Media na całym świecie na bieżąco informują o kolejnych zakażeniach koronawirusem (również wśród gwiazd) a także o ofiarach. Sytuacja związana z COVID-19 jest naprawdę poważna. Zamknięto szkoły, uczelnie wyższe, ośrodki kultury i zdecydowaną większość sklepów w galeriach handlowych w całej Polsce. W sklepach nie brakuje żywności. Natomiast płyn do dezynfekcji rąk stał się towarem deficytowym. Kupienie skutecznego żelu antybakteryjnego i antywirusowego aktualnie graniczy z cudem. Ale nie martwcie się! Taki produkt możecie bowiem zrobić sami – w domowym zaciszu. W sieci znajdziecie mnóstwo przepisów na domowy płyn do dezynfekcji rąk. O jednym z nich pisałyśmy TUTAJ. Zawiera składnik, dzięki któremu nie będziecie musieli borykać się z suchymi, popękanymi od alkoholu dłońmi. O jaki produkt chodzi?

Jak zrobić żel antybakteryjny i antywirusowy? Oto podstawowy składnik płynu do dezynfekcji rąk

Bazą skutecznego płynu do dezynfekcji rąk powinien być alkohol. Najczęściej mówi się o alkoholu o stężeniu od 70% do 80% procent, ale niektórzy zalecają również użycie czystego spiritusu. Jak się zapewne domyślacie, nie wpłynie on korzystnie na kondycję rąk. Alkohol może wysuszyć dłonie, a nawet doprowadzić do ich popękania. Ale można temu zaradzić. Wystarczy, że dodacie odpowiednią ilość żelu aloesowego Holika Holika. Kupicie go online – zobaczcie poniżej.

 

Domowy płyn do dezynfekcji rąk – jak go zrobić?

Aby zrobić domowy płyn do dezynfekcji rąk, zmieszajcie 60 ml alkoholu (około sześć dużych łyżek) z 40 ml żelu aloesowego (około cztery łyżek). Oba składniki wlejcie do małej buteleczki, a następnie energicznie nią wstrząśnijcie. Skuteczny i bezpieczny dla skóry preparat do dezynfekcji skóry gotowy!

Jak myć ręce? Zobaczcie instrukcję, jak skutecznie myć dłonie >>>