„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno własnych marzeń” – powiedziała kiedyś Eleanor Roosevelt. Ubiegły rok mocno zatrząsnął naszymi wyidealizowanymi wizjami odległego kiedyś. Co z nami będzie? O tym jest nowy numer GLAMOUR Unicorn. Tyle że nie wróżymy z fusów, o przyszłość pytamy ekspertów.

O tym, jak bardzo zagrażają ludzkości kolejne podłe wirusy, rozmawiamy z wirusologiem i specjalistą chorób zakaźnych prof. dr hab. n. med. Miłoszem Parczewskim z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Aleksandra Przegalińska, ekspertka w zakresie nowych technologii, opowiada nam o kierunkach rozwoju sztucznej inteligencji i pociesza, że nie należy bać się buntu maszyn. Z kolei o to, dlaczego wizja zbuntowanych robotów tak nas kręci i skąd tyle apokalipsy w popkulturze, pytamy psycholożkę Martę Niedźwiecką. Przyglądamy się generacji Z, pokoleniu, które już wkrótce przejmie rządy nad światem. Jak będę głosować, pracować i wydawać pieniądze? Sprawdzamy trendy w seksie. Uwaga, spoiler: seks przyszłości ma niewiele wspólnego z technologią.

Dzieci przyszłością świata? Dlatego do udziału w okładce wideo tym razem zaprosiłyśmy podopiecznych Fundacji Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła. A jej wiceprezeska Magda Kryńska opowiedziała nam, dlaczego nie ma mądrego wychowania bez rozmów z dziećmi o przyszłości właśnie.

Zresztą w ogóle nie ma fajnej przyszłości bez mądrych rozmów, prawda? Mamy więc nadzieję, że to wydanie GLAMOUR Unicorn dostarczy wam tematów do konstruktywnych dyskusji. 

Nowe wydanie GLAMOUR Unicorn znajdziesz TUTAJ >>>