Lata 20. XX wieku. Oto historia dwóch przyjaciółek, których marzeniem jest zdobycie odpowiedniego męża. Jedna z nich podąża za głosem rozsądku, druga daje ponieść się namiętności. Co z tego wyjdzie? BBC serwuje uroczą produkcję w wyśmienitej obsadzie. Zobaczmy szczegóły, shall we?

„Bridgertonowie” – serial, który podbił Netlfixa

Rodzinę Bridgertonów pokochałyśmy i pokochaliśmy za urok, humor i klimat. Produkcja Netflixa została oparta na twórczości literackiej Julii Quinn i utrzymana w konwencji uwielbianej Jane Austen. To współczesne spojrzenie na klasykę czasów regencji. Czaru dodają covery Ariany Grande i Billie Eilish wykonane przez orkiestrę. Te same smaczki, a nawet więcej, znajdziemy w nowym serialu BBC „Pogoń za miłością”.

„The Pursuit of Love”, czyli „Pogoń za miłością”

To 3-odcinkowa mini seria wyreżyserowana przez Emily Mortimer, oparta na powieści pod tym samym tytułem z 1945 roku, autorstwa Nancy Mitford. Fantastyczny narrator, dwie silne bohaterki, przystojniaki, współczesna muzyka, eleganckie bale, skandale i romanse wśród wyższej sfery, czyli wszystko to, czego trzeba przy dobrej rozrywce. Jednak „Pogoń za miłością” podąża inną ścieżką niż „Brigertonowie”, ukazując rosnący w siłę faszyzm i drugą wojnę światową. Inspiracją dla autorki literackiego pierwowzoru były jej siostry zafascynowane Adolfem Hitlerem. Po wypowiedzeniu wojny Niemcom przez Wielką Brytanię, jedna z sióstr strzeliła sobie w głowę pistoletem podarowanym jej przez samego Hitlera.

„Pogoń za miłością” fabuła i obsada

Linda Radlett, w którą wciela się Lily James („Mamma Mia: Here we go again”, „Kopciuszek”) i jej zaprzyjaźniona kuzynka Fanny Logan (w tej roli Emily Beecham znana z „Cruelli” i „Kwiatu szczęścia”) szukają własnego przepisu na miłość. Młode kobiety podążają różnymi drogami – pierwsza rzuca się w wir szaleństwa, druga wybiera stateczną ścieżkę. To sprawia, że ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę. Cała seria jest bogata w czarujące wystąpienia m.in. Andrew Scotta („Fleabag”) jako Merlina, pełnego zjadliwego dowcipu, który „wyczuwa kłopoty” oraz Dominica Westa jako wujka Matthew. Autorka Nancy Mortimer ukrywa się pod postacią matki Fanny, dzielnie wygłaszając kwestię: „Nie marnuj pieniędzy na bieliznę – nie ma nic głupszego!”.

„Pogoń za miłością” trailer

„Pogoń za miłością” – gdzie obejrzeć?

W Polsce widzowie mogą obejrzeć serial w BBC First m.in. na platformie CANAL+, Cyfrowy Polsat, czy UPC. Online dostępny jest na Amazonie i niech to was nie zraża – pierwszy tydzień (próbny) za darmo!