażowym podzieliła się na swoim Instagramie. Dodamy tylko, że do jej narysowania Barbadoska użyła eyelinera Fenty Beauty Flypencil – kosmetyku swojej autorskiej marki (jakżeby inaczej). W awangardowym, czerwonym odcieniu Cherry Punk. Nie znaczy to jednak, że nie możecie sięgnąć także po inne eyelinery czy kredki. Poniżej znajdziecie kilka naszych ulubionych. Warto zainspirować się piosenkarką i postawić na kosmetyki w innych kolorach niż tradycyjna czerń. Makijażyści lansują bowiem te żywe i zdecydowane: róż, pomarańcz, kobalt czy zieleń. 

Skoro już wiemy, po jaki eyeliner sięgnąć, podpowiadamy, jak z jego pomocą narysować kreskę na dolnej powiece wzorem Rihanny. Nie jest to trudne. Rysowanie zaczynamy od wewnętrznego kącika oka i „ciągniemy” eyeliner po dolnej powiece na lini rzęs. Zatrzymujemy się tam, gdzie kończy się oko (naturalny owal), ale to jeszcze nie koniec. Makijaż wykańczamy bowiem, najeżdżając na górną powiekę, tak by powstało charakterystyczne skrzydełko. Najlepiej zresztą zobaczcie same: 

Tak wykonany makijaż oka wystarczy tylko uzupełnić, malując rzęsy maskarą. Ją też znajdziecie wśród kosmetyków Fenty Beauty. Lubimy ją nie tylko za piękne opakowanie, ale i za to, że zwiększa objętość rzęs! Dostępna jest zresztą także w zestawie z eyelinerem! To idealny pomysł na prezent. I dobra inwestycja.