W maju pisaliśmy, że polska sportowczyni oczekuje swojego pierwszego dziecka. Gwiazda sportu chętnie dzieliła się z fanami i fankami na Instagramie swoimi zdjęciami w ciąży, pokazując zaokrąglony brzuszek. Była też przez całą niemal ciążę aktywna, ponieważ nie było przeciwskazań a ona nie wyobraża sobie życia bez bycia w ruchu. Jeszcze kilka dni temu wrzucała zdjęcia z rodzinnej wyprawy w góry. Teraz okazuje się, że jej pierwsze dziecko jest już na świecie. Co wiemy o porodzie i płci maleństwa?

Justyna Kowalczyk urodziła. Znamy płeć i imię pierwszego dziecka polskiej multimedalistki olimpijskiej

Jak donosi serwis Pomponik.pl Justyna Kowalczyk i jej mąż Kacper Tekieli powitali swoje pierwsze dziecko na świecie 2 września. Poród miał nastąpić w jednym z krakowskich szpitali. Szczęśliwi rodzice doczekali się synka! Wybrali dla niego imię Hugo. O tym, że wspomniane doniesienia są prawdą, może świadczyć choćby to, że Justyna skomentowała dzisiejszy post męża z datą 5 IX 2021 i m.in. hasztagiem #home, zostawiając pod nim emotki serduszka i dzidziusia. Czy to oznacza, że dziś mama i dziecko przybyli do domu? A może jednak właśnie w tę niedzielę urodził się Hugo? W każdym razie - gratulujemy!

Warto przy okazji przypomnieć, że Justyna Kowalczyk wyczekiwała potomstwa a droga do powiększenia rodziny była dla niej niestety wyboista. Przeżyła poronienie i zmagała się z depresją z tego powodu, czym podzieliła się, by dodać otuchy innym kobietom i zdjąć tabu milczenia panujące wobec tego typu sytuacji, które przydarzają się wielu osobom.

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli – historia związku

Biegaczka Justyna Kowalczyk zaczęła spotykać się z Kacprem Tekieli, instruktorem wspinaczki sportowej, w 2019 roku. Oficjalnie swój związek potwierdzili pojawiając się razem na gali 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. We wrześniu 2020 roku wzięli ślub w Gdańsku, czyli rodzinnym mieście Kacpra. Justyna wybrała na ten dzień piękną czerwoną suknię ślubną! A teraz, w roku po ślubie, na świecie pojawił się mały Hugo!