Justyna Święs to posiadaczka jednego z najpiękniejszych głosów w Polsce. Znana jest przede wszystkim jako wokalistka i współtwórczyni zespołu The Dumplings. Ale zajmuje się także pisaniem tekstów oraz aktorstwem. Można ją oglądać m.in. w „Piosenkach o miłości”, czyli filmie opowiadającym o uczuciu, które pojawiło się między dziewczyną a chłopakiem pochodzących z zupełnie różnych światów. To niezwykle urocza, a zarazem przejmująca opowieść. Wiele osób może się z nią utożsamić. Zanim jednak wybierzecie się do kina (a naszym zdaniem warto), poznajcie bliżej odtwórczynię roli głównej. Kim jest Justyna Święs prywatnie i zawodowo?

Justyna Święs – kim jest? Życie prywatne: wiek, znak zodiaku, rodzina i wszystko, co o niej wiemy

Podobnie jak Kuba Karaś, który współtworzy The Dumplings, Justyna Święs pochodzi ze Śląska. Konkretnie z Zabrza. Gwiazda urodziła się 16 kwietnia 1997 roku. To znaczy, że jest zodiakalnym Baranem i już niebawem skończy 25 lat. 

Justyna Święs wyniosła zamiłowanie do sztuki z domu. Jej rodzicami są bowiem aktorzy – Barbara Lubos-Święs oraz Artur Święs. Oboje występowali w Teatrze Śląskim. Młoda wokalistka, autorka tekstów i aktorka ma także młodszą siostrę – Kalinę, która pojawiła się w spektaklu telewizyjnym „Wujek 81. Czarna ballada”. 

W sieci pojawiają się także pytania o życie miłosne popularnej wokalistki. Jednak Justyna Święs bardzo dba o swoją prywatność, a co za tym idzie: niechętnie porusza takie tematy publicznie, np. na Instagramie lub podczas wywiadów. W związku z tym nie wiadomo, czy obecnie się z kimś spotyka. 

Justyna Święs – kariera   

Justyna Święs i Kuba Karaś zadebiutowali blisko dziesięć lat temu. Zaczęli od tworzenia coverów, które udostępniali w sieci, a konkretnie na platformie YouTube. Potem skupili się na tworzeniu własnego repertuaru w klimatach electro pop. W 2015 roku duet The Dumplings zdobył Fryderyka, czyli jedną z najważniejszych nagród muzycznych w Polsce, w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Kilka lat później duet The Dumplings zawiesił swoją działalność, a współtworząca go Justyna Święs postawiła na karierę solową.   

Jak wspominałyśmy i wspominaliśmy, Justyna Święs zajmuje się nie tylko muzyką, ale również aktorstwem. Do tej pory występowała w takich produkcjach jak m.in. „Drzazgi”, „Zgorszenie publiczne” oraz „Ewa”. Co więcej, zagrała główną rolę w filmie „Piosenki o miłości”, który został doceniony podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych 2021. Jej bohaterka, Alicja, ma przepiękny głos, ale (niestety) w ogóle nie wierzy w siebie, jak również w swój talent. Pracuje jako kelnerka w jednej z warszawskich restauracji. To właśnie tam poznaje Roberta (w tej roli Tomasz Włosok), który jest jej całkowitym przeciwieństwem. Nie będziemy zdradzać więcej. Film, za którego reżyserię odpowiada Tomasz Habowski, po prostu trzeba zobaczyć. 

Justyna Święs – Instagram

Oczywiście Justyna Święs jest obecna w mediach społecznościowych. Jej profil na Instagramie obserwuje ponad 50 tysięcy osób. Niestety wokalistka i aktorka rzadko publikuje nowe zdjęcia czy wideo. Posty, którymi dzieli się ze swoimi obserwatorkami oraz obserwatorami, dotyczą zazwyczaj jej życia zawodowego (np. nowych projektów). Kilka zdjęć z oficjalnego konta Justyny Święs na Instagramie możecie zobaczyć w naszej galerii. 

---

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.