Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel poznali się latem 2005 roku w trakcie przygotowań do pierwszych odcinków drugiej edycji „Tańca z Gwiazdami”. Ona była ulubienicą widzów bijącego wówczas rekordy oglądalności serialu „M jak miłość”, on odnoszącym spore sukcesy tancerzem i choreografem. Nie jest tajemnicą, że o doborze konkursowych par zazwyczaj decydują producenci. Tym razem jednak Marcin sam mógł zdecydować, która z dwóch zaproponowanych mu celebrytek – drugą z nich była aktorka Hanna Śleszyńska – zostanie jego podopieczną w nadchodzącym sezonie show. Wtedy pewnie jeszcze się nie spodziewał, że ten wybór tak mocno wpłynie na jego biografię.

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel – „Taniec z Gwiazdami”, szkoła tańca, Eurowizja

Bardzo szybko okazało się, że sympatyczna gwiazdka telenoweli jest niezwykle pojętną uczennicą. Kasia robiła u boku swojego mentora błyskawiczne postępy. Dzięki temu zostali okrzyknięci głównymi faworytami do zwycięstwa. Na przeszkodzie do sięgnięcia po Kryształową Kulę stanąć im mogli tylko równie zachwycający jurorów Małgorzata Foremniak i Rafał Maserak. Co nie było wielkim zaskoczeniem, to właśnie te dwie pary trafiły do ścisłego finału show. O tym, jak wielkie emocje budziła ta rywalizacja, niech świadczy fakt, że ostatni odcinek „Tańca z Gwiazdami 2” w TVN śledziło rekordowe 8 milionów telewidzów.

Nie jest tajemnicą, że obydwie finałowe pary łączyło znacznie więcej niż przyjaźń. Jednak zrodzone na parkiecie uczucie, które u Małgosi i Rafała wypaliło się po paru latach gorącego romansu, w przypadku Kasi i Marcina dało podwaliny pod poważny, stały związek. Co ciekawe, po latach dowiedzieliśmy się nawet, kiedy dokładnie „Cichopki” zaczęły czuć do siebie miętę.

Pamiętam jak przygotowywaliśmy się do tego odcinka. Rumba, wtedy coś zaiskrzyło między nami - tak Hakiel odpowiedział na rocznicowy wpis żony w 2019 roku, który opatrzyła archiwalnym zdjęciem wykonanym podczas jednego z odcinków „TzG”.


Dzięki „Tańcu z Gwiazdami” Polacy pokochali taniec towarzyski. Pokochali też Kasię i Marcina. Latem 2006 roku para wzięła więc udział w ogólnopolskiej trasie „Taniec z Gwiazdami w Twoim mieście”, a jesienią wygrała specjalne wydanie programu, czyli „Finał Finałów Tańca z Gwiazdami”.

Taniec towarzyszył Kasi i Marcinowi jeszcze długo po zakończeniu przedłużającej się przygody z telewizyjnym show. Aktorka i doświadczony instruktor otworzyli w Warszawie swoją własną szkołę tańca o nazwie „Hakiel – Akademia Tańca” oraz nagrali serię płyt DVD z kursem tańca. To jednak nie wszystko. We wrześniu 2007 roku polecieli do Londynu, gdzie reprezentowali Polskę w pierwszym w historii Konkursie Tańca Eurowizji. W finale zajęli wysokie czwarte miejsce.

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel – ślub, dzieci

Po trzech latach związku Cichopek i Hakiel stanęli na ślubnym kobiercu. Para powiedziała sobie sakramentalne „tak” 20 września 2008 roku w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Ich ślub był jednym z najgłośniejszych wydarzeń tego roku w polskim show-biznesie. Choć uroczystość do ostatniej chwili była utrzymywana w tajemnicy przed mediami i fanami, na miejscu ostatecznie i tak zjawił się tłum fotoreporterów. 

fot. AKPA

Zobacz także:

Niecały rok później, latem 2009 roku, Katarzyna Cichopek-Hakiel i jej mąż powitali na świecie swoje pierwsze wspólne dziecko. Syn pary, któremu dali na imię Adam, urodził się w warszawskim szpitalu na placu Starynkiewicza. Po czterech latach chłopiec doczekał się rodzeństwa. 

Jego młodsza siostra, Helena, od najmłodszych lat idzie w ślady znanych rodziców. W czerwcu ubiegłego roku, w wieku zaledwie ośmiu lat, zaliczyła nawet swój debiutancki występ na deskach Teatru Muzycznego Roma.

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel – kryzys w związku i rozstanie

Kasia Cichopek i Marcin Hakiel praktycznie do samego końca uchodzili za niezwykle dobraną parę. Mało osób pamięta więc o nielicznych wypowiedziach małżonków, w których opowiadali o problemach w swoim związku. Pierwsze niepokojące sygnały dotarły do mediów jednak już cztery lata temu. Para znalazła się wówczas w trudnej sytuacji finansowej, przez co zmuszona była sprzedać swój 500-metrowy dom w Wilanowie i przeprowadzić się do mniejszego mieszkania na warszawskiej Sadybie. Stres odbił się niestety na ich wzajemnych relacjach.

Opieka nad dziećmi, praca, humory Kasi, to wszystko zaczęło mnie przerastać - zwierzał się Marcin w wywiadzie dla „Dobrego Tygodnia”.

O poważnym kryzysie opowiadała też zresztą Kasia.

Być może gdybyśmy nie mieli ślubu, łatwiej byłoby zakończyć wszystko jednym ostrym cięciem. Powiedzieć sobie: „Do widzenia, zaczynam wszystko od nowa”. Ale składaliśmy sobie przysięgę, mamy dzieci i choćby dla nich warto się starać. Walczymy o nasz związek - wyznała.

W kolejnych latach wszystko wskazywało na to, że sytuacja się unormowała. Cichopek i Hakiel niezmiennie dzielili się w social mediach beztroskimi zdjęciami, pojawiali się razem na różnego rodzaju wydarzeniach, nie szczędzili sobie czułości. Wygląda jednak na to, że instagramowa sielanka nie zawsze mówiła całą prawdę o atmosferze panującej w ich małżeństwie.

Co poszło nie tak? Para nie chce publicznie prać brudów i opowiadać o przyczynach rozstania. Faktem jest jednak, że trwający niemal 17 lat związek Kasi i Marcina właśnie się zakończył, o czym sami zainteresowani poinformowali media i fanów w krótkim komunikacie.

Podjęliśmy decyzję o rozstaniu. 17 lat za nami, wiele wspaniałych chwil, za które sobie dziękujemy (...) Jest to nasze jedyne oświadczenie w tej kwestii i nie będziemy tego komentować - napisali.

Myślicie, że kiedyś zdecydują się opowiedzieć o kulisach rozstania?

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.