Oczy całego świata kultury są teraz zwrócone ku Palais des Festivals et des Congrès, gdzie trwa 75. Festiwal Filmowy w Cannes. Za nami ceremonia otwarcia i premiera „Final Cut”, czyli najnowszego filmu Michela Hazanaviciusa. W wydarzeniu wzięło udział mnóstwo gwiazd, w tym Katherine Langford, Eva Longoria, Julianne Moore czy Nikolaj Coster-Waldau. Nie zabrakło także polskiej reprezentacji. Na czerwonym dywanie pojawiła się bowiem Joanna Kulig. I wyglądała zachwycająco. 

Joanna Kulig zachwyciła na Festiwalu Filmowym w Cannes 2022

Festiwal Filmowy w Cannes 2022 będzie wyjątkowy dla Joanny Kulig, a co za tym idzie: dla jej fanek oraz fanów. Polska aktorka, która zyskała międzynarodową sławę dzięki roli głównej w nominowanej do Oscara „Zimnej wojnie” Pawła Pawlikowskiego, zasiada w jury konkursu Un Certain Regard. Osoby zainteresowane tym, co dzieje się w Cannes, mogły ją zobaczyć już podczas wieczoru inaugurującego jedną z najważniejszych imprez branżowych w roku. Jeśli nie miałaś lub nie miałeś jeszcze okazji, dobrze trafiłaś czy trafiłeś. Mamy zdjęcia z czerwonego dywanu – znajdziesz je w naszej galerii.

Pierwszego dnia, a właściwie wieczoru Festiwalu Filmowego w Cannes 2022 Joanna Kulig postawiła na klasyczną i ultra elegancką suknię od Armaniego. Została wykonana z aksamitu, ma długość maxi, do tego wyraźnie podkreślone ramiona. Jonathan Huguet, który stylizował aktorkę, uzupełnij jej look o metaliczne szpilki oraz biżuterię od Chopard (spójrzcie na te kolczyki – są przepiękne!). Z kolei beauty team zaproponował polskiej artystce gładki koczek, a także minimalistyczny makijaż z focusem na oko i efektem glow. Nie przesadzimy, jeśli napiszemy, że Joanna Kulig należała do grona najlepiej ubranych gwiazd na ceremonii otwarcia 75. edycji wydarzenia. 

Joanna Kulig na 75. Festiwalu Filmowym w Cannes – co wiemy?

Festiwal Filmowy w Cannes 2022 rozpoczął się 17 maja, czyli w ubiegły wtorek. Przypomnijmy, że potrwa przez dwanaście dni. Co ciekawe, 28 maja tego roku wręczone zostaną m.in. nagrody dla filmów nominowanych w konkursie, w którego jury zasiada Joanna Kulig. O statuetkę walczy aż 20 produkcji. Jedną z nich jest „Silent Twins" w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej. Trzymamy kciuki. 

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.