Julia Wieniawa-Narkiewicz jest jedną z najpopularniejszych gwiazd w kraju. Spełnia się w roli aktorki, wokalistki, bizneswoman, jak również influencerki. Na Instagramie obserwuje ją blisko dwa miliony osób. Młoda gwiazda wciąż się rozwija, a tym samym zaskakuje i inspiruje. Fanów interesują zarówno jej poczynania zawodowe, jak i życie prywatne. Kim jest Julia Wieniawa? Ile ma lat? W jakich produkcjach zagrała? Przypominamy, jak wyglądały początki jej kariery, wskazujemy najważniejsze projekty w jej życiu zawodowym i nie tylko.

Kim jest Julia Wieniawa?

Julia Wieniawa urodziła się 23 grudnia 1998 roku. To znaczy, że jedna z najpopularniejszych gwiazd młodego pokolenia w Polsce już niedługo skończy 22 lata. Aktorka na co dzień mieszka i pracuje w Warszawie. Co ciekawe, właśnie kończy remont w swoim drugim mieszkaniu, o czym informuje co jakiś czas za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Osiągnięcia zawodowe Julii Wieniawy robią piorunujące wrażenie! Gra w popularnych filmach i serialach, a także na deskach teatru, świetnie śpiewa oraz tańczy – wiedzą o tym doskonale m.in. fani programu Taniec z gwiazdami. Niedawno stworzyła również swoją markę kosmetyków – Jusee Cosmetics. Ale mimo to nie ma zamiaru osiadać na laurach – wręcz przeciwnie – wciąż (pozytywnie) zaskakuje swoich fanów.

Julia Wieniawa – kariera

Julia Wieniawa kojarzona jest przede wszystkim z aktorstwem. Nie bez przyczyny. Gwiazda zaczęła grać już jako nastolatka. Swoje umiejętności rozwijała na zajęciach z aktorstwa Ogniska Teatralnego „U Machulskich", a także w Atelier Aktorskim Pilaszewskiej i Nowakowskiej. Pierwsze kroki na scenie stawiała w Akademii Musicalowej w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie.

Usłyszała o niej cała Polska, gdy dołączyła do obsady serialu Rodzinka.pl, który od 2011 roku emitowano na TVP2. Julia Wieniawa przez kilka lat wcielała się w rolę Pauli, czyli dziewczyny Kuby – jednego z synów Natalii i Ludwika Boskich. Zagrała również w serialu W rytmie serca i wystąpiła gościnnie w takich produkcjach, jak Na Wspólnej, Klan, Na dobre i na złe, Druga szansa czy Lekarze na start.

Z kolei w 2019 roku odbyła się premiera Zawsze warto, czyli hitowego serialu wyprodukowanego przez telewizję Polsat, w którym Julia Wieniawa u boku Katarzyny Zielińskiej i Weroniki Rosati. Produkcja tak bardzo spodobała się widzom, że doczekała się drugiego sezonu. Czy powstanie również trzeci? Tego na razie nie wiadomo. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała bowiem plany twórców serialu Zawsze warto.

Co więcej, Julia Wieniawa ma na swoim koncie wiele ról w filmach. W 2018 roku mogliśmy ją oglądać we wzbudzającej wiele kontrowersji produkcji Kobiety mafii w reżyserii Patryka Vegi. Zagrała również w komediach romantycznych Kobieta sukcesu i Jak poślubić milionera? oraz w pierwszym polskim horrorze W lesie dziś nie zaśnie nikt. Natomiast na przysłowiową chwilę przed marcowym lockdownem do kin trafił film Sala Samobójców. Hejter, w którym Julia Wieniawa wcieliła się w rolę influencerki FitAnety. Warto wspomnieć, że najnowszy obraz Jana Komasy zdobył główną nagrodę podczas tegorocznego Tribeca Film Festival.

Zobacz także:

To nie wszystko! W 2020 roku Julia Wieniawa zadebiutowała na deskach warszawskiego teatru Komedia. Aktorka wciela się w jedną z ról w poruszającym spektaklu Dom lalki. Część 2. I nie ukrywa, że praca w teatrze to dla niej wyjątkowe przeżycie.

Julia Wieniawa spełnia się na wielu polach. Jej drugą pasją jest muzyka. 22-letnia gwiazda wydała cztery single: Co mi jest, Oddycham, Nie muszę (singiel pokrył się podwójną platyną!) oraz SMRC. Zaśpiewała również do muzyki wyprodukowanej przez duet Flirtini. Utwór Na zawsze trafił na album Heartbreaks & Promises vol.3. Wszystkie piosenki zostały bardzo ciepło odebrane przez fanów.

Młoda gwiazda próbuje także swoich sił w biznesie. I jak na razie świetnie sobie radzi. Kilka tygodni temu na rodzimym rynku beauty zadebiutowała nowa marka. Za stworzenie Jusee Cosmetics, bo właśnie tak brzmi jej nazwa, odpowiada Julia Wieniawa. W ofercie brandu znajdziemy pomadki do ust w modnych odcieniach oraz tusz do rzęs.

Jak się okazuje, Julia Wieniawa jakiś czas temu stała się również współwłaścicielką marki House of Glam, która zajmuje się produkcją przyjaznych środowisku świec zapachowych. 

