Podcast Glamour Sound On powraca. Bohaterką trzeciego odcinka drugiego sezonu jest Julia Rocka, czyli wokalistka, autorka tekstów, studentka aktorstwa i tiktokerka, która (nie bez powodu) uważana jest za objawienie rodzimej sceny. Już niebawem będzie o niej naprawdę głośno. Hipnotyzuje głosem i pisze teksty, z którymi wiele młodych osób może się utożsamić. W szczerej rozmowie z Asią Twaróg i Robertem Choińskim opowiedziała m.in. o muzycznych inspiracjach, planach na najbliższe miesiące oraz debiutanckim albumie. Co więcej, zdradziła, jak koledzy i koleżanki oraz profesorowie i profesorki ze szkoły aktorskiej reagują na publikowane przez nią filmy na TikToku. 

Julia Rocka w podcaście Glamour Sound On

Posłuchajcie podcastu Glamour Sound On z Julią Rocką na Glamour.pl (poniżej) lub na platformie streamingowej Spotify. 

Julia Rocka o muzyce, szkole aktorskiej i aktywności na TikToku

Julia Rocka zdobyła popularność na TikToku dzięki filmom, w których opowiada o studiach aktorskich w Polsce – o nauce na co dzień, o egzaminach, a także o tym, co dzieje się za kulisami. Teraz wykorzystuje aplikację uwielbianą przez generację Z do promocji swoich utworów. Robi to w oryginalny i zabawny sposób. Tworzy bowiem krótkie scenki ze specjalnie wykreowanymi postaciami w rolach głównych.

Zaczęłam się zastanawiać, jak mogę promować swoją muzykę i czy nie warto połączyć tego z aktorstwem. Tak powstała postać Cioci, którą odgrywam na TiKToku – wyznała Julia Rocka w podcaście Glamour Sound On. 

Do tej pory Julia Rocka wydała cztery single. Śpiewa w nich o uczuciach i relacjach. Opowiada konkretne historie – tak samo jak w przypadku tak zwanych story time’ów na TikToku. Nie boi się poruszać trudnych tematów, bo (jak uczono ją w szkole aktorskiej) sztuka powinna ukazywać świat w sposób prawdziwy, a nie idealizowany. 

Zawsze nam mówiono w szkole aktorskiej, że świat trzeba przedstawiać właśnie takim, jakim jest. Nie byłabym sobą, gdybym pisała tylko o pozytywnych, pięknych momentach, bo tak nie jest. 

Julia Rocka przyznała, że już niebawem światło dzienne ujrzy kolejny singiel jej autorstwa. Będzie się on różnił od tych, których mogłyśmy i mogliśmy słuchać do tej pory. To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Jak się okazuje, młoda wokalistka pracuje już nad debiutanckim albumem. Efekty już wkrótce – więcej dowiecie się z podcastu Glamour Sound On.    

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.

Zobacz także: