Kanye West lubi Instagram, ale Instagram nie lubi niego. Rzecznik należącej do Marka Zuckerberga spółki Meta, która zarządza popularnym serwisem, potwierdził w czwartek 17 marca, że autor hitu „Praise God”, a prywatnie były mąż Kim Kardashian, utracił na 24 godziny możliwość publikowania postów, komentowania oraz wysyłania wiadomości. Blokada nałożona przez administrację platformy ma bezpośredni związek z ostatnią, szeroko komentowaną w mediach, aktywnością rapera.

Dlaczego Kanye West został zablokowany na Instagramie?

Jak donoszą amerykańskie media, Kanye West w ostatnim czasie wielokrotnie naruszył standardy społeczności Instagrama. 44-latek miał przede wszystkim złamać przepisy dotyczące mowy nienawiści, nękania i zastraszania.

Mowa tu przede wszystkim o groźbach kierowanych przez sławnego artystę pod adresem aktualnego partnera jego eks, czyli znanego komika Pete'a Davidsona, a także innych użytkowników serwisu, którzy stanęli w obronie 28-latka lub skrytykowali zachowanie Westa. W tym gronie znalazła się sama Kim Kardashian, a także aktor D. L. Hughley, prowadzący program „The Daily Show” Trevor Noah oraz kolega Pete’a z programu „Saturday Night Live”, Michael Che.

Krótko przed tym, jak Instagram zablokował konto Westa, ten zamieścił wpis, w którym stwierdził, że Davidson przeszedł załamanie nerwowe. Swój post opatrzył screenem artykułu na temat niedawnego występu komika, w którym Pete żartował na temat seksu z dziećmi.

Kolejny powód dla którego ten śmieć powinien trzymać się z daleka od moich dzieciChyba nikt nie zauważył, że nie było go w ostatnim odcinku „SNL”. Tak się składa, że pan "Mogę ci pomóc z lekami" miał załamanie nerwowe po tym, jak mu dopiekliśmy w sieci. Już postarałem się, żebyś nie pojawił się na Super Bowl. Przeproś swoją rodzinę za to, że do niej należysz - napisał.

To jednak nie wszystko. Raper wprost zasugerował także, że wybranek Kim jest uzależniony od narkotyków i zażywa je w obecności partnerki.

Naprawdę się martwię, że ten śmieć uzależni matkę moich dzieci od narkotyków. On trafia na odwyk mniej więcej co dwa miesiące - stwierdził.

Kanye West i jego problemy ze zdrowiem psychicznym

W sieci już od paru lat trwa dyskusja na temat tego, czy media powinny w ogóle poruszać temat szokujących wypowiedzi artysty. Przypomnijmy, że w 2019 roku w wywiadzie z ikoną amerykańskiej telewizji, Davidem Lettermanem, Kanye ujawnił, że zdiagnozowano u niego chorobę afektywną dwubiegunową.

Dwa lata temu o „współczucie i empatię” względem jej męża apelowała do dziennikarzy i fanów zresztą sama Kim. Była to jej odpowiedź na serię niepokojących tweetów gwiazdora.

Zobacz także:

Ci, którzy są blisko Kanye, znają jego serce i rozumieją, że jego słowa czasami nie zgadzają się z jego intencjami. Życie z chorobą afektywną dwubiegunową nie pomniejsza, ani nie unieważnia jego marzeń i kreatywnych pomysłów, nieważne jak duże i nieosiągalne mogą się niektórym wydawać. To jest część jego geniuszu i jak wszyscy widzieliśmy, wiele z jego wielkich marzeń się spełniło - pisała, w ten sposób komentując m.in. jego starania o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Myślicie, że Kanye i Pete finalnie dojdą do porozumienia?

---

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.