Jest lato, a co chętnie nosi się latem? Sukienki i bluzki z odkrytymi plecami! Są idealne w upalne dni, pięknie prezentują zdobytą opaleniznę i świetnie sprawdzają się podczas zobowiązujących do eleganckiego dress code’u okazji, jak wesele czy wystawna kolacja. Mamy świadomość, że dla wielu z was sukienki z odkrytymi plecami jak i bluzki oraz topy w tym klimacie mogą być problematyczne ze względu na dobór biustonosza. Skoro bowiem chce się pokazać plecy, to wypadałoby uniknąć prezentowania zapięcia od stanika, prawda? 

Najłatwiejszym rozwiązaniem jest zrezygnowanie ze stanika, ale rozumiemy, że nie jest to najlepszy i najbardziej komfortowy wybór dla każdego. Na szczęście opcji rozwiązania tego problemu jest sporo. A wy możecie wybrać tę, która będzie dla najwygodniejsza i najbardziej funkcjonalna. Pamiętajcie, że chodzi przede wszystkim o to, by czuć się swobodnie, zwłaszcza podczas specjalnych okazji. Zatem, jaki biustonosz do sukienki z odkrytymi plecami wybrać? I po jaki stanik sięgnąć, jeśli zakładamy bluzkę bez zabudowanego tyłu? 

Jaki biustonosz do sukienki z odkrytymi plecami: biustonosz samoprzylepny 

Pierwszą opcją, jeżeli chodzi o najlepszy biustonosz do sukienki z odkrytymi plecami to biustonosz samoprzylepny. Jest on skonstruowany w taki sposób, że przykleja się do ciała, zakrywa i podtrzymuje piersi. Co sprawia, że taki samonośny biustonosz pozostaje na miejscu? Zwykle jest to antyalergiczny – a przynajmniej powinien być – żel, znajdujący się wewnątrz miseczek. Taki samoprzylepny biustonosz ma jednak pewien minus. Silikon bądź żel wraz z praniem może tracić przyczepność, co sprawi, że stanik trzeba będzie szybko wymienić na nowy. Biustonosz samoprzylepny nie jest więc inwestycją na lata, ale warto go mieć w swojej garderobie i sięgać po niego wtedy, kiedy naprawdę go potrzebujemy. 

Jaki biustonosz do sukienki z odkrytymi plecami: biustonosz z obniżonym zapięciem 

Innym rozwiązaniem, jeśli chodzi o biustonosz do sukienki z odkrytymi plecami, stabilniejszym niż stanik samoprzylepny, będzie przedłużka obniżająca zapięcie biustonosza. Po przypięciu paska do standardowego zapięcia biustonosza można regulować wysokość i tym samym obniżyć zapięcie do kilku centymetrów, zazwyczaj 5-8 cm. Taka opcja będzie więc najlepsza do sukiennej czy bluzek, które nie mają zbyt głębokiego dekoltu. Przedłużkę obniżającą zapięcie biustonosza można kupić praktycznie w każdym sklepie z bielizną lub online. Wady? Oczywiście – są. Przedłużka może nie sprawdzić się w przypadku większego biustu oraz w sytuacji, gdy biustonosz jest źle dobrany. Niemniej jednak warto spróbować, szczególnie, że taka przedłużka to wydatek w wysokości kilkunastu złotych. 

Najpiękniejsze sukienki z odkrytymi plecami.

Jaki biustonosz do sukienki z odkrytymi plecami: biustonosz z ozdobnym tyłem

A może należycie do tej grupy, której tak bardzo nie przeszkadza zapięcie biustonosza, o ile jest ono ładne? Staników z ozdobnym tyłem nie brakuje, a niektóre braletki są naprawę piękne i tak też prezentują się na plecach. Radzimy jednak unikać tego rozwiązania w przypadku wielkich wyjść, jak wesele czy elegancka kolacja, gdyż wymagają one jednak podejścia ryzyka w postaci wyboru jednej z opcji, w której nie widać, że mamy na sobie biustonosz. Natomiast na co dzień, biustonosz z ozdobnym tyłem, który będzie wystawał spod sukienki z odkrytymi plecami, to naszym zdaniem bardzo trafiony dodatek.

Oto kilka propozycji biustonoszy, które spełniają powyższe wymagania i na pewno was oczarują!

Zobacz także:

Jeśli nie biustonosz do sukienki z odkrytymi plecami, to co? Body!

Alternatywą dla biustonosz jest body z odkrytymi plecami, które będzie skrojone w taki sposób, by praktycznie całe plecy były gołe, a przód zabudowany na tyle, by bezpiecznie schować piersi. Ważne, by takie body było idealnie dopasowane, ale nie za ciasne, by nie czuć się w nim jak w zbroi, gdyż w innym wypadku przyjemność z sukienki czy bluzki prezentującej plecy będzie żadna. Gdzie kupić takie body z odkrytymi plecami?

My znalazłyśmy takie modele w ofercie polskich marek, np. w The Odder Side. Justyna i Brygida, czyli założycielki brandu, są wielkimi fankami sukienek z odkrytymi plecami. Dlatego też wymyśliły body Sophie oraz Emie, które będą do takich sukienek eksponujących plecy idealne. Podobne fasony oferuje również marka MUUV, która w swoich projektach stawia przede wszystkim na wygodę, więc można być pewnym, że w body z jej metką w każdej sukience będziecie czuć się w 100% komfortowo. Z body słynie też oczywiście marka Undress Code