Postać Eddiego Munsona w „Stranger Things”, grana przez Josepha Quinna, uwielbiana jest przez widzów i widzki. W pamięć szczególnie zapadła jedna scena z jego udziałem. To ta, w której Eddie gra na gitarze solówkę utworu „Master Of Puppets” Metalliki. Teraz Joseph Quinn mógł spełnić marzenie swojej postaci (i z pewnością także swoje) i spotkać się z ikonami muzyki metalowej.

Joseph Quinn i Metallica łączą siły

Netfilx udostępnił nagranie, w którym możemy oglądać Josepha Quinna i Metallikę wspólnie grających „Master Of Puppets”. Aktor został zaproszony przez zespół na backstage festiwalu Lollapalooza w Chicago, na którym później Metallica grała swój koncert.

Na początku Joseph był nieco zdenerwowany. W końcu okazja wspólnego grania z legendami muzyki nie zdarza się często. Jednak, gdy tylko dostał gitarę, od razu pokazał, co potrafi.

Od teraz Metallica ma pięciu członków – skomentował Lars Ulrich, perkusista zespołu.

W krótkim wideo, oprócz jam session, widzimy również relację między aktorem a muzykami. Usłyszeć możemy też, o czym rozmawiają. Joseph przyznał, że przez dwa lata piosenka „Master Of Puppets” leciała u niego na okrągło. Czuję się z wami bardzo związany – powiedział zespołowi aktor.

Jestem wielkim fanem serialu. Od pierwszego sezonu tak było – wyznał z kolei James Hetfield, wokalista zespołu. – „Stranger Things” jest serialem, dzięki któremu zbliżyłem się ze swoimi dziećmi – dodał.

Joseph Quinn dostał od Metalliki wyjątkowy prezent

W ramach podziękowania i wdzięczności, członkowie zespołu Metallica wręczyli aktorowi niesamowity prezent. Joseph dostał gitarę B.C. Rich, taką samą, na której Eddie grał w finałowym odcinku „Stranger Things”. Dodatkowo każdy z członków zespołu podpisał się na niej. Joseph był szczerze wzruszony.

Brytyjski aktor dostał również zapewnienie, że może odwiedzać Metallicę, kiedy tylko będzie chciał. Z taką gitarą wejdziesz wszędzie – zażartował Hetfield.

Zobacz także:

Metallica opublikowała na Instagramie zdjęcie, na którym cały zespół pozuje z Josephem Quinnem. Aktor oczywiście trzyma w ręce gitarę, którą dostał od swoich idoli. Rozpoczynamy najbardziej metalowe spotkanie w historii The Hellfire Club – podpisali zdjęcie.

„Master Of Puppets” dzięki „Stranger Things” ponownie na szczycie list przebojów

W czwartym sezonie „Stranger Things” wykorzystane zostały muzyczne klasyki, co przyczyniło się do wzrostu ich popularności. Dzięki ikonicznej już scenie, w której Eddie gra Metallicę, piosenka „Master Of Puppets” ponownie przejęła amerykańskie i angielskie listy przebojów. Przypomnijmy, że utwór ma już 36 lat! Teraz, dzięki serialowi, słucha go nowe, młode pokolenie.

Podobnym sukcesem może cieszyć się Kate Bush. Przez to, że w serialu została wykorzystana jej piosenka „Running Up That Hill”, artystka nie tylko zawładnęła listami przebojów, ale również pobiła trzykrotny rekord Guinessa! Wow! To pokazuje, jak wielką moc mają seriale i jak bardzo oddziałują na młodych ludzi.