Jason Sudeikis w swetrze „My Body My Choice” na SAG AWARDS 2021

Pamiętacie, jak podczas Złotych Globów 2021 odebrał nagrodę... w bluzie z kapturem, wzbudzając tym samym entuzjazm internautów? Nic dziwnego, wybrał ją nie bez przyczyny. I wcale nie chodziło o to, że bluza miała modny w tym sezonie efekt tie-dye (choć za to także należy mu się plus), ale o to, że był to projekt marki Forward Space, studia tańca należącego do siostry aktora, Kristin Sudeikis! „Kiedy ludzie, na których ci zależy, robią fajne, interesujące rzeczy, to powinieneś ich wspierać” – powiedział wówczas, tłumacząc swój wybór.

I niewiele póżniej, bo 7 marca 2021 roku z okazji 26. edycji Critics' Choice Awards, zdecydował się na podobny krok. Ponownie postawił wówczas na bluzę – tym razem z logo Crockett High School, fikcyjnej szkoły z filmu „Szkoła melanżu” (z ang. „Booksmart”), debiutu reżyserskiego swojej wieloletniej partnerki Olivii Wilde. Udowadniając, że nie żywi do niej urazy po tym, jak Wilde zerwała zaręczyny i porzuciła go dla Harry'ego Stylesa, a także że wciąż zamierza kibicować sukcesom byłej narzeczonej – być może dlatego, że para doczekała się razem dwójki dzieci: Otisa oraz Daisy. 

Wracamy jednak do SAG Awards 2021, bo to właśnie podczas uroczystości, która odbyła się ubiegłego wieczoru, w nocy z 4 na 5 kwietnia 2021, Jason Sudeikis po raz kolejny postanowił złamać oficjalny dress code i założyć coś w słusznej sprawie. Tym bardziej, że wiedział, że po poprzednich „akcjach” jest na świeczniku i wszyscy – z mediami włącznie – wyczekują jego kolejnej stylizacji. Po raz kolejny postanowił więc wesprzeć kobiety. Na galę SAG Awards 2021 Jason Sudeikis założył bowiem sweter z napisem „My body My Choice” – feministycznym hasłem z lat 70., które przypomina, że prawo do decydowania o swoim ciele – w tym prawo do podjęcia decyzji o aborcji, powinno należeć do kobiet. Jak bardzo aktualne jest i dziś (niestety), doskonale wiedzą wszystkie Polki, które od kilku miesięcy w walce o swoje podstawowe prawa wychodzą na ulice...

Aktor, który podczas wydarzenia odbierał statuetkę za rolę w „Ted Lasso”, spodziewał się, że i ten look szybko stanie się wiralem, wzbudzając kontrowersje, zdecydował się jednak na niego z rozmysłem – chciał, by przekaz dotarł do jak największej grupy osób. „W stu procentach czułem, że muszę to zrobić” – wyznał. Sweter „My Body My Choice”, który podczas SAG Awards 2021 miał na sobie Jason Sudeikis to projekt domu mody Gucci, który regularnie staje po stronie kobiet i innych dyskryminowanych (także ze względu na kolor skóry czy orientację seksualną). Zdjęcia znajdziecie w naszej galerii u góry strony.