Zanim pojawił się w serialu HBO Ślepnąc od świateł, zrealizowanym na podstawie bestsellerowej książki Jakuba Żulczyka o tym samym tytule, Kamil Nożyński znany był głównie ze swoich muzycznych osiągnięć. Od lat jest bowiem członkiem hip-hopowej grupy DIXON37, w ramach której funkcjonuje pod pseudonimem Saful. Kiedy okazało się, że zagra serialowego Kubę (w książce bohater ma na imię Jacek) w obrazie w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego, wszyscy zaczęli zadawać sobie pytanie: kim jest ten Kamil? Teraz jest na językach wszystkich i ewidentnie pragnie wykorzystać swoje 5 minut. A przynajmniej, jeśli chodzi o aktorstwo. Nożyński pochwalił się na swoim Instagramie, gdzie jest dość aktywny, że pracuje nad nową produkcją i to filmową. Raper wrzucił zdjęcie, dołączając pozdrowienia z Bratysławy. Czy to oznacza, że nowy obraz z udziałem Kamila Nożyńskiego będzie zagraniczną produkcją? Wszystko na to wskazuje, gdyż początkujący aktor opatrzył opublikowane selfie słowami: 

Opisy są dwa - falenicki i otwocki. Falenicki jest taki, że zimno mi trochę w głowę. Otwocki mówi - „rozpocząłem właśnie zdjęcia do filmu fabularnego, cenionego słowackiego reżysera. Wszystko dla sztuki.

Ślepnąc od świateł: o czym jest nowy serial HBO? 

Serial Ślepnąć od świateł opowiada historię Kuby. Przystojnego, zadbanego, wysportowanego dilera kokainy. Kuba jeździ luksusowym samochodem i nie stroni od drogich ubrań. Ale tym, co posiada, niewiele o nim wiadomo. To jest jednak jego priorytetem w kontaktach z klientami. Zaopatrują się u niego politycy, celebryci i inni zamożni ludzie, który kokainę zamawiają jak pizze - często i przez telefon. Kubę poznajemy w momencie, gdy jest już zmęczony swoim dotychczasowym życiem i jedyne o czym marzy, to ucieczka do Argentyny. Dwa bilety, choć jeszcze nie do końca wie, dla kogo będzie ten drugi, rezerwuje na Boże Narodzenie. Zanim jednak wsiądzie w samolot, czeka go konfrontacja z niebezpiecznym i nieobliczalnym gangsterem o pseudonimie Dario, wychodzącym na wolność z zakładu karnego. Lawina wydarzeń, jaką rodzi spotkanie z gangsterem sprawia, że w życiu Kuby nic już nie będzie jak dawniej. I nawet jego perfekcjonizm na niewiele się zda. W Ślepnąc od świateł oprócz początkującego Nożyńskiego, oglądać możemy m.in. Jana Frycza, Roberta Więckiewicza, Janusza Chabiora, Eryka Lubosa, Cezarego Pazurę czy samego Krzysztofa Skoniecznego. Kto jeszcze nie widział, niech nadrabia zaległości. Szczególnie, że o Kamilu Nożyńskim dopiero może zrobić się naprawdę głośno! 

„1983”: Maciej Musiał i Michalina Olszańska w pierwszym polskim serialu Netflixa [WIDEO] >>>