Jan Komasa, reżyser nominowanego do Oscara Bożego Ciała i głośnego obrazu Sala samobójców. Hejter, zapowiada nowy i pierwszy w swojej karierze anglojęzyczny film. Produkcja ma nosić tytuł Anniversary i jak podaje branżowy serwis Variety, ma być to dramat z dystopijną, a zarazem mocno realistyczną wizją społeczeństwa . - Pracuję nad intymnym projektem o moim największym osobistym koszmarze. Opowiadać będzie o grupie kochających się ludzie, którzy stawią czoła niszczącej i nieuniknionej sile… społecznego wirusowi – powiedział magazynowi Variety polski reżyser.

Oscary 2020: Jan Komasa nie zdobył statuetki, ale i tak jest największy wygranym tegorocznej gali. Dowód? To zdjęcie sprzed lat >>>

Anniversary –  o czym będzie nowym film Jana Komasy?

Produkcją zajmą się Nick Wechsler, Steve Schwartz i Paula Mae Schwartz. Zaś za scenariusz do Anniversary odpowiedzialna będzie Lori Rosene-Gambino, z którą Komasa realizuje obecnie także inny projekt – film The Murderer Among Us o słynnym niemieckim reżyserze Fritzu Langu i jego filmie M – Morderca. - Byłem zachwycony, kiedy dostałem scenariusz Lori o Fritzu Langu – komentuje Komasa. - Wybranie konkretnych elementów z tak szczegółowo przebadanego życiorysu tego legendarnego niemieckiego filmowca było czymś niezwykle intrygującym i odkrywczym. Kiedy to przeczytałem, wiedziałem że muszę poznać Lori. Teraz nie umiem ukryć ekscytacji, że będę mógł pracować z kimś tak utalentowanym przy „Anniversary” – dodaje reżyser.

„Sala samobójców. Hejter” Jana Komasy to film, którego nie da się zapomnieć. Dlaczego musicie go zobaczyć? >>>

Nie wiadomo jeszcze, na kiedy planowana jest premiera obu obrazów. I czy szalejąca nadal pandemia koronawirusa nie pokrzyżuje pracy na planie. Ostatni film Jana Komasy Sala samobójców. Hejter trafił do kin zaledwie na moment, by następnie przenieść się na serwisy streamingowe. To jednak nie przeszkodziło polskiemu reżyserowi i jego ekipie, w tym scenarzyście Mateuszowi Pacewiczowi, z którym Komasa pracuje od czasu Bożego Ciała, by zwyciężyć na jednym z najbardziej prestiżowych festiwali na świecie – Tribeca Film Festival w Nowym Jorku. Sala samobójców. Hejter zdobył tam najważniejszą nagrodę w ramach sekcji International Narrative Competition. A od lipca dzięki platformie Netflix film Komasy będą mogli oglądać widzowie na całym świecie.