O rozłamie w brytyjskiej rodzinie królewskiej mówiło się już od jakiegoś czasu. Powodem miał być między innymi narastający konflikt między braćmi – księciem Williamem i księciem Harrym. To właśnie on miał się przyczynić do założenia przez Harry’ego i Meghan własnego konta na Instagramie, mimo że dotychczas rodzina królewska posługiwała się tylko jednym. I to właśnie na profilu @sussexroyal pojawiła się właśnie szokująca informacja – książę Harry i księżna Meghan zamierzają… porzucić brytyjski dwór (i związane z tym obowiązki) i wyprowadzić się z Wielkiej Brytanii!

Wiemy, z kim randkował książę Harry zanim poznał Meghan >>>
 

Książę Harry i księżna Meghan porzucają brytyjski dwór i wyprowadzają się z Wielkiej Brytanii

„Po wielu miesiącach przemyśleń i wewnętrznych rozmów, dojrzeliśmy do podjęcia decyzji o zmianie swojego statusu w rodzinie królewskiej i odnalezienia się w niej w całkiem nowej roli. Postanowiliśmy ustąpić z miejsca wysokich rangą członków rodziny królewskiej i postarać się o niezależność finansową, w dalszym ciągu w pełni wspierając Jej Królewską Mość. To między innymi dzięki Waszemu wsparciu, jesteśmy gotowi na ten krok” – można przeczytać pod zdjęciem pary na jej oficjalnym profilu. Z oświadczenia dowiadujemy się także, że Harry i Meghan nie będą mieszkać w Wielkiej Brytanii, a przynajmniej nie wyłącznie – zamierzają prowadzić drugi dom w Ameryce Północnej. Skąd ta decyzja?

Cóż, Meghan i Harry zdecydowali się na ten rewolucyjny krok ponieważ potrzebują własnej przestrzeni – chcą rozpocząć nowy rozdział w życiu i skupić się na działalności charytatywnej, pamiętając jednak, by wychować małego Archiego z poszanowaniem tradycji rodziny królewskiej, w której się urodził. 

Meghan Markle i książę Harry chcą adoptować dziecko!
 

Meghan wraca do aktorstwa?

Czy to oznacza, że Meghan wróci do aktorstwa? Na razie nic na to nie wskazuje. Para zapewniła jednak, że niebawem dowiemy się więcej. Po tym, jak szczegóły decyzji przedyskutują z królową, księciem Walii i księciem Cambridge, z którymi, jak zapewniają, wciąż zamierzają ściśle współpracować. Czas pokaże, jak będzie to wyglądało w praktyce. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“After many months of reflection and internal discussions, we have chosen to make a transition this year in starting to carve out a progressive new role within this institution. We intend to step back as ‘senior’ members of the Royal Family and work to become financially independent, while continuing to fully support Her Majesty The Queen. It is with your encouragement, particularly over the last few years, that we feel prepared to make this adjustment. We now plan to balance our time between the United Kingdom and North America, continuing to honour our duty to The Queen, the Commonwealth, and our patronages. This geographic balance will enable us to raise our son with an appreciation for the royal tradition into which he was born, while also providing our family with the space to focus on the next chapter, including the launch of our new charitable entity. We look forward to sharing the full details of this exciting next step in due course, as we continue to collaborate with Her Majesty The Queen, The Prince of Wales, The Duke of Cambridge and all relevant parties. Until then, please accept our deepest thanks for your continued support.” - The Duke and Duchess of Sussex For more information, please visit sussexroyal.com (link in bio) Image © PA

Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) Sty 8, 2020 o 10:33 PST