Jesienna szafa kapsułowa Francuzek kojarzy się przede wszystkim z beżowym trenczem. W ich stylizacjach na tę porę roku można znaleźć jednak wiele innych okryć wierzchnich, które także wpisują się w paryski szyk. Analizując ich zestawy zwróciliśmy uwagę przede wszystkim na 5 kurtek i płaszczy, które są jesiennymi pewniakami w outfitach Francuzek. Wszystkie łączy jedno – ponadczasowy design. Proste fasony i uniwersalne kolorystyka sprawiają, że fashionistki znad Sekwany za każdym razem wraz z nadejściem złotej pory roku wracają do nich z przyjemnością. Wszystkie świetnie współgrają z jeansami, małą czarną i innymi rzeczami, bez których francuskie it-girls nie wyobrażają sobie swoich szaf i stylizacji.

Trencz w jesiennych stylizacjach Francuzek

Wybiegowe trendy swoje, a Francuzki swoje. Dla miłośniczek paryskiego szyku nie ma większego znaczenia, co akurat w temacie mody mają do powiedzenia projektanci i projektantki. W ich przypadku liczy się własny styl, a ten jasno wskazuje, że w garderobie na jesień obowiązkową pozycją jest beżowy trencz. Ich zdaniem taki prochowiec jest ratunkiem w każdej sytuacji. Noszą go w wersji casualowej i eleganckiej. Uzupełniają nim stylizacje z jeansami, garniturem i sukienkami. Tym sposobem typowo brytyjskie okrycie wierzchnie uchodzi za niezwykle francuski element garderoby. Jednocześnie fashionistki znad Sekwany nie mają na niego wyłączności, co oznacza, że każdy może dodać taki płaszcz do swojej jesiennej garderoby i stylizacji.

 

 

Kożuch w jesiennych stylizacjach Francuzek

Pisaliśmy już o tym, jakie buty noszą Francuzki do jeansów jesienią. Temat można ugryźć jednak też z innej strony i sprawdzić, co pojawia się na górze stylizacji. Ulubiona para jeansów bowiem nie narzuca ograniczeń. Obserwując, co noszą jesienią Francuzki, zwróciliśmy uwagę, że właściwie każde okrycie wierzchnie prędzej czy później pojawi się w zestawieniu z denimowymi spodniami. Wyjątkiem nie jest także kożuch. Kurtka z barankiem, która często pojawia się w jesiennych zestawach Francuzek, to także idealna góra do jeansów. Potem nie potrzeba już wiele. W końcu nonszalancki styl Francuzek bazuje na dość minimalistycznych rozwiązaniach, którym jedynie detale dodają charakteru.

 

 

Zobacz także:

Ramoneska w jesiennych stylizacjach Francuzek

Skórzana kurtka to jedno z tych ubrań, z których Francuzki nie rezygnują jesienią. Najczęściej sięgają po prostu po czarne ramoneski. Zdarza im się również wybierać te w odcieniach brązu. Cenią je przede wszystkim za uniwersalny charakter i fakt, że zawsze dodają pazura stylizacjom. Ich nonszalancki styl bardzo to lubi. Zdaniem Francuzek skórzane ramoneski pasują do wszystkiego. Takie kurtki noszą do ulubionych jeansów, garniturowych spodni, spódnic i sukienek. Sięgają po nie po prostu za każdym razem, kiedy mają na to ochotę i efekt za każdym razem robi wrażenie. Inspirując się stylem Francuzek i ich jesiennymi wyborami, warto dodać do swojej szafy ramoneskę i nosić ją latami.

 

 

Dwurzędowy płaszcz w jesiennych stylizacjach Francuzek

Francuzki mają niezwykłe wyczucie w kwestii mody. Świetnie łączą casualowe i eleganckie elementy garderoby, co pozwala im tworzyć jednocześnie proste i efektowne stylizacje. Wśród elementów garderoby, które pozwalają im to uzyskać jesienią, jest dwurzędowy płaszcz. Najczęściej chodzi o długi model o prostym fasonie i w uniwersalnym kolorze. Ilość możliwości, które daje takie okrycie wierzchnie, jest nieskończona. Z powodzeniem sprawdzi się zarówno w zestawieniach z tymi najbardziej oczywistymi ubraniami z szaf Francuzek, jak i w zupełnie innej estetyce, bo pasuje do wszystkiego. Pozostaje jedynie kwestia znalezienia odpowiedniego fasonu i koloru, a okazja, żeby go nosić, zawsze się znajdzie.

 

 

Czarny płaszcz w jesiennych stylizacjach Francuzek

Francuzki mają słabość do klasyków. Widać to także na przykładzie jesiennych okryć wierzchnich. Wśród nich bowiem nie brakuje czarnego płaszcza, a nie istnieje bardziej uniwersalny i ponadczasowy model. Takie element garderoby to kolejne ubranie, które daje im niczym nieograniczone możliwości podczas kompletowania stylizacji. To prowadzi natomiast do sekretu ich nonszalanckiego stylu. Pomimo że ten wygląda na stworzony od niechcenia, to jednak bazuje na wypracowanych przez lata schematach, które są niezwodne i nieśmiertelne, przez co wyglądają rewelacyjnie w każdym sezonie.