Makijaż, nawet ten codzienny, jest trudną i wymagającą sztuką, której uczymy się całe życie. Pomalowanie rzęs tuszem, przeczesanie brwi żelem, muśnięcie ust szminki i nałożenie różu na policzki to podstawowe rzeczy, które potrafi wykonać każda kobieta. Sprawa zaczyna się komplikować, gdy chcemy pomalować oczy cieniami do powiek. Wiele z nas rezygnuje z tego kroku, ponieważ nie czuje się na siłach i wydaje jej się, że nie ma wystarczających umiejętności, aby stworzyć ładny makijaż oczu. Nic bardziej mylnego. Oczywiście blendowanie cieni na powiekach wymaga pewnej wiedzy i umiejętności, ale wszystko jest do wypracowania. Jeśli marzycie o pięknie podkreślonych oczach, powinnyście dowiedzieć się, co to blendowanie cieni. A potem wprowadzić ten etap do swojego makijażu.

Kosmetyki pod oczy – co powinny zawierać i jak działać? Pytamy eksperta o najważniejsze składniki kremów pod oczy >>>

Blendowanie cieni – co to jest?

Blendowanie cieni to nic innego jak rozcieranie ich na powiece. Jeśli chcecie wymodelować oko, otworzyć je i podkreślić, to niezbędny krok w makijażu.

Jak blendować cienie do powiek?

Przed blendowaniem cieni na powiekach, należy je odpowiednio przygotować. W tym celu wykorzystajcie bazę po makijaż, która wygładzi powiekę i sprawi, że produkty będą lepiej się trzymać, a także ułatwi ich rozcieranie. Ważne jest to, aby poczekać na wchłonięcie się produktu. Kluczem do sukcesu w temacie blendowania cieni jest stopniowanie kolorów. Nie da się uzyskać pięknego efektu zaczynając od ciemnych barw. Należy zacząć od najjaśniejszego koloru i stopniowo przechodzić przez średnie aż do ciemnych odcieni. Bardzo ważna jest również technika. Blendowanie cieni za pomocą kolistych i delikatnych ruchów zapewni subtelny efekt. Rozcierajcie cienie przy krawędziach – uzyskacie wtedy piękną „chmurkę” koloru. Pamiętajcie, aby nie przyciskać zbyt mocno pędzla do powieki. Przed nałożeniem cienia na powiekę, otrzepcie jego nadmiar, aby uniknąć plam.

Pędzle do makijażu - który jest do czego i jak ich używać? Wiedziałaś, że potrzebujesz ich tylko sześć? >>>

Blendowanie cieni – jak to robić i na co zwracać uwagę wyjaśnia Marta Iwańska

Marta Iwańska, znana fanom jako Dr MakeUp, odpowiada za makijaże polskich gwiazd na czele z Julią Wieniawą, Małgosią Sochą, Pauliną Krupińską i Karoliną Pisarek. Makijażystka jest ekspertką w swoim fachu, dlatego zapytałyśmy się ją o to, w jaki sposób blendować cienie do powiek. „Cieniowanie oka składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich to przyklejenie pigmentu do powieki. Następnym krokiem jest lekkie roztarcie granic. Ostatni etap to mocniejsze kuliste ruchy blendowania, które mają „rozdymić” wszystkie linie w rozłożeniu cieni”.

Marta Iwańska wymieniła również rady, które przekazałby początkującym w tym temacie dziewczynom. „Podstawa to dobry pędzel, najlepiej w kształcie mniejszej lub większej kulki z naturalnego włosia. Moje ulubione to pędzle Makeup Forever, Zoeva i Clare Blanc. Kluczowy element to także wybór cienia. Polecam sypkie, satynowe cienie. Ich lekka struktura i zawarte w nich pigmenty odbijające światło powodują, że tworzenie makijażu staje się prostsze. Bardzo ważna jest również baza pod cienie, która sprawia, że powieka ma lepszą strukturę i rozcieranie cieni jest łatwiejsze”.

Zobacz także:

Od siebie dodamy tylko, że złota zasada „trening czyni mistrza” sprawdza się zarówno w robieniu idealnej kreski eyelinerem, jak i blendowaniu cieni na powiekach.