Jamie Lee Curtis to postać, której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Amerykańska aktorka zadebiutowała na ekranie w drugiej połowie lat 70. i od tamtego czasu regularnie pojawia się w kinowych hitach i popularnych serialach telewizyjnych. Choć nie jest tajemnicą, że gwiazda filmów „Prawdziwe kłamstwa”, „Zakręcony piątek” i „Halloween” miała w przeszłości problemy z alkoholem oraz była uzależniona od środków przeciwbólowych, to obecnie zalicza się do wąskiego grona gwiazd Hollywood, które prowadzą spokojne życie i stronią od skandali. Curtis już od 37 lat jest żoną znanego scenarzysty, reżysera i kompozytora, Christophera Guesta.

Jamie Lee Curtis otwiera się na temat transpłciowej córki

O życiu prywatnym 62-letniej dziś Jamie Lee Curtis zrobiło się znów głośno latem, gdy aktorka wyznała publicznie, że jedno z jej dwóch adoptowanych dzieci dokonało w ubiegłym roku transpłciowego coming outu. O tym, jak obecnie wyglądają jej relacje z 25-letnią Ruby Guest, gwiazda opowiedziała ostatnio w magazynie „People”.

W wywiadzie, którego udzieliła razem ze swoją młodszą córką, aktorka otwarcie wyznała, że sporo kwestii związanych z tematem transpłciowości nadal pozostaje dla niej zagadką.

Jestem w tym nowa. Nie jestem kimś, kto udaje, że dużo wie na ten temat. Będę więc popełniać błędy, choć chciałabym spróbować ich unikać - powiedziała aktorka.

Curtis nie bała się też przyznać do tego, że czasami wciąż zdarza się jej pomylić i odezwać do Ruby w niepoprawny sposób.

Stajesz się bardziej świadoma tego, co mówisz. Jak to mówisz. Nadal nawalasz. Ja dziś nawaliłam już dwa razy. Jesteśmy tylko ludźmi - wyznała.

W wywiadzie dla „People” aktorka zdradziła też, że początkowo największy kłopot sprawiało jej przyzwyczajenie się do używania nowego imienia swojego dziecka.

To była oczywiście najtrudniejsza rzecz. Regularność tego słowa. Imienia, które sama nadałaś dziecku. Wymawiałaś je przez całe jego życie. I oczywiście na początku było to wyzwanie. Następnie zaimki. Mój mąż i ja wciąż czasami się mylimy - ujawniła.

Córka Jamie Lee Curtis o swoim coming oucie

Sama Ruby wyznała w wywiadzie, że długo nie potrafiła powiedzieć rodzicom o tym, że jest osobą trans. 

To było przerażające po prostu sam fakt powiedzenia im o sobie czego, o czym nie wiedzą. To było onieśmielające, ale nie bałam się (ich reakcji - przyp. red). Wspierali mnie przez całe moje życie - zdradziła.

Ruby Guest nie poszła w ślady sławnych rodziców i raczej stroni od blasków fleszy. Na na co dzień zajmuje się montażem wideo. Współpracuje z jedną z gwiazd amerykańskiego YouTube'a. Jest zaręczona. Ślub planuje wziąć w przyszłym roku.

Zobacz także:

Zdjęcia Jamie Lee Curtis i jej córki znajdziecie w naszej galerii.