Jak zrobić kreskę eyelinerem? Perfekcyjnie prosta, czarna linia tuż nad rzęsami potrafi podbić cały makijaż i nadać mu zupełnie nowy charakter. Wykonanie kreski eyelinerem niekiedy może być jednak trudne. Na szczęście istnieją różne metody ułatwiające ten proces. Sprawdź, jak zrobić kreskę eyelinerem na miarę makijażu prosto od makijażystki.

Kreska eyelinerem — rodzaje

Kreska eyelinerem może wyglądać dokładnie tak, jak tylko sobie wymarzyłaś. Do makijaży dziennych zazwyczaj wykonuje się cienką linię z, tak zwaną, jaskółką podnoszącą zewnętrzny kącik i wydłużającą oko. Taki kształt kojarzy się głównie z doskonale wszystkim znaną Marilyn Monroe. Natomiast w przypadku make-upu artystycznego, kreska może wyglądać zupełnie inaczej. Od długich, prostych linii, aż po oryginalne zawijasy tuż na jej końcu. Kreska eyelinerem nie musi być czarna. Obecnie na rynku znaleźć można wiele produktów do tworzenia tego elementu makijażu w niemal wszystkich kolorach tęczy. W przypadku większych wyjść doskonale sprawdzają się także kosmetyki z brokatem lub innymi ciekawymi wykończeniami.

Jak zrobić kreskę eyelinerem w pisaku?

Sposobów na stworzenie idealnej kreski na oku jest naprawdę wiele. Najprostszym w użyciu kosmetykiem do malowania takiej linii jest eyeliner w pisaku. Przed zakupem wybranego wariantu warto jednak zapoznać się z opiniami na jego temat, ponieważ zacinające się pisaki nie tylko utrudniają pracę, lecz także sprawiają, że uzyskany efekt nie jest tak perfekcyjny, jak powinien. 

Jeśli już posiadasz odpowiedni produkt, możesz zacząć naukę rysowania idealnej kreski na oku. Nie powinna być ona zbyt długa ani przesadnie gruba. Istnieje także opcja narysowania linii bez jaskółki, co jest zdecydowanie najłatwiejszym rozwiązaniem. Taki efekt jest znacznie subtelniejszy i sprawdza się doskonale w połączeniu z mocniejszym cieniowaniem oczu. Oto tutorial, jak zrobić kreskę na oku krok po kroku:

1. Narysuj w zewnętrznym kąciku oka delikatną linię będącą przedłużeniem kierunku dolnej powieki.

2. Połącz jej końcówkę z punktem w połowie górnej powieki - w ten sposób powstanie jaskółka.

3. Dorysuj fragment dochodzący do wewnętrznego kącika. Grubość kreski powinna być największa w okolicach jaskółki i stopniowo się zmniejszać.

Kreska powinna być również dopasowana do kształtu twojego oka. Jeśli jest ono okrągłe, czasami jednym z najlepszych rozwiązań może okazać się rozpoczęcie linii w połowie długości powieki. Podczas pierwszych prób kreska potrafi sprawiać prawdziwe trudności, jednak tylko wielokrotne powtarzanie tej czynności może sprawić, że w końcu nauczysz się robić perfekcyjne linie.

Jak dobrać eyeliner do koloru oczu? >>>

Jak zrobić kreskę eyelinerem w płynie

Eyelinery w płynie dostępne na rynku mogą być zakończone pędzelkiem lub filcową końcówką. Operowanie takim produktem jest znacznie trudniejsze niż kosmetykiem w pisaku. Istnieją jednak liczni zwolennicy tego rozwiązania. Głównie są to osoby, które doskonale radzą sobie z precyzyjnymi zadaniami i mają doświadczenie w operowaniu małymi pędzelkami, które są znacznie bardziej giętkie niż końcówka pisaka.

Rysowanie kreski eyelinerem w płynie wymaga ustawienia pędzelka pod niewielkim kątem w stosunku do powieki. Działanie takiego produktu jest bowiem zupełnie inne niż sztywnego pisaka. Podczas rysowania jaskółki lub części kreski w wewnętrznym kąciku oka należy być świadomym kształtu samego pędzelka. U nasady linia wykonana za jego pomocą jest grubsza, a na końcu - cieńsza. Z tego powodu malując fragment kreski wychodzący poza prawe oko należy trzymać eyeliner skierowany końcem aplikatora właśnie w tę stronę. Sytuacja wygląda analogicznie w przypadku lewej powieki. Natomiast podczas dojeżdżania kreską do wewnętrznego kącika, kierunki powinny być odwrotne.

Jak zrobić kreskę eyelinerem w żelu

Kreski eyelinerem mogą być stworzone również z wykorzystaniem produktu w żelu. Zwykle jest on umieszczony w niewielkim słoiczku, a do jego zaaplikowania potrzebny jest oddzielny, precyzyjny pędzelek. Powinien on przypominać końcówki zastosowane w popularnych eyelinerach w płynie. Taka metoda malowania kreski na oku również ma wielu zwolenników. Oprócz samej formuły, pomiędzy nią a rysowaniem linii za pomocą eyelinera w płynie nie ma zbyt dużych różnic. Zdarza się jednak, że produkt w żelu jest znacznie bardziej precyzyjny, a jego czerń - głębsza. Ze względu na swoją pojemność, starcza on również na bardzo długi czas.

Jak zarobić kreskę eyelinerem? Tłumaczy makijażystka Marta Iwańska 

Kolejny sposób na to, jak zrobić kreskę eyelinerem, to patent Marty Iwańskiej. – Tajemnica idealnej kreski to techniczne i merytoryczne przygotowanie się do jej wykonania. Przygotowanie techniczne to narzędzia, których potrzebujesz do pracy: idealny cienki dobrze wyprofilowany Liner, najlepiej w formie pisaka, flamastra (mój ulubiony to Liner od Clinique), a także cienki skośny pędzelek i ciemny cień do powiek. Merytoryczne przygotowanie to poznanie zasad pracy. Plan działania jest następujący:

1. Pierwszy ruch to zrobienie szkicu ciemnym cieniem, zacznij od kreski pomiędzy rzęsami, a potem wyznacz linię, która będzie przedłużeniem lini dolnej - to ona pozwoli Ci zaznaczyć idealny kąt uniesienia.

2. Następnie połącz linie pomiędzy rzęsami z granicą kreski. To bezpieczna technika, pracujesz cieniem i możesz wykonać wiele prób. Za każdym razem, kiedy kreska wyjedzie Ci krzywa, zmyj ją i próbuj dalej.

3. Dopiero w momencie kiedy Twój szkic będzie idealny – symetryczny na jednym i drugim oku, sięgnij po eyeliner. Trzymając się szkicu, wykonaj graficzna czarna linię. 

Eyeliner ma wodnistą formułę i jest trudniejszy w pracy, a co za tym idzie – poprawki są ciężkie. Dlatego właśnie pracuj na szkicu z cienia, to zdecydowanie ułatwi makijaż. Nie będziesz musiała koncentrować się na idealnym wyrysowaniu linii, a idąc wyznaczonym wzorem wykonasz kreskę idealną – wyjaśnia Marta Iwańska.