Jennifer Aniston poruszona sytuacją w Polsce. Jak zareagowała na ostatnie wydarzenia?

„Za każdym razem jak widzę furgonetki z homofobicznymi hasłami, muszę się mocno powstrzymywać aby nie rzucić czymś w te napisy pełne nienawiści! Jak to możliwe, że w biały dzień promowane są kłamstwa i nietolerancja! Kiedy stało się to ok!?” – napisała na swoim Instagramie top modelka Anja Rubik, komentując w ten sposób decyzję o aresztowaniu na 2 miesiące aktywistki organizacji Stop Bzdurom, Margot, która została oskarżona o uszkodzenie furgonetki z homofobicznymi hasłami i antyaborcyjnym przekazem, należącej do Fundacji Pro – Prawo do Życia (o zdarzeniu szerzej pisaliśmy zaraz po zdarzeniu w artykule: Co się dzieje w Polsce? Homofobia rozlewa się po ulicach, a władza robi pokaz siły wobec aktywistek i aktywistów). Na protest ze strony społeczeństwa nie trzeba było czekać długo – jeszcze tego samego dnia na warszawskie ulice wyszli ludzie, którzy chcieli wyrazić swój sprzeciw wobec takiemu wyrokowi, podkreślając, że to areszt polityczny i kolejny akt prześladowania środowisk LGBTQ+ przez państwo polskie. Spotkało się to z nad wyraz gwałtowną reakcją ze strony policji – doszło do zamieszek, brutalnej „pacyfikacji” protestujących, zatrzymano 48 osób. 

Post Anji Rubik, nie tylko będący głosem jej sprzeciwu, ale i zachętą, by wziąć udział w kolejnych, sobotnich protestach, będących wyrazem solidarności z represjonowanymi oraz wszystkimi osobami queer w Polsce, udostępnił u siebie słynny fotograf mody (o polskich korzeniach) – Alexi Lubomirski, któremu zależało, by o całej sytuacji dowiedziało się jak najwięcej osób, także tych mieszkających za oceanem. I to mu się udało.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#Repost @anja_rubik ・・・ Everytime I see vans with homophobic slogans, I have to hold myself back not to throw something at these words filled with hate! How is it possible that lies and intolerance are promoted in broad daylight! When did it start to be acceptable!? What is happening in Poland at the moment is very dangerous! If you don’t understand Margo's reaction or protests all over Poland… here is a short quote from today’s article by Wojciech Czuchnowski. “Public statements and protests by theLGBT people and activists supporting them did not come out of nowhere. Rainbow flags on monuments and other forms of street activity are a response to the campaign of lies, hatred and intolerance that the current government has been fueling and driving in recent months”. . Today at 6:30 pm in Warsaw, at Plac Defilad, from the side of Marszałkowska Street, in solidarity with the repressed and all queer people in Poland. Let's shout our resistance together! Za każdym razem jak widzę furgonetki z homofobicznymi hasłami muszę się mocno powstrzymywać aby nie rzucić czymś w te napisy pełne nienawiści! Jak to możliwe, że w biały dzień promowane są kłamstwa i nietolerancja! Kiedy stało się to ok!? To co dzieje się w tej chwili w Polsce jest bardzo niebezpieczne! Jeśli dziwicie się reakcji Margo czy protestom w całej Polsce .. oto cytat z dzisiejszego artykułu Wojciecha Czuchnowskiego. „Każda akcja rodzi reakcję. Publiczne wystąpienia i protesty osób LGBT oraz wspierających ich aktywistów nie wzięły się znikąd. Tęczowe flagi na pomnikach oraz inne formy ulicznej aktywności to reakcja na kampanię kłamstw, nienawiści i nietolerancji, którą obecna władza w ostatnich miesiącach podsyca i nakręca”. Dziś o 18:30 w Warszawie na Placu Defilad od strony ulicy Marszałkowskiej solidarnie z represjonowanymi oraz wszystkimi osobami queer w Polsce. Wykrzyczmy wspólnie nasz opór!

Post udostępniony przez Alexi Lubomirski (@alexilubomirski) Sie 8, 2020 o 1:27 PDT

Jennifer Aniston nie pozostaje obojętna na sytuację w Polsce

Na post zareagowało ponad 3 tysiące osób – zarówno z Polski (w tym choćby Maja Sablewska, Ciocia Liestyle czy Qczaj), jak i z zagranicy. Wśród nich była właśnie Jennifer Aniston, którą Alexi Lubomirski wielokrotnie miał okazję fotografować. Gwiazda nie pozostając obojętna na obecną sytuację w Polsce i los osób LGBTQ+ polubiła zdjęcie, tym samym aprobując ważny manifest. Tylko tyle czy aż tyle? Oceńcie sami.

Jennifer Aniston ma sobowtóra! Ta Amerykanka jest łudząco podobna do popularnej aktorki >>>