Kanye West na tygodniu mody w Paryżu

Od kilku dni Kanye West nie schodzi z nagłówków serwisów plotkarskich. Zmagający się z chorobą afektywną dwubiegunową raper po rozwodzie z Kim Kardashian wciąż nie może znaleźć spokoju. Po tym, jak we wrześniu próbował „pocieszyć” Brytyjczyków po śmierci  Elżbiety II, komunikując że „doskonale wie, jak to jest stracić królową”, akcja przeniosła się do Paryża. Ye przyjechał na tamtejszy tydzień mody i w zasadzie każdego dnia swojej obecności nad Sekwaną zrobił jakieś zamieszanie.

W niedzielę 2 października zadebiutował jako model i otworzył pokaz marki Balenciaga wiosna/lato 2023. 29 września na pokazie Burberry wystroił się w wysadzane świecidełkami japonki, do których dobrał czarne skarpety. Teraz użył większego kalibru.

Ye w bluzie z wizerunkiem Jana Pawła II i napisem  „White Lives Matter”

Yeezy zaskoczył swoje fanki i swoich fanów, prezentując na Paris Fashion Week nową kolekcję swojej marki. Jak donoszą media zza oceanu, stroje dotarły na miejsce zaledwie dzień przed eventem.

W czasie kameralnego pokazu Yeezy season 9 zorganizowanego jedynie dla „wybrańców” artysta wygłosił mowę, w której komentował swoje miejsce w branży mody i odniósł się do niefortunnego show sprzed lat, kiedy to modelki mdlały na słońcu.

Więcej uwagi jednak niż przemówienie przyciągnęło ubranie, które miał na sobie twórca.  Ye wystąpił bowiem w czarnej bluzie z wizerunkiem Jana Pawła II i napisem po hiszpańsku, który w wolnym tłumaczeniu głosił „Pójdziemy za twoim przykładem. Na plecach bluzy widniał inny napis: „White Lives Matter”. To hasło, którym w Stanach Zjednoczonych posługują się ugrupowania neonazistowskie i biali suprematyści w odpowiedzi na ruch Black Lives Matter.

Ubranie z podobizną papieża miała na sobie również modelka na wybiegu, możemy więc domyślać się, ze kontrowersyjny projekt jest elementem nowej kolekcji rapera.

W internecie zawrzało. Kanye tym razem naprawdę przesadził?