Joanna Krupa to postać, której raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Popularna modelka już od kilkunastu lat jest gospodynią polskiej wersji programu „Top Model”, występuje w reklamach, regularnie pojawia się na branżowych imprezach, a jej twarz zdobi okładki kolorowych magazynów. Mieszkająca od lat w Stanach Zjednoczonych celebrytka ma także na swoim koncie występy w amerykańskiej edycji „Tańca z Gwiazdami” oraz popularnym reality show „The Real Housewives of Miami”. Na Instagramie obserwuje ją na ten moment już przeszło 1,8 miliona użytkowników serwisu.

Joanna Krupa pobita i okradziona na ulicy?

We wtorek Joanna Krupa podzieliła się ze swoimi fanami i fankami wstrząsającym nagraniem. Widzimy na nim jak idąca ulicą gwiazda w biały dzień pada ofiarą napaści. Mężczyzna najpierw wymierza 43-latce powalający ją na ziemię cios w twarz, a następnie ściąga z niej sweter i odchodzi, zostawiając ją nieprzytomną na środku chodnika. Komentujący nagranie internauci zwrócili przede wszystkim uwagę na fakt, że żaden z przechodniów nie zareagował na krzywdę modelki.

Obojętność ludzka jest straszna – napisała jedna z internautek.

Przerażający brak reakcji ludzi... – ubolewa inna osoba.

Część osób doszła do wniosku, że niepokojący filmik najprawdopodobniej jest wyreżyserowaną scenką, która powstała na potrzeby kampanii społecznej.

To jest przerażające. Mam nadzieję że to tylko kampania ukazująca, że społeczeństwo nie reaguje. Bardzo to przykre – komentuje jedna z fanek Joanny Krupy.

Mam nadzieję że to jakaś forma przekazu zaplanowana, a nie napaść – wtóruje jej kolejna internautka.

Zobacz także:

Joanna Krupa walczy o prawa zwierząt

Przypuszczenia wielu osób potwierdziły się. Na drugi dzień Joanna Krupa zamieściła post, w którym opowiedziała o okolicznościach powstania szokującego wideo. Okazało się, że zaangażowana już od wielu lat w ochronę praw zwierząt aktywistka chciała w ten sposób zwrócić uwagę na cierpienie zwierząt.

Kochani, bardzo wam dziękuję za troskę i zainteresowanie. Przy okazji bardzo was przepraszam, bo wiem jak wiele z was martwiło się o mnie. To efekt mojej nowej kampanii z PETA – oznajmiła modelka.

Prowadząca „Top Model” podzieliła się ze swoimi obserwatorami wiedzą na temat ciemnej strony przemysłu wełnianego.

Owce są bite, deptane, okaleczane i zabijane, a to musi się skończyć. Nikt nie zasługuje na to brutalne znęcanie się – ani ja, ani ty, ani zwierzęta – czytamy.

Krupa wyjaśniła, że nagranie z napaści na ulicy to metafora obojętności społeczeństwa wobec okrucieństwa, jakiego doświadczają niewinne stworzenia.

Niestety takie sytuacje dzieją się na co dzień, „przechodzimy obok” cierpienia tych, którzy są bezbronni. Tu chodzi o zwierzęta, ale to GŁOS o pomoc również dla nas! Pomagajmy sobie nawzajem, nie ignorujmy cierpienia ludzi i zwierząt, REAGUJMY! – zaapelowała.

Taka sytuacja może wydarzyć się mi, tobie i twoim najbliższym! Czy chcesz by im nikt nie pomógł? Kochani, małe gesty i małe rzeczy robią z nas wielkimi, nie zapominajmy o tym każdego dnia, nie róbmy sobie krzywdy, a róbmy dobre uczynki! Jeszcze raz DZIĘKUJĘ WAM, za troskę, troszczymy się o siebie nawzajem! – dodała.

Filmik, w którym Joanna Krupa opowiada o kampanii organizacji PETA możecie obejrzeć poniżej. Uwaga, materiał wideo zawiera drastyczne sceny okrucieństwa wobec zwierząt.