Julia Wieniawa została współwłaścicielką marki, która produkuje świece zapachowe >>>

Taniec z gwiazdami: Julia Wieniawa

Julia Wieniawa wzięła także udział w programie Taniec z gwiazdami 11. Jak sama przyznała, od dawna marzyła o występie w roztańczonym show Polsatu, ale wcześniejsze zobowiązania zawodowe nie pozwoliły jej na taki krok. Na początku tego roku gwiazda zaczęła trenować pod okiem Stefano Terrazzino.

Pierwsze odcinki Tańca z gwiazdami 11 zostały wyemitowane w marcu 2020 roku. Niestety w związku z pandemią koronawirusa edycja musiała zostać zawieszona. Uczestnicy show wrócili na gwiazdorski parkiet dopiero we wrześniu. Julia Wieniawa i Stefano Terrazzino, czyli para nr 8, od początku świetnie sobie radzili, czego dowodem były wysokie noty od jurorów oraz głosy widzów. Aktorka i pochodzący z Włoch tancerz dotarli do samego finału! Ostatni odcinek edycji zostanie wyemitowany już dziś (23 października 2020 roku) na kanale Polsat. Julia Wieniawa zmierzy się na parkiecie z modelką Edytą Zając. Czy ma szansę na wygraną? Tego dowiemy się już wieczorem!

Julia Wieniawa – rodzina. Kim są rodzice gwiazdy?

Część fanów Julii Wieniawy na pewno kojarzy jej mamę, Martę Wieniawę-Narkiewicz, która jest również jej managerką. Kobiety łączy bardzo bliska więź. Natomiast tata młodej gwiazdy, czyli Konrad Wieniawa-Narkiewicz, jest cenionym artystą plastykiem. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Poza tym, uczy projektowania graficznego w warszawskim Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona oraz grafiki, rzeźby i malarstwa w Młodzieżowej Akademii Artystycznej.

Marta Wieniawa-Narkiewicz i Konrad Wieniawa-Narkiewicz rozwiedli się, gdy Julia Wieniawa była małą dziewczynką. Gwiazda rzadko mówi o swoim tacie. W ubiegłym roku w mediach pojawiły się krzywdzące plotki, według których 22-letnia aktorka nie utrzymuje z nim kontaktu. Julia Wieniawa nie pozostała obojętna na te doniesienia – stanowczo im zaprzeczyła.

Gwiazda ma trzy młodsze siostry: 17-letnią Alicję Wieniawę-Narkiewicz, 16-letnią Wiktorię Parzyszek oraz 8-letnią Kornelię Parzyszek. Co ciekawe, jedna z nich, a konkretnie Alicja postanowiła pójść w ślady Julii Wieniawy. Zagrała w emitowanym na TV4 serialu Oko za oko. Teraz natomiast możemy oglądać ją w Przyjaciółkach. 17-latka wciela się w rolę Hani, czyli córkę serialowej Igi (Małgorzaty Sochy).

Julia Wieniawa – chłopak

Julia Wieniawa dba o swoje życie prywatne. Czy ma chłopaka? W mediach regularnie pojawiają się informacje na temat (domniemanych) związków 22-letniej gwiazdy. W ciągu ostatnich miesięcy łączono ją m.in. z Maciejem Musiałem, Maciejem Musiałowskim oraz Nikodemem Rozbickim. Warto jednak zaznaczyć, że główna zainteresowana całą sprawą, czyli Julia Wieniawa, nie potwierdziła plotek na temat związku z żadnym z nich.

W przeszłości aktorka i piosenkarka spotykała się z Antonim Królikowskim. Ich związek trwał około dwa lata. Tworzyli jedną z najbardziej uroczych par w rodzimym show-biznesie – wzbudzali ogromną sympatię fanów. Pod koniec grudnia 2018 roku Antek Królikowski opublikował wzruszające wideo, w którym podziękował Julii Wieniawie za wspólnie spędzone chwile, a tym samym potwierdził plotki dotyczące rozstania. Natomiast na początku stycznia 2019 Julia Wieniawa udzieliła wywiadu magazynowi Viva i opowiedziała, dlaczego zdecydowali się na zakończenie związku. Jak się okazało, popularny aktor był jej pierwszą – poważną miłością. Gwiazda przyznała, że pasowali do siebie (m.in. pod względem osobowości) ale mieli inne plany i oczekiwania od życia. Julia Wieniawa i Antonii Królikowski udowodnili, że można rozstać się z klasą!

Kilka miesięcy później Julia Wieniawa zaczęła spotykać się z Baronem, czyli członkiem grupy Afromental. Ich związek wzbudzał ogromne zainteresowanie paparazii oraz mediów, a to między innymi ze względu na sporą różnicę wieku między partnerami. Aktorka jest młodsza od muzyka o 15 lat. Związek Julii Wieniawy i Barona, a właściwie Alka Milwiwa trwał około pół roku. W sierpniu ubiegłego roku gwiazda potwierdziła, że znów jest singielką w rozmowie z portalem Jastrząb Post. Wspólne miesiące uznała za wspaniałe. Co więcej, przyznała, że swojemu ex-chłopakowi życzy jak najlepiej.

W naszej galerii (na górze strony) możecie znaleźć kilka zdjęć Julii Wieniawy. Należycie do grona jej fanów?

Julia Wieniawa padła ofiarą body shamingu na Instagramie. To zjawisko dotyczy 90% kobiet! >>>