Justin Bieber nie dokończy Justice World Tour. Spektakularna trasa promująca dwa ostatnie albumy kanadyjskiego wokalisty pierwotnie miała dotrzeć do Europy tej wiosny. Finał wyczekiwanego tournée zaplanowano na 25 marca 2023 roku. To właśnie wtedy laureat dwóch nagród Grammy miał pojawić się w Tauron Arenie w Krakowie na swoim pierwszym od siedmiu lat koncercie w Polsce.

O tym, że na show Biebera w tym terminie nie ma szans, było wiadomo już jesienią ubiegłego roku. Oficjalną przyczyną zawieszenia trasy były problemy zdrowotne artysty. Przypomnijmy, że w połowie ubiegłego roku u piosenkarza zdiagnozowano zespół Ramsaya Hunta.

W zeszły weekend pojawiłem się na Rock in Rio i dałem z siebie wszystko dla fanów z Brazylii. Gdy zszedłem ze sceny, byłem wykończony, zdałem sobie sprawę z tego, że moje zdrowie musi być dla mnie teraz priorytetem. Dlatego robię sobie teraz przerwę od koncertowania. Ze mną będzie w porządku, ale potrzebuje czasu na odpoczynek – tak wówczas Justin Bieber tłumaczył swoją decyzję o przerwie od występów.

Justin Bieber jednak nie wystąpi w Polsce

Po tym jak Justin Bieber wyznał, że nie czuje się jeszcze na siłach, aby ponownie ruszyć w trasę, organizatorzy wstrzymywali się z podaniem nowych dat europejskich występów. W końcu jednak podjęto ostateczną decyzję. Ku rozpaczy fanów, ogłoszono, że żaden z przekładanych występów wykonawcy hitu „Ghost” w ramach Justice World Tour, a więc także koncert w Krakowie, finalnie nie dojdzie do skutku.

Koncert, który miał się odbyć w TAURON Arena Kraków został odwołany. Decyzja ta jest niezależna od organizatora. W celu uzyskania zwrotu pieniędzy za bilety prosimy o kontakt z bileterią, w której został dokonany zakup – poinformowała we wtorek po południu firma Prestige MJM.

Prześmiewcze reakcje fanów na odwołanie trasy koncertowej Justina Biebera

Informacja o odwołaniu pozostałych dat Justice World Tour spotkała się ze skrajnymi reakcjami internautów. Pod postem na oficjalnych profilach organizatora koncertu w Krakowie pojawiło się sporo komentarzy rozgoryczonych fanów, którzy od dawna czekali na występ swojego idola.

13 lat czekałem 

Nieeeee :( Tak się cieszyłam na ten koncert

Zobacz także:

– czytamy na fan page'u Prestige MJM.

Co ciekawe, niektórzy zwrócili uwagę na to, że komunikat o odwołaniu trasy Justina zbiegł się w czasie z wybuchem medialnej afery z udziałem żony muzyka Hailey Bieber i jego byłej partnerki, Seleny Gomez.

To przez Selenę XD

Mówię wam to wszystko przez dramę Hailey i Seleny

– śmieją się fanki.

Myślicie, że Justinowi Bieberowi uda się jeszcze kiedyś dotrzeć do Polski?