Jakie jest oficjalne stanowisko królowej Elżbiety II w sprawie decyzji Meghan i Harry'ego?

Nie tylko my byliśmy zaskoczeni, gdy księżna Meghan i książę Harry za pośrednictwem Instagrama ogłosili, że zamierzają porzucić obowiązki rodziny królewskiej i...Wielką Brytanię. Swojego zdziwienia nie kryła także sama królowa Elżbieta II, która w kilka godzin po feralnym poście księstwa Sussex poinformowała, że choć rozmowy na ten temat rzeczywiście się rozpoczęły, były one na bardzo wczesnym etapie. Zbyt wczesnym by o decyzji informować opinię publiczną. Dała także do zrozumienia Meghan i Harry'emu „wypisanie się” z rodziny królewskiej wcale nie jest takie proste, bo procedury z tym związane są niezwykle czasochłonne. Najwyraźniej wpisała je jednak na listę priorytetów.

Królowa Elżbieta II przerywa milczenie na temat decyzji Meghan i Harry'ego

Dziś, czyli w poniedziałek 13 stycznia 2020 roku, królowa Elżbieta II wydała kolejne oficjalne oświadczenie, w którym wyraźnie określa swoje stanowisko na temat głośnej decyzji swojego wnuka i jego żony. 

Getty Images

„Dziś ja i moja rodzina mieliśmy okazję przeprowadzić konstruktywne rozmowy na temat przyszłości mojego wnuka i jego rodziny” – zakomunikowała. „I zarówno ja, jak i cała rodzina wspieramy ich na nowej drodze życia. Choć wolelibyśmy widzieć ich w roli pełnoprawnych członków rodziny królewskiej, szanujemy i rozumiemy ich życzenie, by być bardziej niezależnymi jako rodzina, pozostając jednocześnie cenną częścią rodziny królewskiej” – dodała. Podkreślając także, że Meghan i Harry dali jasno do zrozumienia, że nie chcą, by ich nowe życie było finansowane ze środków publicznych. Księżna i książę Sussex otrzymali zgodę monarchini, by częściowo mieszkać w Wielkiej Brytanii, a częściowo w Kanadzie. „Jest jeszcze trochę do zrobienia, ostateczne decyzje zapadną jednak w najbliższych dniach” – poinformowała. 

Oświadczenie ukazało się po dzisiejszej oficjalnej naradzie, w której osobiście uczestniczyła królowa, książę Karol, książę William i książę Harry. Meghan Markle miała połączyć się z nimi telefonicznie z Kanady. No cóż, akurat jej postawa wcale nie zaskakuje...

Meghan Markle podpisała kontrakt z Disneyem. Wraca do aktorstwa?!

Zobacz także: